GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

De prin lume adunate

+25
SoulOfOcean
shadow
Pingu
habibi77
elis27
Queensland
Obi-Wan Kenobi
parwous
serpico
mrs nobody
tano carridi
iubaretu
seaman65
Demostene
fotohobby
Radu
atat de simplu
cara.mia26
aspidistra76
Mr Nobody
dragos
openmind72
kitty
snow
pitulicea
29 participanți

Pagina 2 din 22 Înapoi  1, 2, 3 ... 12 ... 22  Urmatorul

In jos

De prin lume adunate - Pagina 2 Empty De prin lume adunate

Mesaj  pitulicea Mier 21 Apr - 21:02

Rezumarea primului mesaj :

10.000 de chinezi vor fi castrati cu forta de guvern

Aceasta masura a oficialilor chinezi este un soi de pedeapsa pentru cei care au incalcat legile politicii demografice din sudul Chinei, unde planningul familial este foarte strict. Guvernul doreste prin acesta castrare fortata sa opreasca cuplurile sa aduca mai mult de un copil pe cap de familie. Astfel a fost pusa in aplicare, incepand cu 7 aprilie, campania de castrare in provincia sudica Guangdong, care va dura 20 de zile. 1.300 de indivizi, care au refuzat interventia abuziva, au fost deja arestati si acuzati ca s-au opus legilor statului.


Ultima editare efectuata de catre pitulicea in Vin 11 Mar - 19:55, editata de 1 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


De prin lume adunate - Pagina 2 Empty Re: De prin lume adunate

Mesaj  Mr Nobody Joi 26 Aug - 8:54

pitulicea_de_stepa a scris:Si ce metoda crezi ca ar fi mai potrivita? Care sa dea rezultate mai bune?
Una singura: desfiintarea sistemului privativ de libertate. pentru infractiuni grave, pedeapsa capitala imediata. pentru cele mai putin grave, la prima abatere luarea in evidenta, la a doua, chiar usoara, pedeapsa capitala.
Mr Nobody
Mr Nobody
4
4


Sus In jos

De prin lume adunate - Pagina 2 Empty Re: De prin lume adunate

Mesaj  pitulicea Joi 26 Aug - 8:58

Laughing Laughing Laughing Ma bucur sa mai intalnesc pe cineva care gandeste ca mine.
La subiectul despre pedeapsa cu moartea, cred ca am fost singura pro... si toti contra Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

De prin lume adunate - Pagina 2 Empty Re: De prin lume adunate

Mesaj  dragos Joi 26 Aug - 9:02

eu nu am vazut subiectul ala , dar la pedeapsa capitala sant si eu PENTRU !
dragos
dragos
4
4


Sus In jos

De prin lume adunate - Pagina 2 Empty Re: De prin lume adunate

Mesaj  Mr Nobody Joi 26 Aug - 9:05

pitulicea_de_stepa a scris: La subiectul despre pedeapsa cu moartea, cred ca am fost singura pro... si toti contra Very Happy
Stiu! printre ei, si eu, avand in vedere sistemul juridic din tara. Pentru a aplica pedeapsa capitala, trebuie sa fii sigur de faptul ca nu vor exista erori judiciare. Iar la noi... nici macar erori nu sunt. Sunt intentionate. Cred ca cca 15% din cei inchisi sunt nevinovati. Este o parere personala.
Mr Nobody
Mr Nobody
4
4


Sus In jos

De prin lume adunate - Pagina 2 Empty Re: De prin lume adunate

Mesaj  pitulicea Joi 26 Aug - 9:11

In cazul violurilor, unde raman ferma pe pozitie, acolo nu prea exista erori. Nu gasesc circumstante atenuante pentru un viol.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

De prin lume adunate - Pagina 2 Empty Re: De prin lume adunate

Mesaj  dragos Joi 26 Aug - 9:14

dar oare de ce nu se aude si de barbati violati de femei ?

nu sari in sus ......sant de acord cu pedeapsa pt violatori, chiar ar trebui marita
dragos
dragos
4
4


Sus In jos

De prin lume adunate - Pagina 2 Empty Re: De prin lume adunate

Mesaj  Mr Nobody Joi 26 Aug - 9:20

pitulicea_de_stepa a scris:In cazul violurilor, unde raman ferma pe pozitie, acolo nu prea exista erori. Nu gasesc circumstante atenuante pentru un viol.
Parca am mai discutat. Sunt violuri si violuri. Ce te faci in cazul in care fata se duce de buna voie iar apoi, pt ca a fost descoperita fapta rusinoasa, incepe sa strige ca a fost violata? Cu cele care se duc tot de placere apoi incearca sa scoata bani de la presupusul violator? Nu, lucrurile sunt mult mai complicate decat par.
Mr Nobody
Mr Nobody
4
4


Sus In jos

De prin lume adunate - Pagina 2 Empty Re: De prin lume adunate

Mesaj  pitulicea Joi 26 Aug - 9:29

Ne luam doar dupa vorbe si declaratii?
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

De prin lume adunate - Pagina 2 Empty Re: De prin lume adunate

Mesaj  Mr Nobody Joi 26 Aug - 9:30

Sa te vad: cum probezi tu un viol?
Mr Nobody
Mr Nobody
4
4


Sus In jos

De prin lume adunate - Pagina 2 Empty Re: De prin lume adunate

Mesaj  pitulicea Joi 26 Aug - 9:45

Laughing Laughing Laughing Eu?
Da' ce? Eu lucrez la politie sau criminalistica? Am eu competenta necesara?
Sunt convinsa ca si pentru asta se gasesc probe, in majoritatea cazurilor. Mai ales in cele evidente.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

De prin lume adunate - Pagina 2 Empty Re: De prin lume adunate

Mesaj  Mr Nobody Joi 26 Aug - 11:42

evidente?
sa vedem, un ex, te rog. De caz evident.
Mr Nobody
Mr Nobody
4
4


Sus In jos

De prin lume adunate - Pagina 2 Empty Re: De prin lume adunate

Mesaj  pitulicea Joi 26 Aug - 11:48

thinking Sa zicem ca un individ, violeaza o fetita de 4 ani.
Ma indoiesc ca fetita aceea l-a ademenit. De cate cochetarii crezi ca-i in stare o fetita de 4 ani?
Sau o batrana de 60 de ani, care locuieste singura si peste care dau buzna un grup de tineri turmentati.... Tinerii o violeaza, ii iau banii si pleaca mai departe. Caz concret de la stirile tv. Nu cred ca batrana i-a ademenit.... si a fost sado-maso, i-a pus s-o violeze si s-o bata Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

De prin lume adunate - Pagina 2 Empty Re: De prin lume adunate

Mesaj  Mr Nobody Joi 26 Aug - 11:52

Corect!
Astea sunt cazuri evidente. Fara discutie.
Caz, tot de la tv: el o agata in gara, o invita la o cafea in garsoniera. Ea merge, nu exista urme de violenta, nimeni nu a auzit nimic, pleaca singura, dupa 2 zile merge la politie si reclama violul. Cum judeci acest caz?
Ea a motivat faptul ca a mers numai pt cafea.
Mr Nobody
Mr Nobody
4
4


Sus In jos

De prin lume adunate - Pagina 2 Empty Re: De prin lume adunate

Mesaj  aspidistra76 Joi 26 Aug - 12:01

pitulicea_de_stepa a scris:Mi se pare o chestie foarte buna. Orice violator ar trebui castrat, indiferent sub ce forma. Daca se poate, una cat mai dureroasa si, bine-nteles, fara anestezie Very Happy
Cat mai dureros??? si fara anestezie??? Cruzimea e INUMAN, indiferent de motive... Obiectivul totdeauna sa fie ca oamenii bolnavi-criminalii, violatori, etc.-, sa fie OPRITE, si NUMAI oprite sa mai faca rau, si VOINTA de a face pe ei sa se sufere, e subiectiva, se hraneste deja din ura si din rautate... Deci vointa de a pedepsi un om bolnav, e o chestie primitiva si rea. daca vrei sa-l pedepsesti ,deja si tu incepi sa fii ca el... Aceasta mentalitate trebuie depasit...
aspidistra76
aspidistra76
4
4


Sus In jos

De prin lume adunate - Pagina 2 Empty Re: De prin lume adunate

Mesaj  pitulicea Joi 26 Aug - 12:02

Daca nu exista nici o proba incriminatorie, nu e viol. In cazul asta, nu e nevoie de pedeapsa capitala....ajunge sa-i taie putza Laughing Laughing Laughing
Sa n-o mai poata folosi, altadata, fara sa judece Very Happy Si nici sa nu mai agate femei in gara.
In momentul in care a invitat-o la cafea, acasa, e evident ca avea de gand sa faca sex cu ea...... altfel o invita pe o terasa. Odata ajuns pe teritoriul lui, ma cam indoiesc ca a tinut cont de dorintele ei Very Happy Faptul ca nu au existat urme de violenta fizica, nu inseamna mare lucru. Femeia, in situatia respectiva, s-a gandit: "Daca ma impotrivesc si ma lupt cu el, fiind mai puternic decat mine, o mai si incasez si rezultatul va fi mai grav.... si batuta si f-acuta" Si-atunci, vrand nevrand, a stat!
De ce spun asta? Pentru ca unei prietene de-a mele, i s-a intamplat acelasi lucru. Si nici macar nu s-a dus la el acasa......

Premiza: un barbat care agata femei in gara..... Very Happy Nu-l pot gasi nevinovat....
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

De prin lume adunate - Pagina 2 Empty Re: De prin lume adunate

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 22 Înapoi  1, 2, 3 ... 12 ... 22  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum