GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

De ras sau de plans?

+26
myrk
RALUCA
Krissunu
Sturmritter
elis27
serpico
GANDACEL
mielusica
seaman65
atat de simplu
Obi-Wan Kenobi
tegeusa
teardrop
mrs nobody
petronel
Nana_Duval
sharp00714
zexe
oli
fotohobby
aspidistra76
Radu
habibi77
Hagu_chan
snow
pitulicea
30 participanți

Pagina 11 din 16 Înapoi  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 16  Urmatorul

In jos

De ras sau de plans? - Pagina 11 Empty De ras sau de plans?

Mesaj  pitulicea Vin 12 Feb - 14:31

Rezumarea primului mesaj :

Inteligenta la romani gun



Ultima editare efectuata de catre pitulicea in Joi 8 Noi - 19:36, editata de 3 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


De ras sau de plans? - Pagina 11 Empty Re: De ras sau de plans?

Mesaj  pitulicea Mier 18 Apr - 16:21

Pai e la misto poza, nu crezi ca-i "reala" Very Happy Dintr-un album de familie Very Happy Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

De ras sau de plans? - Pagina 11 Empty De ras sau de plans

Mesaj  Sturmritter Sam 12 Mai - 10:53

După dezvelirea statuii împăratului Traian, complet gol, amplasată pe treptele Muzeului Naţional de Istorie de pe Calea Victoriei, din Capitală:
Pe site-urile pe care a apărut această informaţie, cititorii şi-au dat frâu liber imaginaţiei şi au făcut mişto la greu de monumentul pentru care Municipalitatea a plătit 200.000 de lei, adică...45.000 de euro.
Iată câteva dintre "caracterizările” făcute de bucureşteni pe site-ul hotnews.ro.
- “Dacă-mi permiteţi, aş propune pentru lucrarea de artă titlul: “Maidanez rănit cu fular”.
- “Dacă o lasă acolo, peste 100 de ani zona se va numi «La căţeaua zburătoare» sau «La cucu şi căţelu’» sau «La câinele şi cucul gol».
- “Nu credeam că poate exista un monument mai grotesc decât cel al lui Avram Iancu din Cluj. Acum am văzut că da. E o performanţă să reuneşti simbolurile etnogenezei româneşti într-o reprezentare ce înfăţişează un ins care fuge cu câinele bolnav la veterinar”.
- “Băh, oameni buni, ăla n-are chiloţi pe el, dar maidanezului i-au pus fular la gât??? Păi, e frig sau nu e?”.
- “Mai rar poţi vedea asemenea porcărie. Lupoaica stă înţepenită într-un rigor mortis în braţele împăratului cu expresie de beţiv tocmai alcoolizat, care s-a dezbrăcat şi stă cu cucu’ ostentativ expus publicului. Vă daţi seama ce imagine poate crea în mintea unor copii care vor vedea hidoasa statuie pentru prima oară”.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

imi pare rau ca nu pot citi pana marti comentariile la....asta! have fun!
Sturmritter
Sturmritter
2
2


Sus In jos

De ras sau de plans? - Pagina 11 Empty Re: De ras sau de plans?

Mesaj  pitulicea Joi 25 Oct - 19:54

Mai exista statuia asta? E tot acolo pe trepte? Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

De ras sau de plans? - Pagina 11 Empty Re: De ras sau de plans?

Mesaj  seaman65 Joi 25 Oct - 20:19

Daca n-aun furat-o tiganii s-o dea la fier vechi...
seaman65
seaman65
6
6


Sus In jos

De ras sau de plans? - Pagina 11 Empty Re: De ras sau de plans?

Mesaj  pitulicea Joi 25 Oct - 20:29

Acolo poate ar primi pentru ea 4,5 euro Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

De ras sau de plans? - Pagina 11 Empty Re: De ras sau de plans?

Mesaj  seaman65 Joi 25 Oct - 22:10

Pai nici asa nu face mai mult, eu unul n-as lua-o nici gratis. Ca probabil s-au platit pentru ea sute de mii, asta-i alta treaba.
seaman65
seaman65
6
6


Sus In jos

De ras sau de plans? - Pagina 11 Empty Re: De ras sau de plans?

Mesaj  pitulicea Vin 26 Oct - 14:44

monumentul pentru care Municipalitatea a plătit 200.000 de lei, adică...45.000 de euro.
Atata risipa de bani, din banii nostri, pentru asa o hidosenie.
Nici nu-ti vine sa razi cand o vezi, stiind ca a costat atat de mult. Iti vine sa plangi dupa niste bani care puteau fi folositi cu mai mult cap.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

De ras sau de plans? - Pagina 11 Empty Re: De ras sau de plans?

Mesaj  oli Lun 5 Noi - 17:26

ma numesc catalin acum 2 minute mi-am facut cont.deoarece ziceti cate ceva de varsator
sa va zic? cel putin personalitatea mea:
nu o sa-ti vin cu un buket de flori la usa!
dar cand ai probleme realizezi k sunt singurul care o face si dau pana si camasa de pe mine sa te scap si kiar o fak. dar in secunda cand voi avea nevoie de sustinere si nu faci la fel esti razbunare. res[ect tot si peste tot... lumea ma ajuta.varsatorul tine aproape dusmanii.cum am mai zis ma refer strict la mine
gandesc k intr-o buna ziii se intalnesc ei munti cu munti dar oameni cu oameni.nu stiu de3 ce dar:P ori suntem prosti? ori ft destepti? pr k jur k stau de vb cu o persoana si o duc cum vreau daca asta vreau.nu le ascunde-ti nimik important fetelor.....k va cauta pana gaseste adevarul.o sa-l simti si noaptea ca nu are somn
orice fata are un varsator sa-l puna la un test de inteligenta sa vada ce iese.o sa vezi k ramai surprinsa.ai mei m-au crezut nebun. si m-au dus.
si au ramas surprinsi k un baiat in liceu corijent la 7 materii gandeste peste medie
varsatoriii pe scurt: persoane sociabile se plictisesc repede daca nu viiii cu ceva nou. dar periculoase in acelasi timp. simte ca ascunzi ceva nu doarme noaptea si gandeste. pana afla adevarul. credema k sunt ambiotiosi rau de nu ai mai vazut asa ceva. daka-i inseli reactioneaza violent, nu neaparat la iubita si restul. doar nu-i trada increderea ce o are in tine. nu jignesc pe nimeni vb doar de mine k si varsator.....ms pt citire si nr meu este
0746768829 pt nelamuriri

E de pe un site .....doamne fereste ....am sunat ...si "ati accesat casuta vocala a abonatului "....si ce credeti ? am lasat si mesaj Laughing Laughing Laughing

oli
oli
6
6


Sus In jos

De ras sau de plans? - Pagina 11 Empty Re: De ras sau de plans?

Mesaj  Obi-Wan Kenobi Lun 5 Noi - 17:50

Laughing Laughing Laughing
Obi-Wan Kenobi
Obi-Wan Kenobi
5
5


Sus In jos

De ras sau de plans? - Pagina 11 Empty Re: De ras sau de plans?

Mesaj  seaman65 Lun 5 Noi - 19:53

Sa sunam si noi, sa lasam cate-un mesaj? Poate se aplica proverbul "cand doi iti spun ca esti beat...". Laughing
Bine ca n-a intrat aici. rolling on the floor
seaman65
seaman65
6
6


Sus In jos

De ras sau de plans? - Pagina 11 Empty Re: De ras sau de plans?

Mesaj  oli Lun 5 Noi - 20:01

Sunati si voi ...poate pe voi va vrea ! Laughing Laughing Laughing
oli
oli
6
6


Sus In jos

De ras sau de plans? - Pagina 11 Empty Re: De ras sau de plans?

Mesaj  pitulicea Lun 5 Noi - 21:22

rolling on the floor rolling on the floor Doamne fereste....Ce retardat. Da' interesant ca stie sa scrie "jigni"... nu "jicneste" ca altii Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

De ras sau de plans? - Pagina 11 Empty Re: De ras sau de plans?

Mesaj  tegeusa Mar 6 Noi - 10:17

oli a scris:fetelor.....k va cauta pana gaseste adevarul.o sa-l simti si noaptea ca nu are somn

asta era ceva incercare de anunt de gigolo? Laughing Laughing Laughing

tegeusa
tegeusa
6
6


Sus In jos

De ras sau de plans? - Pagina 11 Empty Re: De ras sau de plans?

Mesaj  pitulicea Mar 6 Noi - 10:41

Nu. De fantoma Very Happy Ori de constiinta, care te bantuie zi si noapte.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

De ras sau de plans? - Pagina 11 Empty Re: De ras sau de plans?

Mesaj  Obi-Wan Kenobi Joi 8 Noi - 18:35

revista kamikaze a publicat noul acord FMI cu romania Laughing Laughing [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Obi-Wan Kenobi
Obi-Wan Kenobi
5
5


Sus In jos

De ras sau de plans? - Pagina 11 Empty Re: De ras sau de plans?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 11 din 16 Înapoi  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 16  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum