GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Reclamele - placere sau acceptare?

+37
elis27
Obi-Wan Kenobi
Lolita
teardrop
tegeusa
JeSsYkA
Nicole
soryn
pana
Angel
Irinna
dersky
wer908
serpico
parwous
seaman65
Polaris
juliette
dragos
E V A
dominik
sharp00714
mrs nobody
Nana_Duval
ghost
oli
zexe
Demostene
Eleonore
daffy_
iubaretu
atat de simplu
Hagu_chan
habibi77
Radu
snow
pitulicea
41 participanți

Pagina 13 din 24 Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 18 ... 24  Urmatorul

In jos

Reclamele - placere sau acceptare? - Pagina 13 Empty Reclamele - placere sau acceptare?

Mesaj  pitulicea Vin 5 Feb - 20:02

Rezumarea primului mesaj :

Zi de zi ne uităm la televizor si zi de zi viaţa ne e bombardată de reclamele tv. Ne plac sau nu ne plac, suntem nevoiţi să le acceptăm ca făcând parte din viaţa noastră. Uneori le urmărim cu atenţie, alteori zappăm.... uneori le reţinem, alteori le uităm.... uneori ne plac, iar alteori le detestăm.

Există reclame care-ţi încântă privirea: o femeie superbă, un tărâm de vis, o casă precum un castel, o maşină de lux... toate astea ne fac sa visăm, să le dorim, să îndrăznim. Există şi reclame care nu te împing la visare, dar care îţi spun de ce ai nevoie, ce trebuie să foloseşti, ce anume să cumperi, de unde să cumperi, când să cumperi, iar uneori, chiar şi cu cât să cumperi. În majoritatea cazurilor, nevoile noastre sunt dictate şi influenţate de publicitate.

Ce fel de reclame ne plac? Care dintre ele ne influenţează şi în ce mod? Acestea sunt doar câteva din întrebările pe care am putea să ni le punem. Rolling Eyes
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Reclamele - placere sau acceptare? - Pagina 13 Empty Re: Reclamele - placere sau acceptare?

Mesaj  pitulicea Joi 21 Apr - 17:31

Pentru ce? Ca sa-ti imaginezi 3 sticle in loc de altceva? Laughing Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Reclamele - placere sau acceptare? - Pagina 13 Empty Re: Reclamele - placere sau acceptare?

Mesaj  oli Joi 21 Apr - 17:37

Da frau liber imaginatie si vezi ...ce o sa vezi. Laughing Laughing Laughing
oli
oli
6
6


Sus In jos

Reclamele - placere sau acceptare? - Pagina 13 Empty Re: Reclamele - placere sau acceptare?

Mesaj  dominik Lun 2 Mai - 6:12

In cazul reclamelor la tv (si intr-o alta gramada de situatii) esti un castigator daca "poti accepta ,ce nu poti schimba". Daca-i vorba de tv, eu am ales sa-l evit. Smile Smile
dominik
dominik
2
2


Sus In jos

Reclamele - placere sau acceptare? - Pagina 13 Empty Re: Reclamele - placere sau acceptare?

Mesaj  pitulicea Lun 2 Mai - 8:33

So am I Smile
Il sterg de praf o data pe saptamana si asta e tot contactul meu cu televiziunea Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Reclamele - placere sau acceptare? - Pagina 13 Empty Re: Reclamele - placere sau acceptare?

Mesaj  E V A Joi 19 Mai - 11:33

dragos a scris:da clar Smile
sa vedem ce zice eva ...e rece berea ?
aham..cea mai rece...

E V A
E V A
3
3


Sus In jos

Reclamele - placere sau acceptare? - Pagina 13 Empty Re: Reclamele - placere sau acceptare?

Mesaj  dragos Joi 19 Mai - 11:41

atunci hai sa o bem impreuna
dragos
dragos
4
4


Sus In jos

Reclamele - placere sau acceptare? - Pagina 13 Empty Re: Reclamele - placere sau acceptare?

Mesaj  E V A Joi 19 Mai - 12:04

hmmmmm....de ce?mie-mi plac alintatii.. Laughing

E V A
E V A
3
3


Sus In jos

Reclamele - placere sau acceptare? - Pagina 13 Empty Reclamele

Mesaj  oli Joi 19 Mai - 12:05

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor
oli
oli
6
6


Sus In jos

Reclamele - placere sau acceptare? - Pagina 13 Empty Re: Reclamele - placere sau acceptare?

Mesaj  pitulicea Vin 20 Mai - 16:05

Laughing Laughing Laughing

pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Reclamele - placere sau acceptare? - Pagina 13 Empty Re: Reclamele - placere sau acceptare?

Mesaj  pitulicea Vin 20 Mai - 16:15

Pe asta n-am mai vazut-o !!!
Ce tare-i cand se-arunca de pe cladire rolling on the floor


pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Reclamele - placere sau acceptare? - Pagina 13 Empty Re: Reclamele - placere sau acceptare?

Mesaj  juliette Vin 20 Mai - 16:34

Eu nu o admit ca reclama! Very Happy
juliette
juliette
4
4


Sus In jos

Reclamele - placere sau acceptare? - Pagina 13 Empty Re: Reclamele - placere sau acceptare?

Mesaj  iubaretu Vin 20 Mai - 22:16

iubaretu
iubaretu
4
4


Sus In jos

Reclamele - placere sau acceptare? - Pagina 13 Empty Re: Reclamele - placere sau acceptare?

Mesaj  pitulicea Vin 20 Mai - 22:21

rolling on the floor rolling on the floor Ce tare e!!! Imi place Cool
Ce fain zboara gagica Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Reclamele - placere sau acceptare? - Pagina 13 Empty Re: Reclamele - placere sau acceptare?

Mesaj  Polaris Sam 21 Mai - 8:01



the best
Polaris
Polaris
2
2


Sus In jos

Reclamele - placere sau acceptare? - Pagina 13 Empty Re: Reclamele - placere sau acceptare?

Mesaj  pitulicea Sam 21 Mai - 9:15

Asta e acceptare Very Happy
Reclama pentru care n-ai nevoie de imaginatie prea multa Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Reclamele - placere sau acceptare? - Pagina 13 Empty Re: Reclamele - placere sau acceptare?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 13 din 24 Înapoi  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 18 ... 24  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum