GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

+27
Vica
RALUCA
itina
eledas
magda17m
atat de simplu
shu
Tizona
pufulete09
Ludmilika
elis27
dall
daffy_
no.body
tibitzzz
Adriatica
pitulicea
tegeusa
moonstone
habibi77
Melodia
Queensland
freda white
Nana_Duval
mielusica
teardrop
Violoncella
31 participanți

Pagina 2 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 2 Empty Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  Violoncella Sam 1 Oct - 20:27

Rezumarea primului mesaj :

No, ii vremea pentru un topic-joc nou.
Cred ca se intelege mult din titlu. Afirmam ceva despre noi, ceva ce obisnuiam sa facem, sa fim, sa ne placa, sa ne displaca, sa uram, sa jucam, etc, si nu mai e de actualitate.

Ex: Pe vremuri imi placea sa ma joc cu culorile, acum imi plac nuantele de gri.
Pe vremuri citeam foarte mult, acum nu o mai fac Sad
Pe vremuri ma plimbam mult in parc, acum nu o mai fac.

Urmatorul poate comenta cu privire la cel dinaintea lui sau sa faca referire la el si apoi sa faca propria afirmatie.
Sigur ca incep io!Smile

Pe vremuri eram ipohondra rau, acum nu mai is!


Adaugat de admin: Pentru raspunsurile mai scurte de 5 cuvinte, dau vot rosu Evil
Violoncella
Violoncella
5
5


Sus In jos


Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 2 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  habibi77 Dum 2 Oct - 19:14

Eu incerc sa nu jignesc pe nimeni. Nu trebuie neaparat sa-mi aleg cu grija cuvintele, dar cand am ceva neplacut de spus n-o spun cu rautate si ....dar pana la urma nu e treaba mea ce fac altii. Treaba mea e ce fac eu. Daca am ceva de comentat e la adresa mea....si cate shuturi imi dau!!! Very Happy Pentru mine sunt doar cateva lucruri care sunt cu adevarat importante. Din acest motiv nu ma enervez pe altii cat ma enervez pe mine....si cu mine sunt chiar dura Very Happy

Obisnuiam sa ma enervez din cauza nesimtirii altora, acum n-o mai fac, am ajuns la concluzia ca este inutil. Very Happy
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 2 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  Melodia Dum 2 Oct - 19:17

nu pot inca sa ma obisnuiesc cu lipsa bunului simt...desi am o varsta Rolling Eyes Embarassed
cel mai mare critic al meu...am fost si raman eu...doar ca inainte imi mai gaseam circumstante atenuante...acum n-o mai fac Evil
Melodia
Melodia
4
4


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 2 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  moonstone Mier 5 Oct - 12:58

înainte aveam mici răutăţi vis a vis de greşelile altora, acum nu le mai bag în seamă dacă nu mă afectează personal
moonstone
moonstone
4
4


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 2 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  tegeusa Mier 5 Oct - 13:01

inainte imi placea berea, .... acum o ador Very Happy
tegeusa
tegeusa
6
6


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 2 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  teardrop Mier 5 Oct - 16:23

rolling on the floor si eu ador berea Razz

inainte imi placea doar rock-ul, acum imi plac mai multe genuri
teardrop
teardrop
4
4


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 2 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  Violoncella Mier 5 Oct - 16:31

Nu mi-a placut niciodata rockul, poate doar baladele, astea cine nu le place?Smile

Pe vremuri vedeam doar frumusetea care-ti sare in ochi, acum caut frumosul mult mai adanc.
Violoncella
Violoncella
5
5


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 2 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  Queensland Mier 5 Oct - 18:19

Da,dar exista un citat (nu-mi mai aduc aminte cine e autorul...) care zice cam asa:fireste ca frumusetea e o chestiune de suprafata...cine isi doreste un pancreas dragut?! Very Happy

Pe vremuri participam la mai multe chefuri cu prietenii...acum mi-e dor de unul cu ''destrabalare'' Laughing
Queensland
Queensland
6
6


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 2 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  pitulicea Lun 28 Noi - 15:45

Pe vremuri participam si eu la mai multe chefuri, acum nu particip si nici dor nu-mi este. "Destrabalare" mi se pare ceva infantil. E clar ca am imbatranit Rolling Eyes

Pe vremuri eram eleva, acum sunt angajata Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 2 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  Queensland Lun 28 Noi - 17:56

Da, sunt si eu angajata...La firma Cucu...nu-ti da bani, da-ti da de lucru Very Happy
Pe vremuri eram mult mai umila, acum sunt chiar tupeista Very Happy
Queensland
Queensland
6
6


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 2 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  Adriatica Sam 7 Ian - 15:42

Nu-mi aduc sa fi fost umila, eram cu bun simt, cum sunt si in momentul de fata. Dar tupeul este necesar in anumite momente.

Pe vremuri eram vesela tot timpul si ma bucuram de orice lucru banal.
Adriatica
Adriatica
2
2


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 2 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  Violoncella Dum 8 Ian - 15:09

Eu vreau sa fiu si acum...lucrurile marunte fac intregul, fericirea ii doar foc de artificii, trecator.

Pe vremuri mi-era mai teama de tot, acum incep sa ma vindec.
Violoncella
Violoncella
5
5


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 2 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  habibi77 Dum 8 Ian - 16:40

Si mie imi era teama de multe lucruri, acum cea mai mare teama a mea este de singuratate....dar o infrunt cu stoicism, poate ca asta e calea prin care ma voi vindeca! Laughing

Obisnuiam sa citesc mult prin metrou, tramvai, microbuz, acum am descoperit un joc pe telefon! Very Happy
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 2 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  tibitzzz Dum 8 Ian - 17:02

inainte, eram doar un ungur nascut in Romania. Acum, sunt cetatean maghiar cu domiciliul in Romania. Laughing (Ca o ironie a sortii, am primit cetatenia maghiara pe 1 Decembrie).
tibitzzz
tibitzzz
2
2


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 2 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  habibi77 Dum 8 Ian - 17:30

Tibitzzz, n-ai inteles jocul! Laughing
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 2 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  Adriatica Lun 9 Ian - 17:35

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] M-a facut sa rad. Tare haios.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Si daca tot esti aici, Tibi, ce aveti cu romanii din Romania?[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Adriatica
Adriatica
2
2


Sus In jos

Pe vremuri eram...acum nu mai sunt! - Pagina 2 Empty Re: Pe vremuri eram...acum nu mai sunt!

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum