GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Despre-al nostru presedinte....

+20
Pingu
mielusica
Obi-Wan Kenobi
wind30s
dincadenisa
tegeusa
TISENIE
habibi77
shadow
teardrop
Radu
antonyo121982
JeSsYkA
Tizona
Mr Nobody
seaman65
daffy_
HAUU_HAUU
snow
pitulicea
24 participanți

Pagina 9 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

In jos

Despre-al nostru presedinte.... - Pagina 9 Empty Despre-al nostru presedinte....

Mesaj  pitulicea Joi 5 Aug - 16:58

Rezumarea primului mesaj :

Basescu, la spital din cauza unui betisor de urechi
Intrebat despre motivul consultatiei sale la ORL, la Spitalul Militar Central din Bucuresti, presedintele a spus ca marti a inotat, asa cum face in fiecare dimineata, iar dupa aceasta a vrut sa isi curete urechile si si-a bagat invers un betisor cu vata.
"Vorbeam la telefon cu unul dintre ministri si mi-am bagat invers betisorul", a spus Basescu


Cu totii suntem supusi greselii Very Happy chiar si Base! Auzi la el... si-a bagat invers betisorul. Vai de urechile lui!
Pacat ca n-avea un cutit in mana...in timp ce vorbea la telefon cu ministrul respectiv Evil Sa se scobeasca cu el prin timpane Very Happy


Ultima editare efectuata de catre pitulicea in Vin 18 Mar - 15:50, editata de 1 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Despre-al nostru presedinte.... - Pagina 9 Empty Re: Despre-al nostru presedinte....

Mesaj  pitulicea Joi 14 Noi - 9:10

Mie nu, pentru ca sunt credincioasa Wink
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Despre-al nostru presedinte.... - Pagina 9 Empty Re: Despre-al nostru presedinte....

Mesaj  myrk Joi 14 Noi - 10:00

Si eu nu. Adica ala necredincios sunt eu. Laughing

A fost panarama mare cu conferinta presedintelui. Intrebari de doi lei, raspunsuri de 50 de bani. Ia hai sa-mi aduc aminte cateva faze cu intelijentul si demnul nost' presedinte:

- Domnule presedinte, ce ati intreba-o pe Viorica Dancila daca ar fi aici?
- Vi s-ar parea ca sunt arogant daca as spune ca n-as intreba-o nimic?
Ranjete.
- Dar daca ar fi electoratul pesede aici?
- Draga electorat, tie iti place, ti-a placut guvernarea dezastru pesede? Voteaza-ma pe mine, voteaza Klaus Iohannis. Laughing

- Domnule presedinte, aveti casti in urechi?
- Ha ha ha! Aici nu e- loveste cu palma urechea dreapta, aici nu e- loveste cu palma urechea stanga, aicea E! - loveste cu palma peste teasta, razand in hohote- ha ha ha! Laughing

Adica acolo ii era mintea, nu casca! Laughing

- D-le presedinte, ce ne puteti spune despre cele sase case?
- Au fost cumparate cinstit... dar nu mai sunt sase, sunt cinci, una a fost ELIMINATA. Laughing

Poate o casca a fost eliminata. Laughing

- D-le presedinte, cate vacante ati avut?
- Presedintele nu are vacants niciodata, din cauza volumului mare de munca. Uneori stai la serviciu pana la orele 24. Tara trebuie aparata de pesedisti. Dar cand mi-am permis un moment de respiro, am plecat cu MAPA, lucrand si in vacante. N-au fost mai mult de trei. Laughing

A dormit cu mapa sub cap in cele 14 vacante, aparand tara de praduirea pesedista. Laughing

- D-le presedinte, cum mergeti seara la culcare? Laughing
- Gandindu-ma la binele romanilor. Laughing

Aici nu mai stiu exact ce a raspuns, dar cam asa fu in principiu. Trebuia sa mai precizeze ca in pijamale si cu mapa sub cap. Laughing

Cred ca mai sunt cateva perle iohanniste. Astea sunt cateva rapide, pe nepusa masa. Iata-l pe inteligentul gâgă, ce-i poate debita tartacuta.

A, inca una:

- D-le presedinte, care sunt realizarile mandatului, sau cea mai importanta?
Sta un pic, apoi spune:
- Pai cea mai importanta e caderea pesedeului, am distrus pesedeul si guvernarea catastrofala!

Ma rog, daca iese presedinte din nou, sa-si dea demisia imediat, pentru ca si-a atins obiectivul de presedinte. Laughing

Guvernul Orban, salvatorul Romaniei! Laughing

Viorica Dancila ieri, dupa "conferinta" lui Iohannis:

- Candidatul Iohannis si guvernul lui se afla undeva, in stratosfera... Laughing

Neatins de viermele coruptiei si al mediocritatii- as fi adaugat eu. Laughing

De rasul lumii.

myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Despre-al nostru presedinte.... - Pagina 9 Empty Re: Despre-al nostru presedinte....

Mesaj  pitulicea Joi 14 Noi - 10:09

Laughing Laughing Astea sunt chiar raspunsurile lui sau doar rastalmaciri de ale tale?
N-am urmarit conferinta. Chiar n-am fost curioasa. In mod placut nu m-ar putea impresiona, iar in mod neplacut a facut-o deja. Nu mai urmaresc politica. Vreau sa raman cu sufletul curat si cu ganduri frumoase Smile
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Despre-al nostru presedinte.... - Pagina 9 Empty Re: Despre-al nostru presedinte....

Mesaj  myrk Joi 14 Noi - 10:59

Astea sunt EXACT raspunsurile lui. L-am urmarit cu atentie.

N-am mai ras demult atat de "cu sufletu' curat". Laughing

Prin vot ne votam prezentul si viitorul. Pacat ca nu avem un partid si niste reprezentanti morali. Asta ne lipseste, nu stanga, dreapta sau centru. Astia nu sunt imorali, ci amorali. Pentru ei morala si empatia nu exista in dex.

In cativa ani, noi vom disparea fizic. Tineretul, in proportie de 60-70% (poate mai mult) este amoral. Cine va veni atunci la putere? Neomarxistii, cu Lgbtq-ul, ideologia de gen si ateismul. Roboteii, adica, si cainii dresati. "Libertate" totala.

Noi, din stratosfera, vom rade in barba. Laughing

Ma rog, e un scenariu prea sumbru. Raman la conferintele lui Iohannis, sunt savuroase. Laughing

Astept urmatoarea conferinta. Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Despre-al nostru presedinte.... - Pagina 9 Empty Re: Despre-al nostru presedinte....

Mesaj  pitulicea Joi 14 Noi - 11:15

Pai Iohannis e tot un neomarxist si tot cu ideologia de gen/ LGBTQ confused Cei cativa ani sunt doar 1-2 ani, in care vom simti transformari miraculoase... in rau Evil Ma rog, rau pentru cei care mai au bun simt, morala, inteligenta si credinta. Pentru restul va fi bine. Isi vor putea alimenta ura viscerala si isi vor putea satisface toate poftele sexuale la care nici nu indrazneau sa se gandeasca, cum ar fi pedofilia, de exemplu. Va fi la liber pentru toata lumea Smile
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Despre-al nostru presedinte.... - Pagina 9 Empty Re: Despre-al nostru presedinte....

Mesaj  myrk Joi 14 Noi - 11:30

E, dar uita-te la exaltatii de useristi. Nu pot sa spun ca n-ar avea intentii bune- in sensul ca vor sa traiasca mai bine si sa spuna stop hotiei. Dar sunt prosti de bubuie si rai- ar sfasia in bucati pe oricine nu e de acord cu ei.
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Despre-al nostru presedinte.... - Pagina 9 Empty Re: Despre-al nostru presedinte....

Mesaj  shadow Joi 14 Noi - 21:06

Mda , cum spuneti voi , eu zic pas la discutiile astea , ma abtin cu greu dar e mai bine Very Happy ... revin dupa turul doi Laughing .
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Despre-al nostru presedinte.... - Pagina 9 Empty Re: Despre-al nostru presedinte....

Mesaj  atat de simplu Joi 14 Noi - 21:14

Laughing Laughing Laughing
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Despre-al nostru presedinte.... - Pagina 9 Empty Re: Despre-al nostru presedinte....

Mesaj  pitulicea Joi 14 Noi - 21:33

Poti sa revii oricand, da' pe mine nu ma scoti din ale mele. Laughing Laughing La fel gandesc si acum, la fel voi gandi si atunci, indiferent cine va fi presedinte. La turul doi nici nu ma sinchisesc sa votez, asa cum n-am votat de 30 de ani in coace Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Despre-al nostru presedinte.... - Pagina 9 Empty Re: Despre-al nostru presedinte....

Mesaj  myrk Joi 14 Noi - 22:56

Nici din ale mele. Eu am noroc cu pitu, altfel as fi linsat. Laughing

Daca n-am fost la vot, inseamna ca nu din cauza noastra a ajuns Romania pe marginea prapastiei. Laughing

Singura noastra greseala e ca existam si ne exprimam opiniile. Nu reusesc unii sa se detaseze si sa ne iubeasca asa cum suntem.

La politicieni ma refer. Sau nu? Laughing

myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Despre-al nostru presedinte.... - Pagina 9 Empty Re: Despre-al nostru presedinte....

Mesaj  pitulicea Vin 29 Ian - 14:49

Deci un ticalos la fel de mare ca presedintele nostru, cu greu gasesti. Cine l-a votat? Very Happy
La fel ca pe vremea lui Ceausescu  Mad


Despre-al nostru presedinte.... - Pagina 9 14440910
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Despre-al nostru presedinte.... - Pagina 9 Empty Re: Despre-al nostru presedinte....

Mesaj  myrk Vin 29 Ian - 16:05

Stiu cine l-a votat. Dar nu spun. Laughing Eu sunt un ticalos mai mare, dar nu sunt presedinte. Laughing

Daca as fi fost jurnalist, l-as fi intrebat daca cei care au ars in spitale au avut ghinion sau e vorba de oarece incompetenta a celor din spitale (pe care d-l pres ii lauda si-i aseaza pe piedestaluri de eroi) sau a celor cu functii de raspundere- via guvernul meu. Dar cum nu avem voie sa punem intrebari, nici sa nu ne punem. Viata merge inainte, nu? Yahoo! Laughing Sau cum ar spune pitu: wow! Laughing

In Coreea de Nord nu au Yahoo. Laughing Deci e mai bine aici- chiar daca ardem de vii prin spitale sau muncim in stres nonstop, precum Queen.
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Despre-al nostru presedinte.... - Pagina 9 Empty Re: Despre-al nostru presedinte....

Mesaj  shadow Vin 29 Ian - 18:50

Nu cred ca i se poate reprosa acestui guvern investit de doua luni  sau ministrului de la sanatate pentru cele intamplate la Bals , iar presedintele de orice culoare politica ar fi nu are competente in administratie  .
Problemele mari  in sanatate  sunt politizarea si coruptia si nu numai in sanatate , in tot sistemul administrativ .
Catzu s-a ratoit nu de mult la cativa functionari din ministere sa-si miste fundurile tabacite de stat pe scaune la treaba si raspunsul acestora a fost cat se poate de arogant : ''ministrii vin si pleaca , noi ramanem ''.

Daca vrem sa cautam vinovati trebuie sa ne uitam la cine ne-a guvernat de la Palatul Victoria in ultimii 30 de ani .

M. Bals in comparatie cu spitalul judetean din Neamt a avut parte de un management stabil dar mari investitii si modernizari nu s-au facut , banii au mers in alta parte , pe criterii politice si nu dupa nevoile pacientilor .
Multe spitale de acest nivel sunt independente energetic , au centrale proprii dar nu si Matei Bals , se prea poate sa nu fi fost destula caldura si pacientii au incercat sa se incalzeasca din surse neautorizate , inca nu stim sigur .
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Despre-al nostru presedinte.... - Pagina 9 Empty Re: Despre-al nostru presedinte....

Mesaj  myrk Vin 29 Ian - 21:27

Asta cu ratzoiala are efect ca si ratzoiala mea pe forum. Laughing Desigur, nimeni nu e responsabil de nimic. La Colectiv a fost vinovat prim ministrul Ponta. Very Happy Eu zic ca vinovat e Gheorghiu-Dej, ca spitalul e de prin '64. Laughing

Dar sa fie o legislatie corecta si o justitie necorupta, victimele sa ceara in instanta daune de miliarde de lei si atunci s-ar gasi si vinovatii adevarati. Pana atunci, nicio sansa.
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Despre-al nostru presedinte.... - Pagina 9 Empty Re: Despre-al nostru presedinte....

Mesaj  shadow Vin 29 Ian - 22:57

Nu Ponta a fost de vina , demisia lui are legatura cu mizeria din politica si manipularea opiniei publice.
Verdictul final pentru Colectiv va fi dat in aceasta primavara daca nu se mai prelungeste procesul .
Daca nu se schimba prea mult din ce am vazut la ultimele termene se va lasa cu ani multi de arest si despagubiri substantiale .
Doua lucruri n am inteles totusi: de ce a durat atat de mult si cum au putut parte din bucuresteni sa l voteze iar pe Piedone?
shadow
shadow
6
6


Sus In jos

Despre-al nostru presedinte.... - Pagina 9 Empty Re: Despre-al nostru presedinte....

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 9 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum