GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ce-ai face daca...?

+40
dorina_s
myrk
Florin Popa
raichu
anca7
sharp00714
itina
pauletz
aristeu
Pingu
RALUCA
tibitzzz
Adriatica
Queensland
freda white
parwous
mielusica
ionutz72
seaman65
Violoncella
atat de simplu
Nana_Duval
tegeusa
oli
zexe
daffy_
kkarin_a
mrs nobody
vaxalbinu'
lynn
Hagu_chan
Radu
free_smile
Andi
habibi77
shadow
kitty
nadufmic
snow
pitulicea
44 participanți

Pagina 30 din 35 Înapoi  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 35  Urmatorul

In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 30 Empty Ce-ai face daca...?

Mesaj  pitulicea Vin 22 Ian - 23:35

Rezumarea primului mesaj :

Un joc de situatii Smile
Imagineaza-te intr-o anumita conjunctura, situatie, ipostaza si povesteste-ne cum ai reactiona, cum ai iesi din situatia respectiva, cum ai rezolva-o, cum i-ai da de capat Smile
Un joc in care ne descoperim imaginatia, trairile, reactiile si talentul de a asterne toate astea pe hartie Smile

Cel care raspunde, pune o alta intrebare de genul....Ce-ai face daca.....?


Fiind vorba de un joc cu miniscenarii, NU se accepta raspunsuri scurte! Raspunsurile scurte vor fi sterse.


Ce-ai face daca ai castiga la loto 30.000 euro?


Ultima editare efectuata de catre pitulicea in Dum 30 Dec - 21:30, editata de 5 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Ce-ai face daca...? - Pagina 30 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  Vizitator Mier 26 Iun - 18:51

Daca e larga o ajustez cumva, daca e mica, incerc sa stau nemancata o zi doua, daca nu-mi mai place acasa, cum vine pe mine, o fac cadou cu drag, dar n-o returnez magazinului, mi-e groaza de dat explicatii, sa citesc dezamagire sau blamare in ochii vanzatoarei, asa ca ce-am avut am si pierdut. Laughing

Ce-ai face daca ramai in pana de benzina pe un drum necirculat si telefoanele n-au semnal?

Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 30 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  itina Mier 3 Iul - 15:30

Deci... da... Stau acum si ma intreb daca as fi singura cand s-ar produce respectiva pana...ca daca n-as fi si as fi cu cine-as sti... multe as mai povesti! Laughing Dar avand in vedere ca nu stiu a conduce, cu siguranta as fi insotita de-un sofer, care cu siguranta ar sti el ce sa faca in atare situatii pentru ca, desigur, mama m-a invatat sa nu ma urc cu oricine in masina! Razz 

Ce-ai face daca te-ai trezi brusc si ti-ai da seama ca toata viata ta de pana acum a fost doar un simplu vis?
itina
itina
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 30 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  mielusica Sam 13 Iul - 16:30

As spune ca e imposibil sa se intample ce presupui tu,in cazul in care esti in deplinatatea facultatilor mintale.
Ca ai fi putut trai intr-o viziune deformata asupra vietii si ca la o sclipire de moment si rasucire de unghi al vederii ti-ai derula trecutul dintr-o alta perspectiva sau l-ai percepe altfel,asta se poate intampla si sau , datorita "maturizarii" ( completarii caracterului - formarii acestuia)...

Cum ai proceda pentru aplanarea unui conflict dintre doi/doua prieteni/e - iscat in prezenta ta - ?
mielusica
mielusica
5
5


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 30 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  itina Sam 13 Iul - 23:55

Le-as pune s-o ia mai usor, ca orice-ar fi nu-i nevoie sa se ajunga la vorbe urate sau la violenta. Si pana la urma, orice are o explicatie daca cel invinuit vrea s-o dea iar cel care invinuieste, vrea sa asculte.

Ce-ai face daca ti-ai da seama ca nu mai simti nici-o placere in a-ti trai viata?
itina
itina
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 30 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  pitulicea Lun 5 Aug - 19:21

Laughing Laughing  M-ai nimerit. Exact in situatia asta ma aflu acum. Ce fac? Nu fac nimic. Da' nimic. Lancezesc pur si simplu. Las timpul sa treaca pe langa mine, nu ma gandesc la viitor, nu fac planuri, nu fac nebunii, nu fac nici macar sex Laughing Poate am noroc si mor de dor (de dorul sexului Laughing  ) ca-n rest sunt sanatoasa aproximativ tun.

Ce-ai face daca iubitul/sotul ti-ar cere cu insistenta sa slabesti?

pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 30 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  Violoncella Mar 6 Aug - 10:12

Hahaha, de obicei nu ajungeam in situatii chiar asa grave. Remediam problema pana sa mi se ceara asa insistent. Acum insa mi se cere insistent sa ma ingras! Razz Na, am trait sa o vad si pe asta...

Ce-ai face daca te-ai indragosti de un politician ?
Violoncella
Violoncella
5
5


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 30 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  Queensland Mar 13 Aug - 18:58

Mi-as bate cuie in cap! Desi mi s-au intamplat chestii absurde la viata mea, cum ar fi sa ma indragostesc de Elvis, intr-atat incat sa ma despart de prietenul pe care il aveam atunci Laughing 

Ce-ai face daca ai descoperi un nodul suspect ?
Queensland
Queensland
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 30 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  itina Mier 11 Sept - 19:03

Probabil as intra putin in panica dar mi-as face o programare urgenta la medic. Nu e de glumit cu asa ceva.
Ce ai face daca ai avea chef de vorba dar n-ai avea cu cine vorbi?
itina
itina
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 30 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  Queensland Mier 11 Sept - 19:36

De parca ar fi prima oara cand vorbesc de una singura... Laughing Si ne intelegem de minune Very Happy Mai grav e cand intru in conflict cu mine insami, instinctul de conservare ma impiedica sa-mi ard o pereche de palme, asa cum as merita-o. Laughing 

Ce-ai face daca as bate la usa ta in acest moment ? Very Happy 
Queensland
Queensland
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 30 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  itina Mier 11 Sept - 19:37

As face asa... Surprised  dupa care asa... Pup you , dupa care asa...Dance , dupa care asa...dinner 

Ce-ai face daca ai vrea liniste absoluta?
itina
itina
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 30 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  Queensland Mier 11 Sept - 19:45

Mi-a placut, Itina, verde ! Laughing 

Cam greu cu linistea in perioada asta Very Happy Si in fond si la urma urmei, urasc linistea absoluta ! Nu vreau sa-mi aud propriile ganduri Very Happy 

Ce-ai face daca, dupa o noapte fierbinte, ai afla ca ai ramas insarcinata ? Very Happy (specific, intrebare adresata EXCLUSIV, reprezentantelor sexului frumos Very Happy  ca mi se baga Myrk in seama rapid Laughing )
Queensland
Queensland
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 30 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  pitulicea Dum 13 Oct - 20:02

Laughing Laughing  Nu s-a bagat el, asa ca ma bag eu.
As plange de fericire Smile A fost o vreme cand mi-am dorit sa se intample asta, dar nu s-a intamplat. Apoi am renuntat. Daca s-ar intampla, as considera ca asa a vrut Dumnezeu si ca El a ales momentul acesta cu un anume scop. Nici prin gand nu mi-ar trece sa intrerup sarcina si stiu ca nici tatal (pentru ca nu poate fi vorba decat de unul singur) nu ar fi de acord sa fac asa ceva.

Ce-ai face daca ai primi cadou un catelus foarte dragut, dar care ar distruge totul prin apartament... jucandu-se, fireste.

pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 30 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  itina Lun 14 Oct - 23:16

Nu cred c-ar fi chiar o problema. Very Happy Daca ar fi dupa mine m-as inconjura de "n" spe mii de animalute! Razz 

Ce-ai face daca la un moment dat nu ar mai exista curent electric pe Pamant?
itina
itina
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 30 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  atat de simplu Mar 15 Oct - 11:42

As spera sa ma descurc, desi mi se pare aproape imposibil.M-ar tine (probabil) in viata gandul ca si altii s-au descurcat inaintea mea si fara.La un moment dat, mi-as aminti ca, da, se descurcau...dar ei beneficiau totusi de pe urma curentului electric (ca altii aveau, deci se putea profita Wink ).Intr-un final, m-ar cuprinde disperarea si as face ceea ce-si doreste Pitu...tot cu disperare, desigur:as sucomba. Laughing 

Ce-ati face daca ati ramane vreo doua saptamani fara mancare? Ce bine ca nu trebuie sa raspund eu. Party 
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 30 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  Queensland Mar 15 Oct - 12:52

Touchee, Simpla Laughing Ma ofer eu sa raspund, pentru ca am ''antrenament'' Laughing La cata foame am facut de cand ma stiu, 2 saptamani sunt ''joc de glezna''... Si in Norvegia fiind, am supravietuit cu minimum minimorum, ca sa nu ma eticheteze aia drept ''sparta'', ca doar eram un parazit, intretinut Laughing  Aici, in Anglia, idem si la fel... doar ca aici e din dorinta de a face niscai economii pentru revenirea acasa. Asa ca, pentru mine nu e o problema. Recunosc, mi-e mult mai usor sa renunt la papa daca am tigari si cafea Very Happy Caci toate ''dietele'' mele au decurs in acest mod : daca nu de-ale gurii, macar de-ale plamanilor Laughing (bine, cafeaua tot de-ale gurii e Very Happy ).

Ce-ai face daca Mos Craciun ti-ar indeplini cea mai mare dorinta a ta, oricare ar fi aceasta ? Very Happy
Queensland
Queensland
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 30 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 30 din 35 Înapoi  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 35  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum