GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Intamplari paranormale

+15
bcdcdag
seaman65
itina
veronica_franco
Davidova
antonyo121982
tegeusa
Angel
Anna
atat de simplu
aspidistra76
snow
Radu
pitulicea
habibi77
19 participanți

Pagina 5 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

In jos

Intamplari paranormale - Pagina 5 Empty Intamplari paranormale

Mesaj  habibi77 Joi 4 Feb - 11:58

Rezumarea primului mesaj :

In clasa a VIII a ne-a fost "delegata" o noua diriginta, profesoara de franceza, care la ora de dirigentie ne citea despre telepatie......asta m-a pus pe ganduri rau....
Pe la 15 ani, sub influienta cartilor pe care ni le citea diriga, am inceput sa am insomnii.....ma stresa foarte tare gandul ca nu stiu eu unde este limita universului, asta daca avea o limita. Laughing 🐒 in una din nopti, cum ma chinuiam eu sa adorm, am strans foarte tare din ochi si am vazut( cu ochii inchisi) multi ochi stralucitori. iti dai seama ca m-am speriat. am deschis ochii si la marginea patului am vazut 2 umbre....am crezut ca fac infarct...am vrut initial sa tip, n-am putut ca avream gura inclestata, am vrut sa ma misc, n-am putut ca eram paralizata....asa ca am asteptat....una din ele ii zice celeilalte(telepatic): i'auza ma , nu-i e frica de noi, hai s-o speriem putin......si cea care a vorbit se apropia de mine....am inchis ochii si mi-am spus "asta a fost tot"...si am asteptat....am vazut ca nu se intampla nimic am deschis ochii dar disparusera....asta a fost prima mea experienta ciudata....si daca aveti rabdare o sa aflati si ce-i cu vrajitoria....


Ultima editare efectuata de catre habibi77 in Joi 4 Feb - 14:10, editata de 1 ori
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos


Intamplari paranormale - Pagina 5 Empty Re: Intamplari paranormale

Mesaj  pitulicea Joi 22 Iul - 15:41

Tu cu cine vorbesti?
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Intamplari paranormale - Pagina 5 Empty Re: Intamplari paranormale

Mesaj  habibi77 Joi 22 Iul - 15:46

Singura. Nu ti-am spus? Am o problema ......dar n-o spun ca mi-e jena.
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Intamplari paranormale - Pagina 5 Empty Re: Intamplari paranormale

Mesaj  pitulicea Joi 22 Iul - 15:52

Aha. Ma gandeam eu ca nu cu mine, pentru ca eu nu cred in ghicitul in carti.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Intamplari paranormale - Pagina 5 Empty Re: Intamplari paranormale

Mesaj  habibi77 Sam 31 Iul - 12:25

Am fost iar la doamna cu ansa.....vai ce m-am distrat !!! Laughing

Dupa ce mi-a facut diverse masuratori, si dupa ce s-a uitat de cateva ori chioras la mine si de cateva ori admirativ a inceput sa vorbeasca.

A inceput cu ceea ce in popor se numesc farmece si blesme Very Happy Am vreo 5 Very Happy Farmece stiu cine mi-a facut, sunt vechi , antice si de demult Very Happy , am un blestem pe care l-am preluat din familie, m-am gandit eu sa-l iau la mine ca aveam prea putine Very Happy , pe timpul sarcinii m-a blestemat o matusa a fostului si din cauza asta am avut problemele pe care le-am avut, mai rau este ca l-a preluat si fi-miu Very Happy , si mai sunt doua de care nu stiu nimic Very Happy

Dupa care a inceput sa-mi spuna de starea generala de sanatate. Very Happy Cu imunitatea stau bine, mai rau stau la capitolul vitalitate, sunt prea multi "vampiri energetici " in jurul meu Very Happy
Sangele este "cam murdar".......i-am spus ca nu-i problema, il scot, il spal nitel, il bag la loc si am rezolvat problema Very Happy Va dati seama ca am facut-o pe aia sa rada in hohote...nu m-am putut abtine Very Happy
M-a intrebat daca am un regim special de viata, daca am grija ce mananc, daca consum ceaiuri detoxifiante....de data asta m-am uitat eu chioras la ea. Cred ca am cel mai haotic stil de viata din cate poate avea un om. Laughing Mi-a spus ca nu se poate Very Happy Ficatul meu este foarte curat si functioneaza foarte bine. Toate organele mele interne functioneaza perfect. ....Ea probabil merge pe ideea ca "suntem ceea ce mancam".......stupizeeee, eu infirm regula, eu sunt ceea ce gandesc Laughing Eu m-am imprietenit atat de bine cu subconstientul meu incat l-am convins ca indiferent ce as face sunt sanatoasa tun Very Happy Exista insa o mica exceptie, inima.....pe asta n-am putu-o convinge sa functioneze cum vreau eu, asa ca din cand in cand ma mai atentioneaza cu niste palpitatii. Very Happy

La capitolul oase stau binisor, adica probleme cu coloana in zona lombara si cervicala Very Happy Coreccct.

Am reusit sa-mi dereglez cateva chakre din cauza stresului Rolling Eyes Dintre toate sahasrara si anahata functioneaza cel mai bine......nu-i nimic, de restul nu mai am nevoie Laughing

habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Intamplari paranormale - Pagina 5 Empty Re: Intamplari paranormale

Mesaj  habibi77 Dum 1 Aug - 10:50

Am uitat sa va povestesc o chestie care pe mine m-a impresionat. Era la capitolul masuratori influente externe ( blesteme si farmece ) , si ma intreaba: tineti papucii la usa? ....da, mama, sor-mea si fi-miu isi lasa papucii la usa.......aveti la usa un covoras micut de culoare albastra?....da, avem Surprised Mi-a spus ca o femeie, in fiecare zi stropeste cu ceva covorasul si papucii, si ca am face bine sa nu-i mai lasam acolo, si sa stropim in fiecare dimineata cu aghiazma......Hmmmm, thinking Eu nu ma vad mergand la biserica, poate o conving pe mama Very Happy

Apoi mi-a mai zis ca avem in casa, cum intri pe dreapta, ceva care ne influenteaza negativ........nu va spun cat mi-am stors creierii, ce anume poate fi.....In sfarsit mi-am dat seama, colectia mea de pietre , le tin gramada si cica nu trebuie sa fac asta........acum ma documentez cum sa le aranjez in casa , odata si odata tot trebuia sa ma apuc si de feng shui. Very Happy
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Intamplari paranormale - Pagina 5 Empty Re: Intamplari paranormale

Mesaj  habibi77 Dum 1 Aug - 12:35

Gata, mi-am imprastiat pietrele prin casa in functie de zona Very Happy
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Intamplari paranormale - Pagina 5 Empty Re: Intamplari paranormale

Mesaj  habibi77 Lun 2 Aug - 11:05

Azi am avut un soc. Stand de vorba cu colegul meu despre karma, se pare ca-l interesez atat de mult ca a cerut niste informatii despre mine. Very Happy Nu va pot spune ce metoda a folosit. El sustine ca am karma inchisa, adica misiunea mea aici s-a incheiat, de acum nu ma mai supun legilor karmei. Surprised
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Intamplari paranormale - Pagina 5 Empty Re: Intamplari paranormale

Mesaj  habibi77 Dum 8 Aug - 21:15

Cand a nascut sora mea primul copil a avut probleme. Nestiind ce se va intampla, stand pe scarile spitalului , m-am rugat sa isi revina. In timp ce ma rugam am simtit o atingere pe umarul stang. M-am mutat putin mai spre dreapta crezand ca vrea cineva sa coboare si nu are loc de mine. M-am uitat in spate si spre surprinderea mea nu era nimeni. What a Face Ma intreb si acum cine a fost. Rolling Eyes
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Intamplari paranormale - Pagina 5 Empty Re: Intamplari paranormale

Mesaj  aspidistra76 Dum 8 Aug - 21:22

Probabil ceva entitate buna, care avea puterea sa se manifeste si in lumea fizica...
aspidistra76
aspidistra76
4
4


Sus In jos

Intamplari paranormale - Pagina 5 Empty Re: Intamplari paranormale

Mesaj  habibi77 Dum 8 Aug - 21:41

Eu am tradus asta prin "stai linistita, totul va fi bine". confused
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Intamplari paranormale - Pagina 5 Empty Re: Intamplari paranormale

Mesaj  habibi77 Dum 8 Aug - 21:53

Intr-o seara de iarna, stam toti in fata televizorului,in sufragerie, urmaream un film SF. Eu eram in plapuma in pat , in dreapta mea era mama, in stanga mea sora mea mijlocie si apoi tata. In fotoliu era sora mea cea mica.
La un moment dat mi s-a facut sete, dar trebuia sa deranjez pe toti sa merg sa iau apa. Am zis in gand: "mi-e sete, cine imi aduce si mie un pahar cu apa?"

Sora mea cea mica s-a dus la bucatarie , a adus un pahar cu apa si l-a dat mamei mele. Very Happy Mama i-a spus ca n-a cerut apa. Sor-mea sustinea ca a auzit-o cand a cerut. Laughing Apoi le-am spus ca am cerut eu. Mama sustinea in continuare ca n-a cerut nimeni, cea mica sustinea ca a auzit pe cineva cerand apa si a crezut ca era mama. Laughing Pana m-am enervat si le-am spus ca am cerut in gand apa!!! Laughing Laughing Laughing
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Intamplari paranormale - Pagina 5 Empty Re: Intamplari paranormale

Mesaj  aspidistra76 Dum 8 Aug - 21:53

Si eu cred ca asta ii era scopul Smile
aspidistra76
aspidistra76
4
4


Sus In jos

Intamplari paranormale - Pagina 5 Empty Re: Intamplari paranormale

Mesaj  aspidistra76 Dum 8 Aug - 21:56

Vezi ce situatii poti sa faci cu puteri telepatice necontrolate? Laughing
aspidistra76
aspidistra76
4
4


Sus In jos

Intamplari paranormale - Pagina 5 Empty Re: Intamplari paranormale

Mesaj  habibi77 Dum 8 Aug - 21:58

Da, trebuie sa invat sa le controlez. Very Happy
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Intamplari paranormale - Pagina 5 Empty Exorcism - E tipic cand un om e posedat nu vorbeste in vocea lui, ci intrun voce ciudata... Demonica...

Mesaj  aspidistra76 Vin 8 Oct - 21:49

aspidistra76
aspidistra76
4
4


Sus In jos

Intamplari paranormale - Pagina 5 Empty Re: Intamplari paranormale

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum