GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Pro sau contra?

+36
Demostene
mariana m
Queensland
RALUCA
Asgard
elis27
anit05
dall
Adriatica
soryn
GANDACEL
mielusica
moonstone
freda white
Ludmilika
Melodia
shadow
snow
daffy_
Lolita
ionutz72
parwous
EmmaD
Tizona
seaman65
iubaretu
serpico
Radu
tegeusa
Mr Nobody
Nana_Duval
oli
mrs nobody
atat de simplu
pitulicea
Violoncella
40 participanți

Pagina 31 din 35 Înapoi  1 ... 17 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35  Urmatorul

In jos

Pro sau contra? - Pagina 31 Empty Pro sau contra?

Mesaj  Violoncella Sam 7 Mai - 23:19

Rezumarea primului mesaj :

Mai propun un joculet: cel care posteaza spune un cuvant, apoi urmatorul spune daca e pro sau contra, la care aduce si ceva explicatii si propune alt cuvant , urmatorul spune daca e pro sau contra, propune...si tot asa.

Si incep eu:

Dependentza.




Adaugat de admin: Pentru raspunsurile mai scurte de 5 cuvinte, dau vot rosu Evil
Violoncella
Violoncella
5
5


Sus In jos


Pro sau contra? - Pagina 31 Empty Re: Pro sau contra?

Mesaj  pitulicea Mier 6 Mar - 13:26

Pro. N-am facut niciodata o petrecere in pijama si nici nu cred ca am sa fac, dar mi se par amuzante, mai ales cand esti tanar. Eu nu mai sunt. Very Happy

Fotografiile alb-negru.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Pro sau contra? - Pagina 31 Empty Re: Pro sau contra?

Mesaj  Violoncella Sam 9 Mar - 12:12

Pro, sunt extrem de fermecatoare. Trezesc nostalgia in mine.
In alta ordine de idei, in fixarea aia alb-negru se vad mai bine defectele. Dar si calitatile. Deci as putea spune ca sunt mai sincere.

Implicare emotionala.
Violoncella
Violoncella
5
5


Sus In jos

Pro sau contra? - Pagina 31 Empty Re: Pro sau contra?

Mesaj  Queensland Sam 9 Mar - 12:25

E un sine qua non al constructiei mele psihice... Chiar daca a fost mai mereu un neajuns si mi-a cauzat multa durere, nu poci fi altfel Sad Simt durerea celorlalti si asta ma face deja partasa la ea...

Emigrare.
Queensland
Queensland
6
6


Sus In jos

Pro sau contra? - Pagina 31 Empty Re: Pro sau contra?

Mesaj  Violoncella Sam 9 Mar - 12:30

Aici is cam impartita. As emigra pentru a gusta si un pic de civilizatie, pana mai e. Smile Si ca sa ma simt mai libera, aici parca traiesc in curtea altcuiva mai mereu... Cineva mereu isi da cu parerea despre ce fac sau am facut Smile) Daca as trai inca in orasul meu natal insa, nu as 'emigra' nici macar in alt oras. Anyway, the damage e facut demult. So pro!

Sinceritate cruda.
Violoncella
Violoncella
5
5


Sus In jos

Pro sau contra? - Pagina 31 Empty Re: Pro sau contra?

Mesaj  Queensland Sam 9 Mar - 12:33

100% pro, desi am fost mereu aspru criticata pentru lipsa mea de diplomatie Very Happy Eh, tot mereu raspund ca atunci cand s-a predat asta la scoala, rula un film misto la cinema si nu puteam sa-l ratez Laughing

O cina romantica.
Queensland
Queensland
6
6


Sus In jos

Pro sau contra? - Pagina 31 Empty Re: Pro sau contra?

Mesaj  Violoncella Sam 16 Mar - 18:12

Acum ca intrebi m-am gandit mai mult si sunt pro! Desi vad romantismul mai cu stomacul gol, s-or gasi ceva preparate mai usoare, potrivite cu scopul. Smile) O sa pun la cale una sigur! Smile)

Cadouri scumpe.

Violoncella
Violoncella
5
5


Sus In jos

Pro sau contra? - Pagina 31 Empty Re: Pro sau contra?

Mesaj  Queensland Sam 16 Mar - 18:59

Contra. Intotdeauna mi-a placut in egala masura sa fac cadouri si sa le primesc. Dar niciodata nu m-am uitat la pret, asta neinsemnand ca am cheltuit averi ! Conteaza mult mai mult semnificatia si incarcatura emotionala, decat valoarea cadourilor. Iar surpriza primirii/oferirii e nepretuita...

Bijuterii de argint.
Queensland
Queensland
6
6


Sus In jos

Pro sau contra? - Pagina 31 Empty Re: Pro sau contra?

Mesaj  Violoncella Sam 16 Mar - 19:24

Pentru! Desi nu ma dau in vant dupa bijuterii, cele de argint au totusi un farmec aparte pentru mine, fata de cele de aur care nu imi spun nimic.

Contract prenuptial.
Violoncella
Violoncella
5
5


Sus In jos

Pro sau contra? - Pagina 31 Empty Re: Pro sau contra?

Mesaj  Vizitator Mar 19 Mar - 23:00

Contra. Dragostea nu trebuie consfintita printr-un contract, nu m-as casatori din interes si as avea indoieli asupra sentimentelor unui barbat care mi-ar cere sa semnez un contract prenuptial.

Prejudecata
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Pro sau contra? - Pagina 31 Empty Re: Pro sau contra?

Mesaj  Violoncella Sam 6 Apr - 11:30

Contra, dar inca guvernata de ele. Nu putem sa ne dezbaram chiar de tot, ca suntem invatati cu ele de cand facem primii pasi. Uneori nici nu ne dam seama ca doar asta experimentam.

One night stand.
Violoncella
Violoncella
5
5


Sus In jos

Pro sau contra? - Pagina 31 Empty Re: Pro sau contra?

Mesaj  Queensland Lun 8 Apr - 10:09

Contra. Desi am avut si eu parte de asa ceva, e drept, o data, maxim de doua ori. Senzatia de ''dupa'' e ceva de genul : eu sub dus, cautand din priviri peria de radacini sa spal ''mizeria'' Very Happy Neplacut feeling...

Infidelitatea lui : iertata o data.
Queensland
Queensland
6
6


Sus In jos

Pro sau contra? - Pagina 31 Empty Re: Pro sau contra?

Mesaj  pitulicea Joi 11 Apr - 20:32

As putea fi Pro, as putea fi Contra...depinde de context, depinde de ce ne leaga, depinde, intai de toate, daca-l iubesc. A fost o vreme cand eram foarte stricta... pana am ajuns sa iubesc. Atunci mi-am dat seama ca as putea ierta multe, pana si infidelitatea. N-a fost cazul Smile

Sinuciderile din dragoste.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Pro sau contra? - Pagina 31 Empty Re: Pro sau contra?

Mesaj  Violoncella Mar 23 Apr - 20:53

Contra. Mi-as dori ca toata lumea sa gaseasca putere ca sa nu ajunga in situatia asta. Nici nu pot sa ma gandesc cat de deznadajduita si singura e o persoana care se sinucide, indiferent din ce motiv. Nu ma mai apuc sa comentez motivele pentru care devii asa dependent de o persoana incat , daca te paraseste, sa nu iti mai pese de nimeni si nimic, nici macar de tine. Is prea multe si prea adanci.

Osho.
Violoncella
Violoncella
5
5


Sus In jos

Pro sau contra? - Pagina 31 Empty Re: Pro sau contra?

Mesaj  pitulicea Dum 5 Mai - 22:41

Contra. Nici nu stiu cine-i Osho si nu stiu pentru ca nu-s curioasa Laughing Nu face partre din sfera mea de interes.

"Romanii au talent".
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Pro sau contra? - Pagina 31 Empty Re: Pro sau contra?

Mesaj  Violoncella Lun 6 Mai - 10:00

Elvetia! Smile) Si fara alte comentarii ca, pe cuvantul meu, nu stiu ce sa zic.

Diferentele de varsta mai mari de 7 ani in cupluri.
Violoncella
Violoncella
5
5


Sus In jos

Pro sau contra? - Pagina 31 Empty Re: Pro sau contra?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 31 din 35 Înapoi  1 ... 17 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum