GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Mai multe imagini - un singur cuvant!

+5
daniell
myrk
atat de simplu
shadow
Florin Popa
9 participanți

Pagina 19 din 33 Înapoi  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 26 ... 33  Urmatorul

In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 19 Empty Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  pitulicea Lun 5 Feb - 11:37

Rezumarea primului mesaj :

La cat de mult ne plac jocurile, un nou joc nu putea sa se lase prea mult asteptat.
Inspirata de jocurile de Ligamentari si GHICESTE!, am nascocit un nou joculet, care sper sa functioneze si sa aiba priza la publicul efemer Wink
Regulile sunt simple: se dau imagini care sa indice fiecare cate un cuvant (litera), iar alaturate sa formeze un alt cuvant, care va fi, de fapt, SOLUTIA Idea


Exemplu:
Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 19 Images11 Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 19 Luna_310

Solutia: 1 + 4 = 5


Asa cum v-ati dat seama, solutia este: ALUNA respect


Exclamation Redimensionati pozele cand le incarcati si setati dimensiuni de 320 px.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 19 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  Florin Popa Joi 7 Mar - 10:25

Parafata Razz
Florin Popa
Florin Popa
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 19 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  pitulicea Joi 7 Mar - 10:27

Merge si asta, dar nu la asta m-am gandit Razz Mai incearca una Wink
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 19 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  Florin Popa Joi 7 Mar - 11:51

Parafina?
Florin Popa
Florin Popa
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 19 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  pitulicea Joi 7 Mar - 11:55

Asta e raspunsul pe care-l asteptam ok
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 19 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  pitulicea Mar 30 Apr - 12:33

Sa ne mai jucam si pe aici putin Smile  

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 19 Tumblr10 Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 19 Cala-b10

3 + 4 = 7
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 19 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  Florin Popa Lun 6 Mai - 11:05

Pascale. Aici sunt 100% sigur. Very Happy
Florin Popa
Florin Popa
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 19 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  pitulicea Vin 10 Mai - 12:06

Laughing Laughing Nici aici n-ai gresit. E 100% raspunsul bun.

Sa mai punem una, chiar daca o vreme, presimt ca va fi liniste in topicul asta. Pana se intoarce Florin Wink In lipsa lui, nimeni nu mai joaca Crying or Very sad

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 19 122 Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 19 223 Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 19 312

2 + 6 + 4 = 12


Ultima editare efectuata de catre pitulicea in Sam 25 Ian - 9:41, editata de 1 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 19 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  Florin Popa Lun 27 Mai - 9:31

S-a intors Florin Very Happy
Indubitabile
Florin Popa
Florin Popa
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 19 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  pitulicea Lun 27 Mai - 11:26

Laughing Laughing Indubitabil ca asa e!
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 19 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  pitulicea Vin 21 Iun - 13:30

Nici o miscare pe aici? Ia sa ma misc eu... asa poate o sa va miscati si voi Razz

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 19 3319 Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 19 4411

4 + 4 = 8
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 19 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  Florin Popa Lun 24 Iun - 9:01

HOTARATA Laughing Iaca, ne-am miscat. Laughing
Florin Popa
Florin Popa
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 19 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  pitulicea Lun 24 Iun - 9:31

Laughing Te-ai miscat corect ok
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 19 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  pitulicea Lun 9 Sept - 11:56

Prea lunga pauza luata aici Smile Sunam clopotelul dupa o lunga vacanta.

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 19 Abc10Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 19 Def10

4 + 5 = 9
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 19 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  atat de simplu Lun 16 Sept - 20:42

M-am gandit ca a dat careva solutia. Mi-am tot batut capul. In prima poza vad: cana, cerc, lemn, fund. In a 2-a: pruna, pahar, tuica. Nu-mi iese nimic.
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 19 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  shadow Lun 16 Sept - 23:20

Banuiesc ca la prima e vorba de cofe , plurarul de la cofa , a doua cred ca e tarie ; tot cu gandul la ceva bun si dulce Pitulicea !
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Mai multe imagini - un singur cuvant! - Pagina 19 Empty Re: Mai multe imagini - un singur cuvant!

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 19 din 33 Înapoi  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 26 ... 33  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum