GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

TUTORIAL de postat fotografiile

+10
elis27
Pingu
Obi-Wan Kenobi
criss
seaman65
JeSsYkA
pitulicea
teardrop
habibi77
Radu
14 participanți

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

In jos

TUTORIAL  de postat fotografiile - Pagina 3 Empty TUTORIAL de postat fotografiile

Mesaj  Radu Lun 29 Mar - 20:24

Rezumarea primului mesaj :

post reply -> gazduieste o imagine (butonul cu discheta pe el) -> alegi poza din pc -> apesi "host it" -> o sa se dechida un link nou, de unde dai copy la "forum code" -> revii la mesaj si apesi butonul cu imagine (cel din dreapta celui cu discheta mica), unde copiezi "forum code"-ul
Radu
Radu
5
5


Sus In jos


TUTORIAL  de postat fotografiile - Pagina 3 Empty Re: TUTORIAL de postat fotografiile

Mesaj  atat de simplu Dum 13 Ian - 12:32

seaman65 a scris:Jes, ia incearca tu Photobucket. Incarci o poza sau mai multe (iese album), copiezi HTML si-i dai paste la raspuns, fara sa-ti mai bati capul cu procedura complicata de la imageshack.
Asa am incercat si eu.Merge.Cu imageshack-ul nu am reusit.Candva puteam, acum n-am mai reusit.Cu photobucket e mult mai simplu.Multumesc pentru idee,Seaman. Smile
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

TUTORIAL  de postat fotografiile - Pagina 3 Empty Re: TUTORIAL de postat fotografiile

Mesaj  seaman65 Dum 13 Ian - 15:13

Problema cu Photobucket este ca nu mai pot sa mai incarc (am pus prea multe) si nu stiu daca merge sa-mi fac alt cont pe aceeasi adresa de e-mail.
seaman65
seaman65
6
6


Sus In jos

TUTORIAL  de postat fotografiile - Pagina 3 Empty Re: TUTORIAL de postat fotografiile

Mesaj  Vizitator Joi 23 Oct - 11:47

Sa va spun cum postez eu fotografiile pe forum: Smile
Apas pe butonul Gazduieste o imagine ca in imaginea de mai jos:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Se va deschide tinypic :
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Apas pe butonul CHOOSE FILE si din folderul cu fotografii din computerul meu o aleg pe cea dorita, apoi apas UPLOAD FILE
Va aparea o imagine asa :
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Click in caseta cu codul, care isi va schimba culoarea in albastru, click dreapta pe mouse, copy, apoi duc cursorul in mesaj si apas paste, va aparea asa:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Nu mai ramane decat sa apas trimitere. Smile
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

TUTORIAL  de postat fotografiile - Pagina 3 Empty Re: TUTORIAL de postat fotografiile

Mesaj  pitulicea Joi 23 Oct - 11:58

Multumesc, aella. Smile
Eu fac aproximativ la fel, doar ca eu folosesc servimg.com nu tinypic, iar codul pe care mi-l da dupa incarcarea pozei din comp, il pun in iconita cu fotografia cu + adica Insereaza o imagine.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

TUTORIAL  de postat fotografiile - Pagina 3 Empty Re: TUTORIAL de postat fotografiile

Mesaj  Vizitator Joi 23 Oct - 12:04

Cu drag ! Mi se pare mai simplu pentru incepatori, la mine cand apas Gazduieste imagine se deschide direct tinypic. Smile
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

TUTORIAL  de postat fotografiile - Pagina 3 Empty Re: TUTORIAL de postat fotografiile

Mesaj  Vizitator Sam 8 Noi - 19:43

Pentru a posta o imagine de pe Google images, alegem imaginea dorita, copiem linkul, apasam butonul incercuit cu rosu, si-l lipim in casuta URL, apoi apasam insert.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

TUTORIAL  de postat fotografiile - Pagina 3 Empty Re: TUTORIAL de postat fotografiile

Mesaj  Matrix Sam 8 Noi - 19:57

Multumesc frumos, Aella! Hai, ca dau de baut, cum am promis ! Smile
Matrix
Matrix
2
2


Sus In jos

TUTORIAL  de postat fotografiile - Pagina 3 Empty Re: TUTORIAL de postat fotografiile

Mesaj  Vizitator Sam 8 Noi - 20:09

Cu placere ! Smile
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

TUTORIAL  de postat fotografiile - Pagina 3 Empty Re: TUTORIAL de postat fotografiile

Mesaj  Vizitator Mar 30 Iun - 18:49

Un program gratis de modificat fotografiile fara a fi nevoie sa-ti faci cont il puteti gasi aici
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Apasati editare foto in stanga paginii apoi prelucreaza imaginile, in stanga incarca fotografia proprie, apoi dupa ce ati incarcat imaginea, din meniul din stanga aveti o gramada de instrumente cu care va puteti juca, micsorare, decupare si multe altele. La micsorare va apar sub foto pixelii pe care ii puteti modifica in functie de cat de mica vreti sa fie foto.
Spor la joaca !
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

TUTORIAL  de postat fotografiile - Pagina 3 Empty Re: TUTORIAL de postat fotografiile

Mesaj  pitulicea Mier 1 Iul - 9:21

Smile Merci.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

TUTORIAL  de postat fotografiile - Pagina 3 Empty Re: TUTORIAL de postat fotografiile

Mesaj  RALUCA Mier 1 Iul - 9:29

Super tare . Multam zapacito Pup you
RALUCA
RALUCA
6
6


Sus In jos

TUTORIAL  de postat fotografiile - Pagina 3 Empty Re: TUTORIAL de postat fotografiile

Mesaj  Vizitator Mier 1 Iul - 9:44

M-am gandit ca unele poze sunt prea mari si se incarca si greu pagina.
Acum daca vrei avatare frumoase, puteti incerca aici tot fara a-ti face cont. Iti alegi un model, incarci fotografia ta si poti adauga si cateva vorbe daca doresti. Smile
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

TUTORIAL  de postat fotografiile - Pagina 3 Empty Re: TUTORIAL de postat fotografiile

Mesaj  shu Mier 1 Iul - 11:00

ms, ms... supertare !... da' vezi ca ti-au ramas niste pixeli albastri in stanga pozei de avatar... scoate-i Very Happy
shu
shu
4
4


Sus In jos

TUTORIAL  de postat fotografiile - Pagina 3 Empty Re: TUTORIAL de postat fotografiile

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum