GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sa fii bolnav in Romania!

+30
dorina_s
Florin Popa
eledas
Indra
itina
Violoncella
Queensland
veronica_franco
tegeusa
Nicole
Irinna
Melodia
parwous
Nana_Duval
shadow
atat de simplu
oli
Tizona
mrs nobody
seaman65
Demostene
Eleonore
daffy_
HAUU_HAUU
Mr Nobody
kitty
Radu
snow
habibi77
pitulicea
34 participanți

Pagina 54 din 55 Înapoi  1 ... 28 ... 53, 54, 55  Urmatorul

In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 54 Empty Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  pitulicea Lun 1 Mar - 20:24

Rezumarea primului mesaj :

Un oradean care a trait trei ani cu un bisturiu in corp da in judecata statul roman la Haga

Oradeanul Ionel Nistor, in varsta 54 de ani, a fost operat in anul 2004 pentru o infectie la coloana la o clinica din Cluj, insa dupa operatie a resimtit dureri in zona operata, iar abia dupa trei ani a descoperit cauza, lama unui bisturiu uitata de catre medici. Astfel, a fost nevoit sa aiba o a doua interventie, la Bucuresti, pentru a i se inlatura lama de bisturiu din corp, arata NewsIn.

Prin urmare, oradeanul a depus plangeri impotriva medicului care l-a operat in 2004, Florian Stefan, la Colegiul Medicilor Cluj si la Parchet, cerand despagubiri de 400.000 de euro, insa in instanta dosarul este inca pe rol. Colegiul Medicilor l-a absolvit pe chirurg de orice culpa. Acesta s-a disculpat explicand ca "fragmentul a fost descoperit la distanta de orice structura vitala sau nervoasa si local nu prezenta aspect inflamator".

Din cauza accidentului, oradeanul este nevoit sa poarte un corset de plastic pentru a-i ajuta coloana, nu este apt de munca si traieste dintr-o pensie de handicap. "In tara mea am fost tratat ca un animal, ultima solutie este sa-mi caut drepatea la Curtea Internationala de Justitie de la Haga", a declarat Ionel Nistor.


Ultima editare efectuata de catre pitulicea_de_stepa in Mar 9 Mar - 20:31, editata de 1 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 54 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  atat de simplu Vin 14 Iun - 22:49

pitulicea a scris:Asa e, nu-i vorba de o depopulare masiva, desi multe guverne s-au plans de mortalitatea excesiva si multi din cei care au propovaduit inteparea sunt trasi la raspundere. Incepand cu Fauci Very Happy Sa dea Domnul sa nu scape nepedepsiti niciunul. Prea mult rau au facut. Nu stiu cum o fi pe-acolo pe la Shadow, dar la noi aud numai de AVC-uri, de infarcturi si de cancere, unele chiar galopante. De morti de covid eu nu am auzit. confused
Cred ca am mai dat o data cifrele mortalitatii in Ro.
2019 - 259.721
2020 - 297.345
2021 - 334.910
2022 - 272.483
2023 - 243.392

Poate ca ma insel, dar eu vad o crestere semnificativa dupa ce a inceput inteparea si o scadere (revenire) cu cat ne indepartam de intepare. O fi doar parerea mea, ce sa zic? Smile
Eu cred ca nu era vorba de intepare. De ce sa mori, daca nu de Avc, infarct, cancer? La ce mancam, la cata miscare facem, la cat muncim? De morti de Covid n-o sa mai auzi, ca a trecut. De morti de gripa o sa mai auzi. Daca nu ai trait ce-am trait noi pe-aici, esti un caz fericit. Fiecare a facut ce a crezut de cuviinta. Eu consider ca cei ce s-au vaccinat au avut curaj. Si te rog sa ma contrazici. Sa-si injecteze cineva cine stie ce ser, nestiind ce presupune asta, nu e un act de curaj? Sa nu-mi zici acum ca e un act de prostie. In situatia de atunci, cand oamenii mureau (presupun ca nu mai ai si datele alea), unii au trebuit sa faca ceva pentru a incerca sa stopeze pandemia, s-au vaccinat. Ca o fi fost bine, ca nu, cine stie? Dar au riscat. De aia spun ca e un act de curaj. Spectatori au fost multi.
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 54 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  pitulicea Joi 20 Iun - 11:54

Fiecare cu parerea lui Smile Am discutat suficient despre parerea mea si nu are rost sa o reiau. Nu mi-am schimbat-o. Din contra, din tot ce rasufla acum in presa, mi-o intaresc.
Eu nu-l consider curaj, ci inconstienta. As spune chiar prostie. Dar, repet, e parerea mea. Asa cum spui si tu, fiecare a facut cum a crezut ca e mai bine pentru el.
Pandemia oricum s-a terminat brusc, la un semn Very Happy Deci sa fim seriosi...
Datele acelea nu le am pentru ca nu le-am considerat niciodata relevante. Le-am consultat atunci din surse oficiale si nu mi se pareau "explozive". In plus, oamenii mureau, cel putin la noi, din cu totul alte motive. Si nu mai multi ca altadata. Ce a fost in alte parti, nu stiu, pentru ca nu ma uit la tv. De-aia nici n-am stiut ca este o pandemie. Eu am trait doar un simulacru de pandemie.
Daca am fost spectator, asa cum zici tu, am urmarit o comedie proasta Smile  Nu mi-am dorit sa joc un rol in ea.

Apoi, cat de bun a fost vaccinul, se vede in continuare. In revista Frontiers in Immunology a aparut un studiu conform caruia
pacienții complet vaccinați Covid care au fost testați pozitiv pentru coronavirusul Wuhan (COVID-19) au riscuri mult mai mari să moară decât pacienții nevaccinati Covid.
http://www.frontiersin.org/journals/immunology/articles/10.3389/fimmu.2024.1325243/full
„În timp ce ratele mortalității au fost de 36% (n=25) și 27% (n=15) în cazul pacienților neinfectați COVID-19 [nevaccinați] și, respectiv, [vaccinați], la pacienții cu COVID-19 ratele de mortalitate au fost de 37% [la pacienții nevaccinați] și 70% [la pacienții vaccinați]”.
Eu zic ca se adevereste exact ce au prognozat unii oameni de stiinta ca se va intampla. Da' lumea i-a ascultat pe Fauci si pe Rafila  Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 54 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  pitulicea Joi 20 Iun - 12:07

Deci realitatea mea e clar diferita de a voastra. Poate am fost o norocoasa, ce sa zic? Smile Multumesc la Dumnezeu!

„cel mai amplu studiu global de până în prezent cu privire la siguranța vaccinurilor”, s-a constatat că vaccinurile Covid cu ARNm produse de Pfizer și Moderna prezintă riscuri mai mari de „inflamație a inimii”, iar vaccinurile cu vectori virali precum cel de la AstraZeneca au fost legate de „o creștere a unui tip de cheag de sânge în creier”.
„Vaccinurile cu vectori virali au fost, de asemenea, legate de un risc crescut de apariție a sindromului Guillain-Barré, o tulburare neurologică în care sistemul imunitar atacă în mod eronat sistemul nervos periferic”, a relatat Bloomberg.
https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0264410X24001270?via%3Dihub
Cercetătorii au analizat datele care evidențiază 13 „evenimente adverse de interes special” la peste 99 de milioane de persoane vaccinate din opt țări, evidențiind semnale „mai multe decât se aștepta” privind problemele de siguranță.
Studiul a observat incidențe mai mari decât cele așteptate ale mai multor afecțiuni. De exemplu, miocardita, sau inflamația inimii, „a fost identificată în mod constant după prima, a doua și a treia doză de vaccin cu ARNm”, menționează Bloomberg, adăugând: „Cea mai mare creștere a raportului reacții observate-așteptate a fost constatată după o a doua doză cu vaccinul Moderna.”


Repet. Despre asta au vorbit oamenii de stiinta inca de cand a inceput vaccinarea, dar au fost cenzurati si numiti conspirationisti. confused
La fel, acum se vorbeste tot mai des in presa (scandaluri prin spitale) si la noi si in afara - cred ca si in Austria am vazut un scandal pe tema asta - despre protocoalele si tratamentele care au ucis pacienti in pandemie. Fiecare sa ramana cu adevarul lui Smile  Covidul nu e un virus asa mortal precum s-a vrut. Si asta nu e concluzia mea. Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 54 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  pitulicea Vin 21 Iun - 23:08

Un nou studiu realizat de Dr. Peter McCullough împreună cu alți experți medicali a descoperit că, potrivit raportărilor, în SUA au existat 5.137 de cazuri de tromboembolism cerebral legate de vaccinurile Covid, comparativ cu mai puțin de 400 legate de alte vaccinuri în ultimele trei decenii.

Promitator, ce sa zic? Rolling Eyes Atat a putut sa faca stiinta Very Happy Sau atat a vrut Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 54 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  atat de simplu Sam 22 Iun - 20:43

Da, nu te uiti la televizor. Laughing Am inteles.

Eu inca traiesc. O sa mor intr-o zi. Sa-mi zica forumul de ce-am murit. A, m-am vaccinat. Mea culpa.
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 54 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  pitulicea Sam 22 Iun - 20:55

Sa dea Dumnezeu sa traiesti Smile Poate ai nimerit din loturile "norocoase".
Toti o sa murim.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 54 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  atat de simplu Sam 22 Iun - 20:59

Nu stiu ce sa zic, dar  eu nu cred toate informatiile luate de pe net. Na, dar eu ma uit la tv, la Netflix, Max.  Ce stiu eu?
pitulicea a scris:Sa dea Dumnezeu sa traiesti Smile Poate ai nimerit din loturile "norocoase".
Toti o sa murim.
Exact.
Cat de indoctrinat poti sa fii sa debitezi astfel de ineptii?

Mie mi se pare ca te bucuri. Laughing Laughing
Vezi ce raspund? Depinde unde privesti.
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 54 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  pitulicea Lun 24 Iun - 13:14

Nu ma bucur. De ce m-as bucura de moartea celor dragi? Din contra, as vrea sa traiasca si sa fie sanatosi. Tocmai din motivul acesta as fi vrut sa nu se vaccineze.
Nu stiu despre ce ineptii vorbesti cand zici ca-s indoctrinata. Ca au fost doua feluri de vaccinuri, se stia: unul cu vaccinul, iar atul cu placebo. Care-i ineptia? Asta e o practica obisnuita cand se testeaza medicamente sau vaccinuri.  confused
A fost alegerea ta. Sa-ti dea Dumnezeu sanatate. Sau medicii. Sau Bil Gates. Sau in cine crezi tu Smile
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 54 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  pitulicea Lun 24 Iun - 14:35

Asa e. Sunt indoctrinata. In rest, totul normal, totul asa cum trebuie sa fie.
A ieșit la alergat și a intrat în stop cardio-respirator. Stiu, ce-i neindoctrinati o sa zica: mereu s-a murit.


Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 54 Screen38
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 54 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  atat de simplu Lun 15 Iul - 23:13

Si? Era vaccinat? Intreb si eu ca tatele de pe FB. Si asta e prima intrebare ce ne vine in minte?
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 54 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  myrk Mar 16 Iul - 0:38

Cum se numea emisiunea aia? La cuțite. Cu mastăr-șefi. Bucătărie, socoteli. Laughing

Mie îmi place că nu renunțați. Da' nici eu nu renunț. La argumente. Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 54 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  atat de simplu Mier 17 Iul - 23:38

Pro sau contra? Shocked
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 54 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  pitulicea Lun 22 Iul - 14:35

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 54 Screen39

Sa avem in continuare incredere in oamenii de stiinta Smile  Mai ales in cei promovati Very Happy
Tot e bine ca a recunoscut minciuna.
pitulicea
pitulicea
6
6


zaraza26 apreciază acest mesaj

Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 54 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  zaraza26 Lun 22 Iul - 14:54

Răul a fost deja făcut. Și numai unul din ei a recunoscut. Adica pentru unii a trecut în tabăra cealaltă. Doar unii din cei care s-au vaccinat și s-au îmbolnăvit inexplicabil regretă că au acceptat să își facă vaccinurile.
zaraza26
zaraza26
4
4


pitulicea apreciază acest mesaj

Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 54 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  pitulicea Lun 22 Iul - 15:00

Da, sunt multi care regreta. Foarte multi. Dar sunt si care, in continuare, raman fani ai serurilor magice Smile
In articol nu se vorbeste doar de aceste ultime vaccinuri, ci de toate vaccinurile de-a lungul timpurilor. Minciuna nu-i de ieri, de azi...
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Sa fii bolnav in Romania! - Pagina 54 Empty Re: Sa fii bolnav in Romania!

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 54 din 55 Înapoi  1 ... 28 ... 53, 54, 55  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum