GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ai putea (ai fi in stare)?

+34
eledas
aproape aievea
shu
veronica_franco
parwous
RALUCA
Pingu
Blossom777
soryn
anit05
arriatna
elis27
dall
fata_cu_sosete_de_diamant
no.body
oli
Adriatica
Nospheratu
serpico
GANDACEL
cautaltceva
atat de simplu
mrs nobody
tegeusa
mielusica
Queensland
moonstone
Nana_Duval
habibi77
pitulicea
teardrop
freda white
raichu
Violoncella
38 participanți

Pagina 15 din 16 Înapoi  1 ... 9 ... 14, 15, 16  Urmatorul

In jos

Ai putea (ai fi in stare)? - Pagina 15 Empty Ai putea (ai fi in stare)?

Mesaj  Violoncella Lun 3 Oct - 18:12

Rezumarea primului mesaj :

De multe ori suntem pusi in situatii noi, in care nu stim cum am reactiona. Am fi oare in stare sa nu raspundem unei obraznicii, sa trecem pe strada linistiti pe langa un om cazut la pamant, am putea sa radem cand lacrimi sapa in suflet?
Aici e doar un exercitiu de imaginatie, asa ca ii mult mai usor, nu-s consecinte Smile Cum functioneaza, deja cred ca banuiti.
Prima persoana pune intrebarea, urmatoarea raspunde (cu detalii) apoi adreseaza o alta intrebare.

Si intreb eu.

Ai putea sa alergi fara oprire 5 km?



Adaugat de admin: Pentru raspunsurile mai scurte de 5 cuvinte, dau vot rosu Evil
Violoncella
Violoncella
5
5


Sus In jos


Ai putea (ai fi in stare)? - Pagina 15 Empty Re: Ai putea (ai fi in stare)?

Mesaj  Vizitator Mier 26 Iun - 18:34

Din ratiuni financiare nu, pentru cineva drag as face-o fara ezitare, oricat de mult detest acele si spitalele, cand e vorba de viata cuiva apropiat nu ezit.

Ai putea trai singur/a?
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Ai putea (ai fi in stare)? - Pagina 15 Empty Re: Ai putea (ai fi in stare)?

Mesaj  itina Mier 3 Iul - 15:37

NU, cu siguranta nu as putea. Viata mea depinde de existenta celor dragi mie. Nu-mi pot inchipui viata fara ei.

Ai putea sa traiesti o luna precum un pustnic?
itina
itina
6
6


Sus In jos

Ai putea (ai fi in stare)? - Pagina 15 Empty Re: Ai putea (ai fi in stare)?

Mesaj  mielusica Sam 13 Iul - 17:25

Avand in vedere c-am mai facut-o si asta chiar in mijlocul "furnicarului",desi conditiile erau altele atunci,cred c-as reusi si acum daca as considera (simti) ca e necesar.

Ai putea sa-ti sacrifici o parte din "agoniseala",pentru un scop nobil,chiar si daca n-ai avea certitudinea ca gestul tau ,ar fi cel propus?
mielusica
mielusica
5
5


Sus In jos

Ai putea (ai fi in stare)? - Pagina 15 Empty Re: Ai putea (ai fi in stare)?

Mesaj  pitulicea Sam 13 Iul - 18:15

Nu-s prea nobila de felul meu. Nu renunt la agoniseala mea in scopuri nobile. Renunt doar pentru cei pe care ii iubesc si atunci nu-l consider un gest nobil. E ceva ce "trebuie" sa fac.

Ai fi in stare sa practici un sport dur, dar care-ti aduce multi bani?
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ai putea (ai fi in stare)? - Pagina 15 Empty Re: Ai putea (ai fi in stare)?

Mesaj  Queensland Mar 13 Aug - 19:10

Categoric nu. Desi am o statura si o constitutie dure, sunt mai moale ca o gelatina. Very Happy M-as bate ocazional cu cine stiu eu, dar nu sistematic Laughing Pot sa dau cu sete, dar nu si sa primesc Laughing 

Ai putea seduce un barbat\femeie doar de amorul artei, dupa care sa te debarasezi de el\ea, lasandu-l\o ''cu buza umflata'' ?
Queensland
Queensland
6
6


Sus In jos

Ai putea (ai fi in stare)? - Pagina 15 Empty Re: Ai putea (ai fi in stare)?

Mesaj  pitulicea Sam 14 Sept - 18:00

As putea. Am mai facut-o. De putut as putea, dar nu cred ca mai vreau. M-am maturizat. Nu mai sunt copila de altadata, care-si gasea jucarie din orice.

Ai fi in stare sa te muti la tara si sa traiesti numai din agricultura?
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ai putea (ai fi in stare)? - Pagina 15 Empty Re: Ai putea (ai fi in stare)?

Mesaj  itina Sam 14 Sept - 20:06

Da. Dar sa am conditiile necesare. Si sa nu stau la mila vremii. Si sa nu fiu singurica...Embarassed 
Ai fi in stare sa treci cu vederea orice, persoanei iubite?
itina
itina
6
6


Sus In jos

Ai putea (ai fi in stare)? - Pagina 15 Empty Re: Ai putea (ai fi in stare)?

Mesaj  Queensland Mar 24 Sept - 19:24

Daca acel ''orice'' exclude infidelitatea, da. Cred ca as fi in stare de orice alte concesii Very Happy 

Ai fi in stare sa stai departe de forum pentru o saptamana, fara sa intri, fara sa citesti sau sa postezi ceva ? Laughing 
Queensland
Queensland
6
6


Sus In jos

Ai putea (ai fi in stare)? - Pagina 15 Empty Re: Ai putea (ai fi in stare)?

Mesaj  pitulicea Vin 15 Noi - 22:38

As fi in stare sa fac asta si chiar am facut-o o data Smile As mai face-o daca as avea motive. Insa, nu prea am confused  Ma simt bine aici, imi place atmosfera, ma distrez... de ce sa-mi refuz o mica placere? Daca trebuie doar sa dovedesc ca pot si ca sunt in stare, o fac, pentru ca pot si sunt in stare Laughing 

Ai fi in stare sa-ti urmaresti iubitul/iubita cateva zile la rand, sa vezi daca te inseala?
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ai putea (ai fi in stare)? - Pagina 15 Empty Re: Ai putea (ai fi in stare)?

Mesaj  Vizitator Sam 16 Noi - 0:07

In nici un caz, exclus! Daca am banuieli, cu siguranta sunt motivate, nu vin din nimic. Nici macar nu cer explicatii, nu-mi trebuie minciuni in plus.

Ai putea renunta definitiv la familie, prieteni, iubit/iubita, daca de asta ar depinde sa primesti 300 milioane Euro ?
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Ai putea (ai fi in stare)? - Pagina 15 Empty Re: Ai putea (ai fi in stare)?

Mesaj  eledas Sam 16 Noi - 7:42

La familie nu as putea sa renunt niciodata, egal pentru cati de multi bani, niciodata! Ar insemna sa renunt la mine. La prieteni cred ca da, adica sigur da, pe cei adevarati si foarte apropiati i-as pastra in amintre. Cat despre cei mai putin apropiati, de fapt din start nu ii consider prieteni ci doar bune cunostinte.

Ai putea sa-ti vinzi un organ, un rinichi de exemplu, daca ai fi intr-o situatie financiara precara?
eledas
eledas
4
4


Sus In jos

Ai putea (ai fi in stare)? - Pagina 15 Empty Re: Ai putea (ai fi in stare)?

Mesaj  pitulicea Dum 17 Noi - 12:51

Nu cred ca as fi in stare sa-l vand. Mai degraba as munci ORICE, doar sa pot face rost de bani. Nu ma dau in laturi de la munca. N-as vrea sa ma stiu incompleta. Totusi, daca as putea sa-i redau sanatatea celui pe care il iubesc, dandu-i un organ de-al meu, chiar daca ar fi unul vital, as face-o.... fara nici un ban in schimb Smile

Ai fi in stare sa-ti joci casa/apartamentul la un joc de noroc?
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ai putea (ai fi in stare)? - Pagina 15 Empty Re: Ai putea (ai fi in stare)?

Mesaj  itina Lun 18 Noi - 18:30

Nu. Nu as face-o niciodata. Un acoperis deasupra capului e mult prea important, mai ales in ziua de azi si mai ales cand si alte persoane depind de tine.

Ai fi in stare sa te imbeti, vreodata, crita?
itina
itina
6
6


Sus In jos

Ai putea (ai fi in stare)? - Pagina 15 Empty Re: Ai putea (ai fi in stare)?

Mesaj  pitulicea Dum 15 Dec - 18:33

Nu stiu daca as fi in stare sa ma imbat crita. Am facut-o o data (o fi fost crita?  scratch )....m-am simtit ca dracu (ficatul meu neobisnuit cu asa ceva s-a cam revoltat) si am constientizat ca e o prostie mult prea mare ca sa mai vreau sa o repet. N-as fi in stare, decat fortata de imprejurari....poate Smile

Ai fi in stare sa nu-ti mai tai unghiile de la picioare 5 ani de zile? Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ai putea (ai fi in stare)? - Pagina 15 Empty Re: Ai putea (ai fi in stare)?

Mesaj  myrk Dum 15 Dec - 19:56

Laughing 5 ani nu, dar 5 luni... fara probleme!  Very Happy Se rup singure!  Very Happy Laughing 

Ai fi in stare sa-ti rozi unghiile netaiate de la picioare (de 5 ani de zile)?  Surprised 
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Ai putea (ai fi in stare)? - Pagina 15 Empty Re: Ai putea (ai fi in stare)?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 15 din 16 Înapoi  1 ... 9 ... 14, 15, 16  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum