GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ce-ai face daca...?

+40
dorina_s
myrk
Florin Popa
raichu
anca7
sharp00714
itina
pauletz
aristeu
Pingu
RALUCA
tibitzzz
Adriatica
Queensland
freda white
parwous
mielusica
ionutz72
seaman65
Violoncella
atat de simplu
Nana_Duval
tegeusa
oli
zexe
daffy_
kkarin_a
mrs nobody
vaxalbinu'
lynn
Hagu_chan
Radu
free_smile
Andi
habibi77
shadow
kitty
nadufmic
snow
pitulicea
44 participanți

Pagina 29 din 35 Înapoi  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 35  Urmatorul

In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 29 Empty Ce-ai face daca...?

Mesaj  pitulicea Vin 22 Ian - 23:35

Rezumarea primului mesaj :

Un joc de situatii Smile
Imagineaza-te intr-o anumita conjunctura, situatie, ipostaza si povesteste-ne cum ai reactiona, cum ai iesi din situatia respectiva, cum ai rezolva-o, cum i-ai da de capat Smile
Un joc in care ne descoperim imaginatia, trairile, reactiile si talentul de a asterne toate astea pe hartie Smile

Cel care raspunde, pune o alta intrebare de genul....Ce-ai face daca.....?


Fiind vorba de un joc cu miniscenarii, NU se accepta raspunsuri scurte! Raspunsurile scurte vor fi sterse.


Ce-ai face daca ai castiga la loto 30.000 euro?


Ultima editare efectuata de catre pitulicea in Dum 30 Dec - 21:30, editata de 5 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Ce-ai face daca...? - Pagina 29 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  Queensland Lun 8 Apr - 21:02

Pe principiul ''cu capul inainte'', m-as avanta, chiar de-ar fi sa regret pe urma Very Happy Intotdeauna am facut-o, n-o sa ma opresc acum Very Happy Cred ca mi se trage de la dependenta de adrenalina Laughing

Ce-ai face daca ar trebui sa resuscitezi pe cineva aflat in stop cardio-respirator?
Queensland
Queensland
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 29 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  pitulicea Joi 11 Apr - 21:06

As "muri pe mine" de frica affraid Moartea altora ma sperie, ba mai mult, ma paralizeaza. Nu stiu ce trebuie facut in astfel de situatii, asa ca as incerca sa pun mana pe telefon, sa formez nr. de la urgenta si sa ingaim ceva acolo... cu ultimele mele forte. Sper sa nu trec niciodata prin asa ceva.

Ce-ai face daca seful tau ar incerca sa te violeze?
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 29 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  itina Mier 24 Apr - 9:19

Foarte greu sa raspund la intrebarea asta avand in vedere ca seful meu e un fel de Iftimoaie doi, la fizic, ma refer. Razz Dar banuiesc ca brusc m-ar apuca guturaiul si n-as mai putea sa strig dupa ajutor. Laughing

Ce-ai face daca ai vedea dintr-odata ca se apropie o tornada?
itina
itina
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 29 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  Queensland Mier 1 Mai - 15:08

Nu cred ca mi-as infrana curiozitatea de a o filma, fara sa ma pot numi totusi ''a tornado chaser'' Very Happy .Apoi cred ca as incerca sa ma adapostesc cat de repede pot, daca mai am timp... E greu sa te gandesti la asa ceva, cand n-ai experimentat asa ceva niciodata...

Ce-ai face daca ai naufragia doar tu pe o insula nepopulata, totusi exotica si plina de resurse pentru supravietuire?
Queensland
Queensland
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 29 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  pitulicea Dum 12 Mai - 18:42

As supravietui. confused Mi-am inceput deja "ucenicia" mancand urzici, stevie, salatica (untisor) si alte buruieni autohtone. Din partea hranei problema-i ca si rezolvata. Laughing Mi-as incropi un bordei din crengi... sper sa fie o clima calda, sa n-am nevoie de haine groase si incaltari calduroase. Ideea e ca n-as muri curand...

Ce-ai face daca ti s-ar oferi un post in minister (oricare minister)?


pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 29 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  Queensland Sam 25 Mai - 10:34

Nu sunt buna in chestii de-astea Very Happy .Mizez foarte mult pe bunul simt al oamenilor, gandesc dintr-o perspectiva perdanta din start (si anume, daca eu imi fac treaba cum stiu eu mai bine, asa ar trebui sa fie toti Very Happy ) si n-as sti sa iau atitudine cand as vedea ca lumea se cam trage pe cuc Very Happy . Am fost candva la conducere, la un nivel mult mai mic, desigur, si mi-am luat-o deseori la glezne pentru greselile subalternilor mei, doar pentru ca nu m-a lasat obrazul sa le spun ''verde-n fata'' unde si cu ce au gresit... Asa ca, pas !

Ce-ai face daca ai primi un post similar cu cel actual, dar peste hotare si mult mai bine platit?
Queensland
Queensland
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 29 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  Violoncella Sam 25 Mai - 10:41

As pleca, daca nu ar fi intr-o tara prea friguroasa. Nu suport frigul si lipsa luminii sau a soarelui. Ma deprima prea mult. Plus ca si oamenii din zonele alea is mai reci, asa ca , pas. Dar daca ar fi intr-o tara mai veseluca, nu as sta pe ganduri.

Ce ai face daca ar trebui sa te muti din orasul tau? Ce oras ai alege si de ce?
Violoncella
Violoncella
5
5


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 29 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  Pingu Lun 27 Mai - 13:09

Daca ar trebui sa ma mut din orasul meu ar fi tragic deoarece tin foarte mult la Cluj, dar daca as face asta as alege un oras curat si puternic din punct de vedere economic. Desi la curatenie as putea renunta, deci ar fi Bucuresti. Razz

Ce ai face daca ar trebui sa muncesti in agricultura sa te intretii? Very Happy
Pingu
Pingu
5
5


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 29 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  Vizitator Lun 27 Mai - 15:12

As muri de foame, nu ma pricep deloc, desi sunt crescuta la tara, sunt o calamitate cu sapa in mana, mai repede tai cultura decat buruienile, poate sa am un noroc chior sa reusesc. Laughing
Ce-ai face daca ai gasi o valiza plina cu bani?
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 29 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  parwous Mar 28 Mai - 23:21

As merge la un telefon public, anunt politia ca este o valiza in zona X si mi-as vede de treaba in continuare. Bineinteles inainte descarc continutul din ea. Laughing E foarte greu in ziua de azi sa ai o valiza buna si de calitate. Trebuie omul sa si-o recupereze,nu ?

Ce ai face daca esti intr-un tramvai care tocmai s-a retras la depou,vatmanul a sarit cu suta pe ora din el ca si-a terminat programul iar in tramvai ramai tu si o femeie gravida care tocmai i s-a rupt apa si e pe cale sa nasca ? rolling on the floor
parwous
parwous
4
4


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 29 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  Queensland Mar 4 Iun - 10:55

Nu m-ai nimerit, Parwous Razz Am participat la multe nasteri si cam stiu ce sa fac, chiar daca nu in totalitate... Very Happy Natura isi urmeaza cursul, moasa sau oricine se intampla sa participe la nastere are doar rol de supraveghere si putina indrumare. Cum se nasteau copiii la inceputul umanitatii?? In spitale si cu moase sau medici??? Da' de unde...

Ce-ai face daca, circuland pe un pod de lemn, ai vedea ca in fata ta incep sa cada bucati din el, sub tine se desfasoara un rau involburat si tu nu esti un expert in ale inotului? Very Happy
Queensland
Queensland
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 29 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  itina Mar 25 Iun - 9:26

As lua-o la sanatoasa inapoi! Asta daca n-as lesina inainte, de prea mult curaj! Laughing

Ce-ai face daca ai vedea o stafie, noaptea, cand esti singur acasa?
itina
itina
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 29 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  pitulicea Mar 25 Iun - 9:26

Fiind vorba de un joc cu miniscenarii, NU se accepta raspunsuri scurte! Raspunsurile scurte vor fi sterse.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 29 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  itina Mar 25 Iun - 9:36

Am scris o gramada, vreo sapte randuri, cred si cand i-am dat "trimiteti" nu mai aveam net.
Nu mai scriu nimic. Gata. Pitu, sterge tot! Crying or Very sad
itina
itina
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 29 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  Queensland Mier 26 Iun - 17:47

Ce-ai face daca ai vedea o stafie, noaptea, cand esti singur acasa? a scris:

Am sa raspund la intrebarea Itinei. Nu ma consider o persoana fricoasa, dar parca as simti ceva adrenalina pompand in mine la vederea stafiei What a Face Cred ca as suna o prietena sau as deschide televizorul, ceva care sa nu-mi mai dea senzatia de ''prea singura''...

Ce-ai face daca ti-ai cumparat rochia preferata si, cu toate ca ai incercat-o in magazin, ajungi acasa si iti dai seama ca ''nu-ti vine'' chiar asa bine cum credeai la inceput?
Queensland
Queensland
6
6


Sus In jos

Ce-ai face daca...? - Pagina 29 Empty Re: Ce-ai face daca...?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 29 din 35 Înapoi  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 35  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum