GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Dupa ani si ani ...

+11
aristeu
myrk
RALUCA
soryn
tegeusa
pufulete09
shadow
Queensland
elis27
pitulicea
veronica_franco
15 participanți

Pagina 5 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5

In jos

Dupa ani si ani ... - Pagina 5 Empty Dupa ani si ani ...

Mesaj  veronica_franco Lun 23 Ian - 15:15

Rezumarea primului mesaj :

Trecusera 9 ani de cand ea a inchis telefonul. Ultimele cuvinte inca ii rasunau in urechi ..." mai vorbim.Pa!" Apoi tacere; acea tacere grea, careia nu i te poti opune. Azi, cand a deschis poarta, el, inalt si cu zambetul strengaresc pe buze, acolo.
- Tu?!
....



Daca n-ati inteles despre ce este vorba si cum functioneaza, click aici Arrow [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] Smile
veronica_franco
veronica_franco
2
2


Sus In jos


Dupa ani si ani ... - Pagina 5 Empty Re: Dupa ani si ani ...

Mesaj  Vizitator Dum 8 Dec - 19:51

cred ca mama lui s-a opus, nu? confused 
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Dupa ani si ani ... - Pagina 5 Empty Re: Dupa ani si ani ...

Mesaj  mielusica Dum 8 Dec - 20:06

Sa spunem ca e imbinatia dintre adevar si fantezie... Da e o particica din viata mea,insa cred ca cea mai importanta.
Da ,s-au iubit cum numai o singura data-n viata poti iubi insa conjunctura nu le-a fost favorabila.Sa spunem ca s-au intalnit prea tarziu ,ca undeva ,cineva a "incurcat " soarta .
Eu aveam copilul dintr-o casnicie nefericita...el si-ar fi dorit o casnicie cu mine si implicit si un copil insa daca trecusem amandoi peste prejudecatile acelei epoci,daca infruntasem toate piedicile puse de famili,de alti binevoitori,peste un singur obstacol n-am putut trece nici unul.Lui ii era frica ca n-o sa poata sa se impace cu ideea ca va creste si copilul altui barbat iar eu n-am avut curajul sa risc ca el sa se impace cu ideea si am ales sa ne despartim.
In alta ordine de idei,chiar daca...zic si acum ca n-a fost sa fie!
mielusica
mielusica
5
5


Sus In jos

Dupa ani si ani ... - Pagina 5 Empty Re: Dupa ani si ani ...

Mesaj  pitulicea Dum 8 Dec - 20:09

Frumoasa si povestea reala ok  Te-am mai pedepsit cu un verde....de data asta pentru greselile tineretii Razz
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Dupa ani si ani ... - Pagina 5 Empty Re: Dupa ani si ani ...

Mesaj  mielusica Dum 8 Dec - 20:24

flower flower flower Greselile tineretii! Multumesc pitu!

Stii ce ma doare cel mai mult cateodata?.Ma doare si uneori ma simt vinovata ( pe undeva ) ca nu are un copil ,ca s-a tinut de cuvant.
Au fost cei mai frumosi ani din viata mea,anii petrecuti cu el.A fost perioada cea mai importanta iar el a fost barbatul care a trezit in mine femeia( chiar daca aveam un copil si se spunea c-as fi femei) iar pentru asta-i doresc oricand,tot binele din lume.
mielusica
mielusica
5
5


Sus In jos

Dupa ani si ani ... - Pagina 5 Empty Re: Dupa ani si ani ...

Mesaj  pitulicea Dum 8 Dec - 21:09

Poate n-a putut sa aiba copii Wink Eu sigur asa as vedea lucrurile Laughing 
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Dupa ani si ani ... - Pagina 5 Empty Re: Dupa ani si ani ...

Mesaj  itina Dum 8 Dec - 21:35

Mielusica, Pup you 
ok 
itina
itina
6
6


Sus In jos

Dupa ani si ani ... - Pagina 5 Empty Re: Dupa ani si ani ...

Mesaj  atat de simplu Dum 8 Dec - 21:51

Lui ii era frica ca n-o sa poata sa se impace cu ideea ca va creste si copilul altui barbat iar eu n-am avut curajul sa risc ca el sa se impace cu ideea si am ales sa ne despartim.

Daca s-ar fi impacat cu ideea...era un risc?
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Dupa ani si ani ... - Pagina 5 Empty Re: Dupa ani si ani ...

Mesaj  mielusica Dum 8 Dec - 22:23

Mi-a scapat un "nu" acolo...Asa am gandit atunci.Stii ce imagine mi s-a derulat in fata ochilor cand mi-a spus asta?
Sa-ti spun ,ca sa intelegi. ...la masa eu,el si fiul meu.Ca mama,punandu-i copilului prima data in farfurie,sa manance.
Din partea iubitului doar o privire.O privire pe care n-as fi suportat-o .Poate ca n-ar fi fost asa,poate ca s-ar fi impacat cu ideea,poate ca eram "obosita" ,sa tot tin piept "atacurilor" mamei lui,mamei mele si altor rude sau binevoitori.Stiu insa cat s-a straduit sa se imprieteneasca cu fiul meu ,fara ca acesta sa fie increzator si prietenos cu el.Eu mi-am spus ca altii ca " copii si animalele instintiv stiu catre cine sa se apropie si catre cine nu",de asta am si spus c-a trebuit sa aleg si am renuntat la iubire. Nu-mi pare rau,chiar daca ani intregi am suferit,chiar daca -l cautam in alti barbati pe el ,cred ca asa am avut sansa sa trec granitele tarii,sa cunosc ,sa vad mult mai multe decat as fi vazut (poate) casatorindu-ma cu el . (pana la urma maica-sa a regretat ca s-a opus legaturii dintre noi,dar ce mai conta?)

Sper sa nu ma taxeze pitu ca "off t..".N-am sa mai comentez aici,pe aceasta tema.
mielusica
mielusica
5
5


Sus In jos

Dupa ani si ani ... - Pagina 5 Empty Re: Dupa ani si ani ...

Mesaj  mielusica Dum 8 Dec - 22:26

itina a scris:Mielusica, Pup you 
ok 


Multumesc itina!flower flower flower 
mielusica
mielusica
5
5


Sus In jos

Dupa ani si ani ... - Pagina 5 Empty Re: Dupa ani si ani ...

Mesaj  Vizitator Lun 9 Dec - 9:34

Cred ca noi ne refuzam fericirea, constienti sau nu, avem prejudecati, punem raul inainte si cand nu mai raman decat regretele, ne bucuram macar de amintirile frumoase. Smile 
ok  Mielusica !
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Dupa ani si ani ... - Pagina 5 Empty Re: Dupa ani si ani ...

Mesaj  mielusica Lun 9 Dec - 13:33

Cred mai degraba,ca e lipsa curajului de-a risca sa te lasi dusa de val....multumesc aella!
mielusica
mielusica
5
5


Sus In jos

Dupa ani si ani ... - Pagina 5 Empty Re: Dupa ani si ani ...

Mesaj  RALUCA Lun 10 Noi - 15:02

Nu stiu cum am ratat poveste lui doro dar ma bucur ca am fost singura in birou si am ras cu lacrimi Laughing Laughing
RALUCA
RALUCA
6
6


Sus In jos

Dupa ani si ani ... - Pagina 5 Empty Re: Dupa ani si ani ...

Mesaj  Vizitator Lun 10 Noi - 15:11

multumesc Ralu! Pup you
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Dupa ani si ani ... - Pagina 5 Empty Re: Dupa ani si ani ...

Mesaj  Ravian Lun 24 Noi - 14:26

Frumoase toate!
Ravian
Ravian
4
4


Sus In jos

Dupa ani si ani ... - Pagina 5 Empty Re: Dupa ani si ani ...

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum