GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Leapşa

+25
casp
eledas
Queensland
Wolff
mario368
liviaionita
cris_is
Methea
Faun
Vax Populi
lion
VictorMilitaru
parwous
Vica
Ravian
myrk
mastermind
mielusica
atat de simplu
sharp00714
pitulicea
RALUCA
itina
dorina_s
lynn
29 participanți

Pagina 20 din 24 Înapoi  1 ... 11 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24  Urmatorul

In jos

Leapşa - Pagina 20 Empty Leapşa

Mesaj  lynn Dum 28 Mar - 23:56

Rezumarea primului mesaj :

E ca o leapşă normală, o primeşti, "alergi" o vreme, apoi o dai mai departe.
alerg eu prima cu 5 lucruri mai puţin cunoscute despre mine.

1. ador folkul
2. în liceu am fost rockăriţă
3. vreau să-mi fac un tatuaj pe picior
4. îmi place crema de zahăr ars
5. e primul an petrecut departe de ai mei.

leapşa merge mai departe la snow
lynn
lynn
3
3


Sus In jos


Leapşa - Pagina 20 Empty Re: Leapşa

Mesaj  Vizitator Mar 12 Ian - 10:04

De ce nu m-ati tras de observatie ca e randul meu la leapsa, stiti doar ca sunt Aiurella?!? Hai sa va spun cate ceva despre mine.
1. Dar cu dragostea cum stau? Asa ce-o dau din sarba-n brau de nici nu mai stiu cand e paharul plin si sorb cu nesat si-n clipa urmatoare constat ca sampania e doar bule de aer ce pocnesc frumos
2. Am petrecut un frumos si nesperat sfarsit de an si neplanificat cu prietenii mei din copilarie ce s-au stabilit in Danemarca si pana dimineata m-am simtit cea mai iubita femeie din lume. Azi nu mai stiu. Linistita toata lumea, n-am facut ce trebuia facut sa am noroc tot anul. Laughing
3. Am ramas acelasi copil curios si naiv uneori care crede ca oamenii sunt buni desi sunt constienta ca sunt si rai. Dar eu, luptatoarea luminii tot incerc sa cred ca si cei rai au ceva bun in ei.
4. Sunt fericita ca inca gasesc motive sa fiu fericita, ca inca zambesc mai mult decat sa fiu incruntata si ca sper sa mi se intample ceva wow. La loto daca as castiga nu stiu ce-as face dar cu siguranta as imparti o mare parte din bani. Trebuie sa joc intai. Evil
5. Anul asta vreau o calatorie departeeeeeee, sa cant fericita ca Sinatra New York, New York !

Pentru ca avem un vorbaret care sper sa fie efemer mult timp incolo dar nu efemer prin viata noastra virtuala, pasez leapsa lui Casp.
Enjoy !

Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Leapşa - Pagina 20 Empty Re: Leapşa

Mesaj  Vizitator Mar 12 Ian - 12:07

Cat timp esti vesela si optimista, n-au cum sa nu ti se intample multe lucruri bune si frumoase! Sa fie cat mai multe si cat mai bune, draga Aellush! Smile
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Leapşa - Pagina 20 Empty Re: Leapşa

Mesaj  Vizitator Mar 12 Ian - 12:22

Multumesc Doro, optimismul chiar n-a reusit nimeni sa mi-l rapeasca ! Pup you
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Leapşa - Pagina 20 Empty Re: Leapşa

Mesaj  casp Mar 12 Ian - 12:53

Ok... sa imi suflec manecile, sa ma achit de "corvoada".. asa ca incep cu inceputul.
1. Am fost un copil rebel, incapatanat, agitat, cu foarte multa energie, dornic de libertate, foarte curios din fire, si foarrte lipicios de oameni. Desi nu imi placeau temele de acsa, si evitam prin tot soiul de "minciunele" sa le fac, aveam note bune spre foarte bune la scoala. O necunosdcuta pentru parinti si profesori. Am facut cam tot ce m-a taiat capul, fara sa cer incuviintare, desi asta nu m-a bagat in belele, am stiut sa ma opresc la timp. Asta a continmuat si in vremea liceului, iar dupa ce l-am terminat, din curiozitate, m-am inscris la parasutism sportiv. A fost un moment din viata care m-a schimbat radical, am devenit... altfel, mult mai echilibrat, impacat cu mine si calm pe interior. 
2. Dupa cum ati observat, imi place sa vorbesc, sunt vorbaret, dar sunt si momente cand simt nevoia sa tac. Si chiar tac. Mi-as dori ca atunci lumea sa inteleaga ca doar vreau sa fiu eu si cu mine, sa nu mai insiste, sa nu creada ca sunt suparat, sa imi dea sfaturi fara sa le cer. Dar lumea nu intelege, si atunci intervine o alta stare a mea... indiferenta fata de cei insistenti.
3. Nu imi consum energia cu sentimente negative, e prea pretioasa, chiar daca ma supara cineva, nu stiu sa port pica, si imi trece foarte repede. Oricat de "cu capul in nori" as parea, nu iau niciodata decizii fara sa iau in calcul si diverse variante posibile. E vina mea ca asta dureaza cam 5 minute?  Neutral
4. Imi doresc foarte mult - cu scuzele de rigoare pentru cititori, nu aveti idee si eu nu am cum sa va fac sa intelegeti prin cuvinte- sa am o familie, o sotie pe care sa o respect si sa ma respecte, care sa fie cel mai bun prieten al meu, si copii... De fiecare data cand vad parinti cu copii, prin parcuri, jucandu-se... simt asa un mare gol in mine. Cred ca ceasul meu biologic suna cu sirena de tren Smile Imi mai doresc sa am un loc pe care sa il pot numi "acasa", pentru ca de prea mult timp nu mai stiu ce inseamna acasa. Sunt prins intre doua locuri, si niciunul nu il pot numi "acasa"...
5. Imi plac roscatele Smile foarte mult, simt asa o simpatie nedefinita pentru ele, si daca ar fi sa favorizez pe cineva, o roscata ar avea intaietate, chiar daca e necunoscuta. 5

Cine sa fie urmatorul, urmatoarea?  thinking ce intrebare! cum cine? Itina, esti invitata mea! Smile
casp
casp
3
3


Sus In jos

Leapşa - Pagina 20 Empty Re: Leapşa

Mesaj  Vizitator Mar 12 Ian - 13:00

Cuprinzatoare si interesanta mini-biografie caspi [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] , dar cand vei primi ptr a doua oara leapsa, ce mai scrii? Smile
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Leapşa - Pagina 20 Empty Re: Leapşa

Mesaj  casp Mar 12 Ian - 13:05

oh, doro, sunt atat de multe lucruri pe care le-as putea spune... fara sa spun ceva ce nu as vrea sa spun, nici macar luat de val Smile
casp
casp
3
3


Sus In jos

Leapşa - Pagina 20 Empty Re: Leapşa

Mesaj  Vizitator Mar 12 Ian - 13:05

Verde si de la mine si data viitoare sa scoti scheletele din dulap. Laughing Ai toate caracteristicile unui sagetator veritabil cu exceptia geloziei. sau poate n-ai iubit cu adevarat. Smile
Am scapat, raman blonda. Laughing
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Leapşa - Pagina 20 Empty Re: Leapşa

Mesaj  casp Mar 12 Ian - 13:08

din cate stiu eu, sagetatorii au doua decade. Cei din prima decada, printre care ma numar si eu, sunt foarte diferiti de cei din a doua decada. Nu am de ce sa tin ascunse scheletele in dulap, pentru ca trecutul este trecut, si cum spuneam pe undeva, experientele pe care le-am trait, din care am iesit sifonat sau nu, m-au facut ceera ce sunt azi. Ce imi rezerva viitorul.. voi vedea cand va deveni prezent Smile

Depinde de fiecare ce intelege, ce traieste si ce simte prin "iubire adevarata". Candva, a fost o vreme cand simteam si eu accese de gelozie. Dar.. trecand printr-o experienta foarte neplacuta, care se pare ca are urmari si acum ( nu va speriati, doar ceva hartzoage), m-am intrebat la modul serios de ce as simti asa ceva. Am ales sa am incredere. Pana acum, nu am avut motive sa imi regret decizia.
Am scapat, raman blonda
tot simpatica imi esti Smile si, daca tii neaparat, ma pot preface ca ma macina gelozia Very Happy
casp
casp
3
3


Sus In jos

Leapşa - Pagina 20 Empty Re: Leapşa

Mesaj  Vica Mar 12 Ian - 21:42

Ce bine ca mi-am schimbat culoarea parului cum eram inainte ca altfel ma simteam vizata Laughing Laughing Laughing .Frumoasa descriere casp ok Acum te cunosc din cap pana jos Laughing Laughing Razz
Vica
Vica
6
6


Sus In jos

Leapşa - Pagina 20 Empty Re: Leapşa

Mesaj  casp Mar 12 Ian - 21:51

multumesc vica, esti o draguta, ca intotdeauna. Dar sa stii ca nu am vizat pe nimeni in mod special Smile
casp
casp
3
3


Sus In jos

Leapşa - Pagina 20 Empty Re: Leapşa

Mesaj  atat de simplu Mar 12 Ian - 22:06

Casp, am citit. Mie-mi ramane doar un gand pregnant. Neutral
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Leapşa - Pagina 20 Empty Re: Leapşa

Mesaj  casp Mar 12 Ian - 22:07

daca binevoiesti sa spui, care ar fi acela?
casp
casp
3
3


Sus In jos

Leapşa - Pagina 20 Empty Re: Leapşa

Mesaj  itina Mier 13 Ian - 16:29

Pana-si spune Simpla gandul pregnant voi incepe prin a-i felicita pe Aella si Casp pentru frumoasele si multele si dragutele vorbe rostite aici...  Very Happy
Aella, blondina mea draga si frumoasa, stii ca te iubesc!  I love you I love you I love you Laughing
Casp, esti de curand in lumea noastra virtuala, sper sa gasesti destule motive pentru a ramane in continuare.  Smile
In ce priveste leapsa pasata, mai stau un pic, poate-poate m-o lovi ceva inspitatie!  Wink Mai amintiti-mi voi daca ma fac ca uit!  Laughing
itina
itina
6
6


Sus In jos

Leapşa - Pagina 20 Empty Re: Leapşa

Mesaj  casp Mier 13 Ian - 16:57

Multumesc frumos, Itina, pentru vorbele tale frumoase. Nu trebuie sa gasesc motive sa raman printre voi, sunt cu voi pentru ca imi face placere si ma simt bine impreuna cu voi. Si crede-ma, nimeni nu cred ca asteapta mai cu foc gandul pregnant al simplei Smile

eh, itina, cum am o zi in plus de cand astept acel gand pregnant al simplei.. m-am hotarat sa nu il mai astept. In schimb, mi-a venit o idee, ceva mai radicala. Si cum mi-a venit prea repede, sigur nu e o idee buna, dar ce isi face omul cu mana lui... Uite ce propun eu simplei : o invit la o cafea reala, intr-o cafenea reala, unde doreste ea, bineinteles ca la ea in oras, sau nu... e decizia ei unde, sa imi spuna intre 4 ochi (cu sau fara ochelari Smile ) acel gand pregnant. Bineinteles, nu e nicio problema daca refuza, nu va fi niciun comentariu din partea mea, ar fi lipsit de bun simt. Ar putea alege sa ne spuna aici... dar... ce e prada fara pradator, si pradatorul fara prada? Smile Propunerea e valabila pana vineri, cand ma voi intoarce la Constanta Smile
casp
casp
3
3


Sus In jos

Leapşa - Pagina 20 Empty Re: Leapşa

Mesaj  itina Sam 16 Ian - 18:51

1. Ma stiti de ceva timp. Sunt eu. Cand voioasa, cand melancolica, cand pusa pe sotii. N-as fi eu daca n-as fi EU.  Very Happy
2. Nu sunt foarte vorbareata dar cateodata am momente in care-mi place sa despic firu-n patru si atunci o tin numai in "taca-taca".  Laughing
3. De vreo juma' de luna am intalnit pe cineva...ca-i cel destinat mie sau nu e, urmeaza sa descopar dar important e ca ma simt placuta si iubita si rasfatata si parca nu mai am nicio grija pe pamantul asta.
4. Nu am mai scris de mult aici. Cate chestii erau? Parca cinci. Sunt o uituca. Dar nu am fost mereu asa.  Very Happy Cand eram mica tineam un jurnal care ma ajuta sa retin cele mai neinsemnate amanunte dar am renuntat la el si parca regret.
5. Incerc sa mai schimb ceva in viata mea, sa nu ma las pe tanjala si asta datorita unui bun prieten care m-a tot impins de la spate spunandu-mi ca se poate mai mult si mai bine.  Wink

Urmatorul: Dorinaaaaaa!!!  bounce
itina
itina
6
6


Sus In jos

Leapşa - Pagina 20 Empty Re: Leapşa

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 20 din 24 Înapoi  1 ... 11 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum