GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ce-ai face daca...?

+40
dorina_s
myrk
Florin Popa
raichu
anca7
sharp00714
itina
pauletz
aristeu
Pingu
RALUCA
tibitzzz
Adriatica
Queensland
freda white
parwous
mielusica
ionutz72
seaman65
Violoncella
atat de simplu
Nana_Duval
tegeusa
oli
zexe
daffy_
kkarin_a
mrs nobody
vaxalbinu'
lynn
Hagu_chan
Radu
free_smile
Andi
habibi77
shadow
kitty
nadufmic
snow
pitulicea
44 participanți

Pagina 31 din 35 Înapoi  1 ... 17 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35  Urmatorul

In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 31 Empty Ce-ai face daca...?

Mesaj  pitulicea Vin 22 Ian - 23:35

Rezumarea primului mesaj :

Un joc de situatii Smile
Imagineaza-te intr-o anumita conjunctura, situatie, ipostaza si povesteste-ne cum ai reactiona, cum ai iesi din situatia respectiva, cum ai rezolva-o, cum i-ai da de capat Smile
Un joc in care ne descoperim imaginatia, trairile, reactiile si talentul de a asterne toate astea pe hartie Smile

Cel care raspunde, pune o alta intrebare de genul....Ce-ai face daca.....?


Fiind vorba de un joc cu miniscenarii, NU se accepta raspunsuri scurte! Raspunsurile scurte vor fi sterse.


Ce-ai face daca ai castiga la loto 30.000 euro?


Ultima editare efectuata de catre pitulicea in Dum 30 Dec - 21:30, editata de 5 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Ce-ai face daca...? - Pagina 31 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  pitulicea Joi 16 Ian - 20:01

N-as face nimic, decat as plange de fericire Smile Nu m-as putea abtine. E prea mare dorinta si o doresc de prea mult timp. Ce altceva as mai face? Stiu! As incepe sa ma simt din nou vie Smile

Ce-ai face daca un orb te-ar ruga sa-l ajuti sa ajunga la o adresa?
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 31 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  itina Sam 15 Feb - 8:06

Mi-ar fi mila de el si l-as ajuta. Sunt obisnuita sa ma pun in locul celorlalti. Nu cred ca as suporta sa fiu oarba cu tot ce implica asta. Trebuie sa fie ingrozitor.
Ce ai face daca ar fi vesnic week-end?
itina
itina
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 31 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  pitulicea Dum 23 Feb - 17:52

As face atat de multeeeee!!! Tot ce nu-mi ajunge timpul sa fac, atunci cand NU e weekend. As reusi sa citesc toate cartile din biblioteca, as reuzi sa fac zi de zi sport, sa vad filmele pe care nu am timp sa le vad. Mi-as face timp si sa muncesc Very Happy la mancare si curatenie. Plaja, baie, shopping.... Dar sa fie un weekend lung cu salariu mare, altfel nu-mi convine Smile Ideea e ca n-as avea timp sa ma plictisesc.

Ce-ai face daca te-ai trezi in casa cu un motan negru, mare, care umbla in doua picioare? Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 31 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  itina Lun 24 Feb - 23:15

rolling on the floor  rolling on the floor  rolling on the floor Probabil ca mi-as stuchi in san si-as face trei pasi inapoi dar cum motanu-i in doua picioare, m-as gandi ca face parte din familia iepurasilor si-atunci as face vreo sase (pasi) inainte, sa vad daca miauna, scuipa sau zgarie.  Wink 

Ce ai face daca te-ai putea intoarce in timp, in epoca de piatra?  Very Happy
itina
itina
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 31 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  pitulicea Mar 11 Mar - 19:19

scratch  Asa "departe"? In primul rand m-as gandi: "cu ce naiba o sa ma imbrac?" Very Happy Gandul la imbracaminte ar fi cel mai stresant, pentru ca sunt o mare friguroasa. As ingheta de frig intr-un pat de piatra, mi-ar ingheta fundul pe un scaun de piatra, mi-ar ingheta mana pe atatea obiecte din piatra Very Happy Ufff.... ar trebui sa ucid multe animale "imblanite" ca sa nu rabd de frig. Clar....as avea nevoie de un barbat! Problema ar fi ca nu-mi plac nici barbatii din zilele noastre, care sunt putin mai slefuiti, ce-o sa ma fac cu bolovanii de barbati din epoca de piatra? As putea scrie cinci pagini de forum despre ce-as face daca.... in situatia asta  Laughing 

Ce-ai face daca s-ar lua dupa tine un roi de albine? Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 31 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  Vizitator Mar 11 Mar - 20:12

N-am nici cea mai mica idee despre ce ar trebui facut, asa ca as lua-o la fuga de sa-mi sfaraie calcaiele, cautand un rau/ lac/ cismea...sa ma scufund in apa sau macar sa ma ud bine, poate ma lasa in pace.  confused  Daca nu gasesc rapid asa ceva, aia sunt... pale 

ce-ai face daca ai castiga o excursie de 3 luni la... Polul Nord?   Smile
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 31 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  RALUCA Mier 19 Mar - 12:49

Cum sunt o friguroasa as intra in panica in prima faza, mi-ar fi rau de la stomac, as intreba daca este o gluma proasta sau chiar este adevarat as face o adevarata drama din asta dar totusi mi-as face bagajele si as pleca in cazul in care nu am de ales.

Ce ai face daca ar trebui sa stai peste programul de la servici timp de 1 an daca fara sa fii platit/a?
RALUCA
RALUCA
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 31 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  sharp00714 Mier 19 Mar - 14:02

...munca voluntara !!??  Laughing Laughing Laughing 

Ce ai face daca doua, chiar trei Doamne distinse ce spun ca sunt in calduri, ti-ar cere ... cucul la inaintare !?!?!  Very Happy 
sharp00714
sharp00714
4
4


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 31 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  anca7 Joi 20 Mar - 16:49

Se pare ca nu a raspuns nimeni la aceasta intrebare. Very Happy  Greu mon cher... eu sunt doamna asa ca nu pot da o sugestie. M-am gandit totusi sa zic ceva la aceasta intrebare ca altfel poate stam asa blocati cine stie cat  Very Happy 

Ce  ai face daca daca ar ninge la mare - Constanta, in luna august, in timpul vacantei/concedului tau?
anca7
anca7
2
2


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 31 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  sharp00714 Joi 20 Mar - 17:01

Laughing Laughing Laughing Intre intrebarea mea STUPIDA legata de o gluma de-a fetelor pe la Ganduri fara noima si a Dvs, cu ZAPADA IN AUGUST, gasesc vag niste similitudini... Acum,  ca tot ati adresat-o cu atata elan(ca si mine de altfel...  Laughing ) va raspund, cum si Dvs ati incercat:
As sta in barul hotelului la o cafea si un cognac... De ce doar atat?! ..cat poate sa tina o ninsoare in august, la Constanta.., la mare !!??  Very Happy 

Ce ai face daca te-ar prinde controlorul pe tren, fara bilet !?
sharp00714
sharp00714
4
4


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 31 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  anca7 Joi 20 Mar - 17:08

L-as intreba: " Circulati cu nasul?"


Ce ai face daca te-ai trezi dimineata si ai vedea un OZN aterizat langa casa/ blocul in care locuiesti?
anca7
anca7
2
2


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 31 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  sharp00714 Joi 20 Mar - 17:15

Laughing Laughing Laughing WOW, SUNTETI CONSECVENTA !!!!

As incerca sa-mi amintesc ce si cat de mult am baut inainte sa ma culc... !!!? Laughing Laughing Laughing Normal, nu ?!?!   Very Happy 

Ce ai face daca, dintr-o data, te-ar intreba cineva: Hei, esti cu capul, ce ai !???
sharp00714
sharp00714
4
4


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 31 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  anca7 Joi 20 Mar - 17:25

Da

Ce ai face daca ai avea de facut o recenzie  din zece carti, pentru examenul de a doua zi, si nu ai reusit inca sa le citesti ( este ora 20 )?
anca7
anca7
2
2


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 31 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  Vizitator Lun 24 Mar - 15:45

as amana putin examenul daca ar fi posibil. Daca nu, as apela de nevoie la goagäl.  Embarassed 

Ce-ai face daca ai primi slujba mult visata, cu un salariu de 3 ori mai mare decat sperai, intr-un oras aflat la 8 ore de orasul tau, tocmai cand te-ai indragostit pana peste urechi.  Smile 
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 31 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  anca7 Mier 26 Mar - 20:49

I-as spune iubitului despre schimbarile din viata mea si am decide impreuna, si as astepta o alta oferta de serviciu poate mai aproape de casa.


Ce ai face daca ai afla ca, croaziera cu cel mai frumos iaht va avea loc peste doua zile si nu esti deloc pregatit/a , nici vestimentar, nici financiar? ( un vechi vis de-al tau)
anca7
anca7
2
2


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 31 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 31 din 35 Înapoi  1 ... 17 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum