GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Nuntile la romani

In jos

Nuntile la romani  Empty Nuntile la romani

Mesaj  shadow Dum 20 Oct - 13:28

Nu doream sa deschid un nou subiect dar aveam o poza de la o nunta si ceva comentarii de facut si  nu am gasit un topic adecvat in forumul cu fotografii : daca adminul va dori sa mute postarea nu-i nici o suparare ...

In ultima sambata din august  aveam  invitatie la Bran  pentru o nunta  programata sa se desfasoare chiar in incinta castelului : nu  aveam  obligatie si tinind cont de distanta era chiar obositor , dar locatia mi-a starnit curiozitatea si am mers .
Daca nu ma insel a fost pentru a patra oara cand am patruns in incinta castelului , de asta data nu l-am vizitat intrucat am ajuns in jurul orelor 17 si nu era mult pana la inchidere dar mi-am bucurat ochii si trupul in parculetul de sub magnifica constructie in asteptarea mirilor :

Nuntile la romani  Img_3010
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Nuntile la romani  Empty Re: Nuntile la romani

Mesaj  shadow Dum 20 Oct - 13:42

Acestia au venit pe la orele 18 , cum era si programat , iar petrecerea a inceput prin primirea invitatilor , pe covorul rosu cu un pahar de sampanie ...

Am fost la vreo suta zece invitati , spatiul permitea maxim 120 , o nunta mica dar selecta , cu bun gust , poate si pentru ca o treime dintre participanti erau straini din Franta , Anglia , Italia si Lituania ( nu-s sigur ca numai de acolo  Laughing  ), majoritatea oameni de arta .

Melodia de inceput , dansul mirilor a fost  prima surpriza placuta : '' Dance me to the end of love ''... superb ! ... apoi doar muzica buna , romana si straina , populara sau usoara .

A doua mare surpriza a fost cand majoritatea strainilor au iesit la joc pe  ritmurile braurilor brasovene si chiar au reusit in scurt timp sa joace la fel de bine ca unii dintre noi si o faceau cu vadita placere .
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Nuntile la romani  Empty Re: Nuntile la romani

Mesaj  shadow Dum 20 Oct - 13:59

Nuntile la romani  Img_3011

Odata cu lasarea noptii atmosfera s-a incins : mireasa urmata apoi de alte doamne si-au aruncat pantofii Laughing , DJ-ul , un prezentator de la Brasov FM parca ghicindu-ne dorintele si gusturile .

Printre invitatii straini o pereche de italieni , cam brunetei dar cum stim ca acestia nu  sunt blonzi nu m-am gandit nici o clipa ca ar fi chiar tigani la origini ... sa ne intelegem , tigani dar artisti , ea avea la acea data deschisa o expozitie de pictura in una din salile castelului Smile ...

Si a urmat ''Moroshavo''cu Hara si Tamango , probabil doar pe asta o avea DJ-ul in liste , melodia pentru care m-a blamat Pitu ca am postat-o la ''Muzica'' : ce-i doi au facut spectacol , in jurul lor bateam din palme si strigam ''hop-hop'' , majoritatea am bisat si am incercat sa le copie ritmul dansului dar parca eram legati la picioare Very Happy  ... nu s-a simtit nimeni jignit , dimpotriva , respectam traditiile altora asa cum si altii le respecta pe ale noastre  Smile  .
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Nuntile la romani  Empty Re: Nuntile la romani

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum