GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Leapşa

+25
casp
eledas
Queensland
Wolff
mario368
liviaionita
cris_is
Methea
Faun
Vax Populi
lion
VictorMilitaru
parwous
Vica
Ravian
myrk
mastermind
mielusica
atat de simplu
sharp00714
pitulicea
RALUCA
itina
dorina_s
lynn
29 participanți

Pagina 14 din 24 Înapoi  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 19 ... 24  Urmatorul

In jos

Leapşa - Pagina 14 Empty Leapşa

Mesaj  lynn Dum 28 Mar - 23:56

Rezumarea primului mesaj :

E ca o leapşă normală, o primeşti, "alergi" o vreme, apoi o dai mai departe.
alerg eu prima cu 5 lucruri mai puţin cunoscute despre mine.

1. ador folkul
2. în liceu am fost rockăriţă
3. vreau să-mi fac un tatuaj pe picior
4. îmi place crema de zahăr ars
5. e primul an petrecut departe de ai mei.

leapşa merge mai departe la snow
lynn
lynn
3
3


Sus In jos


Leapşa - Pagina 14 Empty Re: Leapşa

Mesaj  Vizitator Vin 29 Mai - 13:07

daaa, este de bine cu conditia sa vorbiti aceeasi limba. Atunci nu te-ar durea capul ca te streseaza cu vorbaria in exces. Dar mie mi-ar fi prins bine ca B sa fi fost putin mai gura sparta, macar vreo doi anisori, pana invatam bine limba, asa m-am cam chinuit sa ii scot cuvintele , explicatiile lui desi amabile, erau la fel de laconice ca raspunsurile lui Chris, ceea ce nu era exact ce aveam nevoie, mai ales ca limba germana este cam cu susu-n jos, ca sa zic asa  Laughing Laughing
Ce ar fi sa ne spuna Liviaionita cate ceva, daca tot am primit noi delegatie? Smile
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Leapşa - Pagina 14 Empty Re: Leapşa

Mesaj  Vizitator Vin 29 Mai - 13:13

Cred ca trebuie sa-i trimiti un mesaj, nu stiu daca intra pe-aici. Smile
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Leapşa - Pagina 14 Empty Re: Leapşa

Mesaj  Vizitator Vin 29 Mai - 13:14

o rog pe Vica sa-i zica in versuri Laughing
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Leapşa - Pagina 14 Empty Re: Leapşa

Mesaj  Vizitator Vin 29 Mai - 13:21

Si asta e o solutie Laughing
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Leapşa - Pagina 14 Empty Re: Leapşa

Mesaj  liviaionita Vin 29 Mai - 15:11

Tocmai ce bananaiam azi noapte pe aici,dar azi nu prea am avut timp .Cat despre mine,ce sa zic,suna cam asa:
1.Nu prea vorbesc neintrebata,si asta ma face sa par o persoana necomunicativa;adica,e mult pana ma bag in seama...
2.La varsta de 7 ani am dat proba la gimnastica la Dinamo.Ma antrenasem singura acasa,am trecut toate probele,mai putin cea cu saritul de la inaltime in groapa cu burete.Si nu m-au primit....mai bine!
3.Imi place limba greaca,am invatat putin cat am fost in Cipru.
4.Dupa clasa a saptea nu mi-a mai iesit nicio rima,pana acum cateva luni,nu ma intrebati de ce,ca nici eu nu stiu.
5.Am invatat sa tratez problemele cu umor,bine,nu imi iese mereu,dar in general asa fac.Altfel,ar fi crapat fierea in mine pana acum,la cate mi-a fost dat sa traiesc.
Mario,ai luat leapsa...
liviaionita
liviaionita
4
4


Sus In jos

Leapşa - Pagina 14 Empty Re: Leapşa

Mesaj  Vica Vin 29 Mai - 15:45

Bravo livia,n-a trebuit sa-ti trimit mesaj in versuri Laughing Te-ai descurcat ok .Abia astept"spovedania"lui mario bounce bounce
Vica
Vica
6
6


Sus In jos

Leapşa - Pagina 14 Empty Leapsa

Mesaj  mario368 Vin 29 Mai - 16:49

Bravo Livia ...m-ai nimerit pe mine ..... Laughing ....dar daca Vica face pe preotul ( spovedania se face sub poala popii ) Laughing Laughing Laughing ..mai ca m-as inscrie.....
Acum sa las gluma si sa preiau leapsa ....descrierea ar suna cam asa :
1. Ca si Livia nici eu nu-s un guraliv , dar imi place o conversatie placuta , desi sunt mai timid din fire
2. Imi place sa gatesc si o fac destul de des
3. Imi place apa , adica balaceala , inotul , orice joc in apa care nu implica riscuri f mari ( sunt semn de apa Smile )
4. Imi place " femeia calda " si berea rece Laughing Laughing Laughing ..(.berea mai rarut , dar rece ) , nu-mi plac disputele , certurile , tensiunile , incerc sa le evit cat pot ....sunt mai pacifist nu-s bun de partener de cearta Laughing
5. Imi plac oamenii care pun suflet in ceea ce fac , indiferent de domeniu , fie ca e sport , serviciu , relatie , etc .....si incerc sa iau viata asa cum este , ma bucur de momentele placute , le dau la o parte pe cele mai putin placute

Si fiindca Vica nu poate fi preot , o facem enorias si devin eu preot ...asa ca cu drag pasez leapsa la Vica ( trebuie sa-mi cunosc macar putin vecinii si mai ales prieteni de pe forum Laughing )
mario368
mario368
4
4


Sus In jos

Leapşa - Pagina 14 Empty Re: Leapşa

Mesaj  Vizitator Vin 29 Mai - 16:57

Verde pentru amandoi, imi place tot ce-am citit despre voi, Livia, de-abia astept sa participi si la discutiile din De-ale membrilor ok flower si Mario, chestia cu timiditatea chiar nu se vede. ok Laughing Acu' real nu ma pronunt ca n-am de unde sa stiu.
Ma bucur ca s-a deblocat topicul asta . Smile
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Leapşa - Pagina 14 Empty Leapsa

Mesaj  mario368 Vin 29 Mai - 17:02

Multumesc ! aella....nu se vede ca am monitorul in fata.... Laughing , Sunt timid , dar ma tratez.... Smile
mario368
mario368
4
4


Sus In jos

Leapşa - Pagina 14 Empty Re: Leapşa

Mesaj  Vica Vin 29 Mai - 17:37

Buna ziua am dat...belea am capatat Laughing Laughing Revin mai tarziu cu"spovedania"sub poala lui mario rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor

1.Sunt un om ca toti ceilalti,un om cu defecte,cu slabiciuni,cu visuri,cu framantari cu regrete.Uneori visez cu ochii deschisi si nu stiu unde sa ma opresc.
Iubesc oamenii si ma bucur de compania lor.Vad in fiecare om ceva frumos,ceva special.Nu impart oamenii in frumosi si urati,prosti si destepti,pentru ca nu acestea sunt criteriile dupa care ii aleg.Dar ii impart intre buni si rai.
2.Detest nedreptatea,ura,agrisivitatea,reprosurile,gelozia,vulgaritatea si prostul gust.Dar respect pe oricine ma respecta.
3.Iubesc ordinea si pacea.
4.Ador natura si iubesc foarte mult animalele.Poate va par o ciudata,dar detest si ma deprima gradinile Zoo,fiinca mi se pare nedrept sa i se ea unei fiinte libertatea.
5.Sunt o fire romantica si calda si ma atasez foarte tare de oameni,de locuri si de amintiri.Nu pot trece indiferenta pe langa flori,pomi,oameni care zambesc si lucruri care imi incanta privirea si care imi face sufletul sa vibreze.Nu concep viata fara muzica,fara bucurie,fara prietenie,fara imbratisari si amintiri frumoase.


...acum sa vad cui pasez leapsa thinking thinking ia sa vedem ce ne spune Wolff Laughing o pasez spre el Razz
Vica
Vica
6
6


Sus In jos

Leapşa - Pagina 14 Empty Re: Leapşa

Mesaj  Vizitator Vin 29 Mai - 21:20

Ohoooo dragilor, dar ce productivi ati fost!! Laughing Nu prea e bine asa, v-am citit pe toti repede, unul dupa celalalt, nu am apucat sa ''rumeg'' tot ce ati spus. Am fost incantata de fiecare dintre voi, de umorul Liviei, bonomia lui Mario si felul special al Vicai de a fi, dar prea v-ati grabit. Trebuie lasat putin timp sa apuce toata lumea sa citeasca ce spuneti, sa comenteze si sa va aprecieze cu un vot, sa apucam sa va cunostem pe indelete Smile De regula o leapsa la 1-2 zile cred ca este un ritm bun.
Dar nu-i nimic, va nominalizam cat de curand iar, s-o luam pe indelete. Laughing Felicitari tuturor si cate un verde de la mine ok
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Leapşa - Pagina 14 Empty Re: Leapşa

Mesaj  Vica Vin 29 Mai - 22:02

Buna seara dorulet!Vezi nici asta n-am stiut ca trebuie lasata o distanta de cateva zile intre postari confused Sad
Vica
Vica
6
6


Sus In jos

Leapşa - Pagina 14 Empty Re: Leapşa

Mesaj  Vizitator Vin 29 Mai - 22:15

Macar una, sa apucam sa va comentam si sa ne bucuram de voi Smile Rareori ne nimerim toti on line, de aceea asteptam putin Smile Nu-i nimic, data viitoare stiti Wink Smile
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Leapşa - Pagina 14 Empty Leapsa

Mesaj  mario368 Mar 2 Iun - 10:02

Bravo Vica....frumoasa descriere , am stiut eu ca esti pacifista , de aceea mi-am permis sa te ating cu leapsa... Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
mario368
mario368
4
4


Sus In jos

Leapşa - Pagina 14 Empty Re: Leapşa

Mesaj  Vizitator Mar 9 Iun - 11:18

Cred c-au trecut destule zile, cineva trebuie sa-l anunte pe Wolff. Smile
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Leapşa - Pagina 14 Empty Re: Leapşa

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 14 din 24 Înapoi  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 19 ... 24  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum