GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

De prin lume adunate

+25
SoulOfOcean
shadow
Pingu
habibi77
elis27
Queensland
Obi-Wan Kenobi
parwous
serpico
mrs nobody
tano carridi
iubaretu
seaman65
Demostene
fotohobby
Radu
atat de simplu
cara.mia26
aspidistra76
Mr Nobody
dragos
openmind72
kitty
snow
pitulicea
29 participanți

Pagina 1 din 22 1, 2, 3 ... 11 ... 22  Urmatorul

In jos

De prin lume adunate Empty De prin lume adunate

Mesaj  pitulicea Mier 21 Apr - 21:02

10.000 de chinezi vor fi castrati cu forta de guvern

Aceasta masura a oficialilor chinezi este un soi de pedeapsa pentru cei care au incalcat legile politicii demografice din sudul Chinei, unde planningul familial este foarte strict. Guvernul doreste prin acesta castrare fortata sa opreasca cuplurile sa aduca mai mult de un copil pe cap de familie. Astfel a fost pusa in aplicare, incepand cu 7 aprilie, campania de castrare in provincia sudica Guangdong, care va dura 20 de zile. 1.300 de indivizi, care au refuzat interventia abuziva, au fost deja arestati si acuzati ca s-au opus legilor statului.


Ultima editare efectuata de catre pitulicea in Vin 11 Mar - 19:55, editata de 1 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

De prin lume adunate Empty Re: De prin lume adunate

Mesaj  pitulicea Mier 21 Apr - 21:07

Very Happy Very Happy Very Happy
Castrare fortata.
Ce inuman suna chestia asta. Parca ar fi animale.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

De prin lume adunate Empty Re: De prin lume adunate

Mesaj  snow Mier 21 Apr - 21:11

Tipic chinezesc. Sau mentalitate comunista.
Exista metode de sterilizare, atat pentru barbati cat si pentru femei.
Dar chinezu-i si sadic, mai ales daca e si comunist. La trauma psihica nu se gandeste, in schimb, pastreaza o forta de munca nepericuloasa pentru demografie. Dar banuiesc, foarte periculoasa pentru societate.
snow
snow
6
6


Sus In jos

De prin lume adunate Empty Re: De prin lume adunate

Mesaj  pitulicea Mier 21 Apr - 21:17

Metode, exista, nimic de zis, dar daca-ti doresti mai multi copii, cum poate statul sa-ti ingradeasca astfel dorintele?
Da' si ei... de ce stau acolo? De ce nu se muta-n alta tara? Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

De prin lume adunate Empty Re: De prin lume adunate

Mesaj  snow Mier 21 Apr - 21:23

Si asa-s prea multi, nu stiu cum fac astia de se inmultesc ca soarecii.
Si unde sa se duca, si-n Sahara daca ajung, cresterea demografica e mai mare decat rata mortalitatii.
Si gemeni sau tripleti mai rar am auzit pe la ei.
Oriunde in lume cartierele chinezesti nu sunt prea bine vazute de localnici, nu stiu sa spun de ce.
Si la noi, sunt preferati rromii, in locul lor.
snow
snow
6
6


Sus In jos

De prin lume adunate Empty Re: De prin lume adunate

Mesaj  pitulicea Joi 22 Apr - 8:49

Ba eu prefer chinezii, in locul rromilor.
Orice altceva e mai de preferat decat un tigan Very Happy
Banuiesc ca n-ai auzit de gemeni si tripleti la chinezi, pentru ca n-au voie sa pastreze mai mult de un copil, chiar daca femeia naste 3 Very Happy De doi, o scapa repede "statul" Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

De prin lume adunate Empty Re: De prin lume adunate

Mesaj  kitty Joi 22 Apr - 12:07

Chiar daca sunt multi sunt si ei oameni .... si au sentimente..... si sufera cind se gandesc ca nu e voie sa ai mai mult de un copil ( si asta se intampla doar la ei). Eu chiar ii compatimesc .....
kitty
kitty
4
4


Sus In jos

De prin lume adunate Empty Polonia: Violatorii, pedepsiti prin castrare chimica

Mesaj  pitulicea Mier 9 Iun - 13:54

Noua lege, intrata in vigoare de astazi, prevede ca orice persoana acuzata de violarea unui minor sub varsta de 15 ani, sau a unui membru al familiei, va fi pedepsit cu castrarea chimica. In prealabil, acuzatul va ispasi pedeapsa cu inchisoarea.
Totodata, au fost aduse modificari si in ceea ce priveste perioada pe care violatorii si pedofilii o vor petrece dupa gratii. Astfel, pedeapsa se ridica la intre trei si 15 ani, de la cea cuprinsa intre doi si 12 ani, potrivit DailyNews.
O noua pedeapsa cu inchisoarea vizeaza si persoanele care incearca sa seduca, prin intermediul internetului, un minor sub 15 ani.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

De prin lume adunate Empty Re: De prin lume adunate

Mesaj  pitulicea Mier 9 Iun - 14:00

Mi se pare o chestie foarte buna. Orice violator ar trebui castrat, indiferent sub ce forma. Daca se poate, una cat mai dureroasa si, bine-nteles, fara anestezie Very Happy
Nu poti sa-i faci pe altii sa sufere, fara sa suferi si tu la randul tau.
Daca un om are astfel de “dorinte”, bolnavicioase, trebuie “tratat”. Iar cel mai bun tratamanet este acela de a-i inlatura “buba” Very Happy Astfel, n-o sa-l mai “chinuie” nici pe el, nici pe altii.
Evil
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

De prin lume adunate Empty of of of

Mesaj  openmind72 Vin 18 Iun - 7:23

cam asemenea ganduri avea si Hitler, se pare ca revenim la 'traditional',,,cu accente moderniste..nu stiu daca e o gluma sau nu, dar eu prefer s nu se adopte o astfel de lege,,, sunt mai conservator, pe vremuri de criza, e de preferat sa se revina la munca de ...ocnas,si ced ca 50 de ani de ocna ar fi suficient,, mai avem inca resurse de sare, de cabune,,,si de piatra.... nu de alta dar violatorii devin 'fetite' prin puscarii,,,

openmind72
2
2


Sus In jos

De prin lume adunate Empty Re: De prin lume adunate

Mesaj  pitulicea Mier 25 Aug - 21:54

sa se revina la munca de ...ocnas................nu de alta dar violatorii devin 'fetite' prin puscarii,,,
Si crezi ca ocnasii n-ar impartasi aceeasi soarta ca si puscariasii? Ce ti-e puscarias, ce ti-e ocnas? Tot privati de libertate se cheama ca sunt.... si nici ocnasilor nu le-aduce nimeni "fetite" sa se distreze Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

De prin lume adunate Empty Re: De prin lume adunate

Mesaj  dragos Joi 26 Aug - 8:16

cred ca toti ocnasi ar vrea sa fie puscariasi , dar invers nici unul sigur .
dragos
dragos
4
4


Sus In jos

De prin lume adunate Empty Re: De prin lume adunate

Mesaj  pitulicea Joi 26 Aug - 8:27

Eu ma refeream strict la partea cu "fetitele".
S-ar putea ca in ocna, mult mai obositi fiind, sa nu le arda chiar asa des de sex, dar sunt convinsa ca si acolo se intampla lucruri "necurate" Very Happy la fel ca-n puscarie.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

De prin lume adunate Empty Re: De prin lume adunate

Mesaj  Mr Nobody Joi 26 Aug - 8:41

Lucrurile s-au mai schimbat, au dreptul la vizite conjugale, au dreptul la permisii, daca se comporta bine. Din punctul meu de vedere, abordarea privarii de libertate ca metoda de corectare a comportamentului criminal si nu ca pedeapsa este gresita.
Mr Nobody
Mr Nobody
4
4


Sus In jos

De prin lume adunate Empty Re: De prin lume adunate

Mesaj  pitulicea Joi 26 Aug - 8:46

Si ce metoda crezi ca ar fi mai potrivita? Care sa dea rezultate mai bune?
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

De prin lume adunate Empty Re: De prin lume adunate

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 22 1, 2, 3 ... 11 ... 22  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum