GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Profetii

+10
freda white
itina
atat de simplu
Woo Woo
myrk
shadow
seaman65
pitulicea
dersky
habibi77
14 participanți

Pagina 5 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5

In jos

Profetii - Pagina 5 Empty Profetii

Mesaj  habibi77 Sam 4 Dec - 18:34

Rezumarea primului mesaj :

Profeţiile de la Celestine, au fost descoperite într-un manuscris scris în limba aramaică, la Templele Celestine (Templele Cereşti) din Peru. Limba aramaică este limba în care a fost scrisă o parte din Vechiul Testament.

Manuscrisul datează cam din anul 600 Î.Hr. şi prezice transformări uriaşe în societatea omenească. Este vorba despre o renaştere a conştiinţei, care nu e de natură religioasă, dar e spirituală.

http://www.scribd.com/doc/27438119/Profetiile-de-La-Celestine-Sinteza
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos


Profetii - Pagina 5 Empty Re: Profetii

Mesaj  atat de simplu Vin 23 Ian - 19:41

Fara acel 666 am fi mai liberi?
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Profetii - Pagina 5 Empty Re: Profetii

Mesaj  paul_br Mar 10 Feb - 22:24

pitulicea a scris:Si de ce lasam sa ni se inatample toate astea? Rolling Eyes  Vor sa ne puna si noua cipuri?
= = am revenit cu o lamurire - 1 : nu lasam noi sa se intample astea , suntem multi intr-o goana ..sau intr=un somn letargic incat nu vrem sa vedem sau sa intelegem , 2 scrie clar : nimeni nu va vinde sau va cumpara fara numarul numelui fiarei ... - ca o informare pot sa va spun ca primul inger din Apocalipsa a sunat deja din trambita si nimic din lumea asta nu va merge spre bine
paul_br
paul_br
2
2


Sus In jos

Profetii - Pagina 5 Empty Re: Profetii

Mesaj  myrk Joi 26 Feb - 0:19

pitulicea a scris:Si de ce lasam sa ni se inatample toate astea? Rolling Eyes  Vor sa ne puna si noua cipuri?

Pentru ca nu le luam in serios. Si nu stiu, probabil ca da. Pentru comoditate. Very Happy
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Profetii - Pagina 5 Empty Re: Profetii

Mesaj  myrk Joi 26 Feb - 0:32

atat de simplu a scris:Fara acel 666 am fi mai liberi?

Nu stiu. Hristos a spus: cunoasteti Adevarul si Adevarul va va face liberi! Cand a fost dus inaintea lui Pillat, acesta l-a intrebat: ce este adevarul? Probabil Pillat trebuia sa intrebe: cine este Adevarul? Adevarul ca persoana, nu ca substantiv neutru. Ma rog, tu nu crezi in libertate. Smile
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Profetii - Pagina 5 Empty Re: Profetii

Mesaj  paul_br Dum 10 Mai - 23:41

nu stiu daca am scris '' va urma '' de la ultima postare dar va mai spun cateva profetii care vor deveni realitate : = '' fiara va primi o lovitura de moarte si nu va avea nimic'' aici e vorba de america care dupa unii oameni de stiinta va fi un cutremur foarte mare si vor fi pagube imense ... : = undeva prin italia va izbucni un vulcan care va face mare prapad si se va subtia stratul de ozon si vor fi iradieri solare incat nimeni cu suflet viu nu va putea trai decat in adancul pamantului , profetul spune: = ''va fi un mare prapad in zilele acelea incat vor scoate mortii si vor intra ei de vii '' = ... va urma.
paul_br
paul_br
2
2


Sus In jos

Profetii - Pagina 5 Empty Re: Profetii

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum