GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

De ras sau de plans?

+26
myrk
RALUCA
Krissunu
Sturmritter
elis27
serpico
GANDACEL
mielusica
seaman65
atat de simplu
Obi-Wan Kenobi
tegeusa
teardrop
mrs nobody
petronel
Nana_Duval
sharp00714
zexe
oli
fotohobby
aspidistra76
Radu
habibi77
Hagu_chan
snow
pitulicea
30 participanți

Pagina 15 din 16 Înapoi  1 ... 9 ... 14, 15, 16  Urmatorul

In jos

De ras sau de plans? - Pagina 15 Empty De ras sau de plans?

Mesaj  pitulicea Vin 12 Feb - 14:31

Rezumarea primului mesaj :

Inteligenta la romani gun



Ultima editare efectuata de catre pitulicea in Joi 8 Noi - 19:36, editata de 3 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


De ras sau de plans? - Pagina 15 Empty Re: De ras sau de plans?

Mesaj  myrk Sam 8 Feb - 23:52

Pai daca el isi zice Dezvirginatorul, asta nu suna ca o meserie? Instalatorul, demolatorul, terminatorul...  Laughing 
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

De ras sau de plans? - Pagina 15 Empty Re: De ras sau de plans?

Mesaj  RALUCA Dum 9 Feb - 9:14

Am crezut si eu initial ca este trucat dar l-am cautat intentionat pe facebook si chiar exista acest individ. Si nu este prima scrisorica de genu.

Cu greu se citeste ce vrea el sa spuna saracutul tampit dezvirginator  Laughing Laughing 
RALUCA
RALUCA
6
6


Sus In jos

De ras sau de plans? - Pagina 15 Empty Re: De ras sau de plans?

Mesaj  pitulicea Dum 9 Feb - 9:19

Laughing Laughing Laughing  Chiar l-ai gasit?
Domne feri Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

De ras sau de plans? - Pagina 15 Empty Re: De ras sau de plans?

Mesaj  RALUCA Dum 9 Feb - 9:22

Da l-am gasit . Nu ma asteptam sa fie altceva decat un manelist convins si ca si idoli ii are pe nu stiu ce boss de boss si altii asemenea
RALUCA
RALUCA
6
6


Sus In jos

De ras sau de plans? - Pagina 15 Empty Re: De ras sau de plans?

Mesaj  Pingu Dum 9 Feb - 9:51

L-am gasit si io.  Laughing 
Ce poza are la coperta. Cred ca suntem tara in care masinile de marca sunt cocalarizate in exces. Sad
Pingu
Pingu
5
5


Sus In jos

De ras sau de plans? - Pagina 15 Empty Re: De ras sau de plans?

Mesaj  pitulicea Dum 9 Feb - 9:53

Probabil suntem tara care ne permitem cele mai multe masini de marca  Laughing Laughing 
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

De ras sau de plans? - Pagina 15 Empty Re: De ras sau de plans?

Mesaj  RALUCA Vin 28 Mar - 10:15

Tind sa cred ca asa se va ajunge pana la urma in toate institutiile !

Manualul Angajatului
Cu intrare în vigoare imediată

CUM NE ÎMBRĂCĂM
Este recomandat să veniți îmbrăcați la serviciu conform salariului primit. Dacă purtați pantofi Prada de $350 sau o geantă Gucci de $600 vom presupune că o duceți bine din punct de vedere financiar, deci nu aveți nevoie de o mărire de salariu.
Dacă vă îmbrăcați sărăcăcios, va trebui să învățați să vă administrați banii mai bine pentru a vă cumpăra haine mai frumoase, prin urmare nu aveți nevoie de o mărire de salariu.
Dacă vă îmbrăcați potrivit, sunteți exact acolo unde trebuie și în consecință nu aveți nevoie de o mărire de salariu.
CONCEDIUL MEDICAL
Din acest moment nu mai acceptăm adeverința medicală a unui doctor prin care se adeverește că sunteți bolnav.
Dacă puteți merge la doctor, înseamnă că puteți veni și la serviciu.
OPERAȚII CHIRURGICALE
Operațiile chirurgicale sunt interzise. Ața vreme cât sunteți angajat la noi, veți avea nevoie de toate organele. Nu veți elimina nimic. Noi v-am angajat intact. În cazul în care eliminați un organ, vom considera acest lucru indisciplină la locul de muncă.
ZILE ÎN FOLOS PERSONAL
Fiecare angajat va primi 104 zile personale pe an. Ele se numesc sâmbătă și duminică.
ZILE DE CONCEDIU
Toți angajații vor primi concediul în aceeași perioadă a anului. Zilele de vacanță sunt după cum urmează: 1 ianuarie și 25 decembrie.
ZILE LIBERE PENTRU ÎNMORMÂNTĂRI
Aceasta nu e o scuză să lipsiți de la serviciu. Oricum nu mai puteți face nimic pentru prietenii, rudele sau colegii morți. În cazurile rare în care un angajat va fi nevoit să participe la înmormântări, acestea se vor programa seara târziu. Suntem bucuroși să vă permitem să lucrați în pauză de prânz pentru a putea pleca mai devreme, cu condiția să vă terminați însărcinările pe ziua respectivă.
ABSENȚA CAUZATĂ DE PROPRIUL DECES
Acest incident poate fi acceptat ca scuză. În orice caz, este necesar un preaviz de 2 săptămâni precum și pregătirea unui înlocuitor care să vă preia atribuțiile.
FOLOSIREA TOALETELOR
Mult prea mult timp se petrece la toaletă. În viitor se va merge la toaletă în ordine alfabetică. Spre exemplu angajații al căror nume începe cu "A" se vor duce de la 8:00 la 8:20, cei cu "B" de la 8:20 la 8:40, și așa mai departe. Dacă nu vă puteți deplasa în timpul alocat, veți fi nevoiți să așteptați până a doua zi când sunteți programați.
În situații de maximă urgență, angajații pot face schimb de locuri între ei. Supervizorii ambilor angajați implicați în schimb trebuie să aprobe această schimbare în scris.
În plus, acum există o restricție de 3 minute de staționare în toalete. La sfârșitul celor 3 minute se va declanșa o alarmă, hârtia igienică se va retrage automat, ușa de la toaletă se va deschide și contravenientul va fi fotografiat. La a doua abatere, fotografia va fi publicată în ziarul intern al companiei la rubrica "Acte de indisciplină".
PAUZA DE MASĂ
Persoanele slabe vor primi 30 de minute pauză de masă, deoarece trebuie să mănânce mai mult pentru a arăta sănătoase.
Persoanele cu greutate normală vor primi 15 minute pauză de masă, pentru a-și păstra silueta.
Persoanele grase vor primi 5 minute pauză de masă deoarece este suficient pentru a lua o pastilă de slăbit.

Vă mulțumim pentru loialitatea arătată față de companie. Suntem aici pentru a asigura o experiență pozitivă angajaților. Orice întrebări, comentarii, nelămuriri, plângeri, reclamații, frustrări, iritări, supărări, insinuări, acuzații, vor fi adresate în altă parte.
Vă dorim o săptămână plăcută.

Conducerea
RALUCA
RALUCA
6
6


Sus In jos

De ras sau de plans? - Pagina 15 Empty Re: De ras sau de plans?

Mesaj  pitulicea Vin 28 Mar - 10:19

Dacă puteți merge la doctor, înseamnă că puteți veni și la serviciu.
 Laughing Laughing Laughing  Asa gandesc si eu!

Faine. Mie-mi ajunge pauza de masa de 5 minute Very Happy  Laughing 
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

De ras sau de plans? - Pagina 15 Empty Re: De ras sau de plans?

Mesaj  RALUCA Vin 28 Mar - 10:20

In cazul propriului decez este chiar de toata groaza. Il programezi cu 2 saptamani inainte  rolling on the floor 
RALUCA
RALUCA
6
6


Sus In jos

De ras sau de plans? - Pagina 15 Empty Re: De ras sau de plans?

Mesaj  pitulicea Vin 28 Mar - 10:21

Laughing Laughing  Asa ar fi normal sa fie. Sa primim si noi preaviz...de Sus. Sa ne pregatim de plecare  confused 
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

De ras sau de plans? - Pagina 15 Empty Re: De ras sau de plans?

Mesaj  dorina_s Vin 28 Mar - 10:53

pffff! Ce regulament abuziv! Neutral 
dorina_s
dorina_s
5
5


Sus In jos

De ras sau de plans? - Pagina 15 Empty Re: De ras sau de plans?

Mesaj  Vizitator Vin 28 Mar - 19:56

Dorina, formeaza repede un sindicat!  Laughing  Laughing 
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

De ras sau de plans? - Pagina 15 Empty Re: De ras sau de plans?

Mesaj  Vizitator Mar 15 Sept - 14:45

Va povesteam despre concursul lui Mathi si cum la sectiunea Latino, au trebuit sa danseze pe muzica turceasca (cred) care mie imi suna exact ca o manea. Initial nici nu am putut privi intregul filmulet, asa revoltata am fost. Ceva a luat-o razna pe plaiurile mioritice. Rolling Eyes

Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

De ras sau de plans? - Pagina 15 Empty Re: De ras sau de plans?

Mesaj  Vizitator Mar 15 Sept - 15:11

Mie imi suna a muzica traditionala sarbeasca Doro, acum nu e vina lor ca s-au manelizat toate melodiile. Smile
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

De ras sau de plans? - Pagina 15 Empty Re: De ras sau de plans?

Mesaj  Vizitator Mar 15 Sept - 15:19

Stiu si eu Aella, sarbeasca...turceasca...indiana...oricare dintre acestea nu are nimic in comun cu muzica ptr samba sau alt dans latino, mie mi s-a parut o porcarie, parca si dansul copiilor este caraghios pe muzica aceea. As putea posta acelasi dans dar pe muzica adecvata, sa vezi ca parca altfel arata. Smile
In concluzie, nu mi-a placut absolut deloc, ca sa nu mai spun ca asta era finala, ultimile 6 perechi din concurs (dupa eliminarea celorlalte perechi), care luptau ptr podium, iar muzica i-a surprins pe toti. Laughing
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

De ras sau de plans? - Pagina 15 Empty Re: De ras sau de plans?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 15 din 16 Înapoi  1 ... 9 ... 14, 15, 16  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum