GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Intrebari...... cu sau fara raspuns

+35
myrk
kam3l3on
RALUCA
Nirvana
Pingu
Obi-Wan Kenobi
soryn
Krissunu
ionutz72
elis27
shadow
veronica_franco
serpico
mihaela_23
teardrop
Queensland
seaman65
Melodia
E V A
dominik
Nana_Duval
tegeusa
zexe
oli
Lolita
snow
iubaretu
dragos
fotohobby
mrs nobody
Lazybear
atat de simplu
habibi77
Radu
pitulicea
39 participanți

Pagina 2 din 29 Înapoi  1, 2, 3 ... 15 ... 29  Urmatorul

In jos

Intrebari...... cu sau fara raspuns - Pagina 2 Empty Intrebari...... cu sau fara raspuns

Mesaj  pitulicea Vin 9 Iul - 13:40

Rezumarea primului mesaj :

Care este asemanarea intre o femeie si un loc de parcare?
Cele bune sunt mereu ocupate, singurele care raman libere fiind cele pentru handicapati.

Care este asemanarea intre o farfurie zburatoare si o femeie inteligenta?
Nu exista dovezi palpabile privind existenta niciuneia dintre ele.

Care este ultimul lucru care s-a auzit prin radio inainte de explozia navetei Challenger?
Nu te atinge de butonul acela, dobitoaco!

Care este asemanarea intre o femeie la volan si o piersica?
Ambele se aduna din copaci

Care este femeia ideala?
O blonda frumoasa, nimfomana, muta, surda si orfana de mama.

Care este pentru un barbat mijlocul cel mai rapid sa scape de 60 kg inutile de grasime?
Sa divorteze.

Cum se poate da unei femei mai multa libertate de miscare?
Se mareste suprafata bucatariei

De ce a creat Dumnezeu barbatul inaintea femeii?
Ca sa-i dea un pic de timp sa-si dea seama cum este in paradis.

Ce este o femeie care si-a pierdut 99% din inteligenta?
Vaduva.


Ultima editare efectuata de catre pitulicea in Mier 18 Apr - 19:02, editata de 2 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Intrebari...... cu sau fara raspuns - Pagina 2 Empty Re: Intrebari...... cu sau fara raspuns

Mesaj  atat de simplu Lun 18 Oct - 20:09

a 2-a

da
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Intrebari...... cu sau fara raspuns - Pagina 2 Empty Re: Intrebari...... cu sau fara raspuns

Mesaj  pitulicea Lun 18 Oct - 20:10

Acum, asta-i mai simpla:

Daca il depasesti pe ultimul , in ce pozitie vei ajunge ?
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Intrebari...... cu sau fara raspuns - Pagina 2 Empty Re: Intrebari...... cu sau fara raspuns

Mesaj  atat de simplu Lun 18 Oct - 20:12

pai nu sunt ultimul..sunt cu un pas sau mai multi in fata lui
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Intrebari...... cu sau fara raspuns - Pagina 2 Empty Re: Intrebari...... cu sau fara raspuns

Mesaj  pitulicea Lun 18 Oct - 20:14

Laughing Laughing
Daca ai raspuns penultimul, te-ai inselat din nou.
Gandeste-te un pic … Cum poti sa-l depasesti pe ultimul ? Daca tu esti in urma lui atunci el nu mai este ultimul. Raspunsul era imposibil ! Se pare ca gandirea nu este punctul tau tare.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Intrebari...... cu sau fara raspuns - Pagina 2 Empty Re: Intrebari...... cu sau fara raspuns

Mesaj  atat de simplu Lun 18 Oct - 20:18

ultimul la un moment dat...asa cum si al 2-lea e la un moment dat ...
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Intrebari...... cu sau fara raspuns - Pagina 2 Empty Re: Intrebari...... cu sau fara raspuns

Mesaj  pitulicea Lun 18 Oct - 20:20

Sa continuam, vom incerca altceva, nu fa insemnari pe hartie si nu folosi minicalculatorul si adu-ti aminte ca trebuie sa raspunzi instantaneu !!!!

Ai 1000. Adauga 40. Adauga 1000. Adauga 30. Si inca 1000. Plus 20. Plus 1000. Si plus 10. Care este totalul ?
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Intrebari...... cu sau fara raspuns - Pagina 2 Empty Re: Intrebari...... cu sau fara raspuns

Mesaj  atat de simplu Lun 18 Oct - 20:20

Cum sa nu il pot depasi pe ultimul dintr-un sir? Very Happy

pitulicea_de_stepa a scris:Sa continuam, vom incerca altceva, nu fa insemnari pe hartie si nu folosi minicalculatorul si adu-ti aminte ca trebuie sa raspunzi instantaneu !!!!
Ai 1000. Adauga 40. Adauga 1000. Adauga 30. Si inca 1000. Plus 20. Plus 1000. Si plus 10. Care este totalul ?
Sunt cumva la teste fulger?Crezi ca la ora asta am chef de scoala? Laughing
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Intrebari...... cu sau fara raspuns - Pagina 2 Empty Re: Intrebari...... cu sau fara raspuns

Mesaj  pitulicea Lun 18 Oct - 20:22

Laughing Laughing Laughing Il depasesti....in sens invers!
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Intrebari...... cu sau fara raspuns - Pagina 2 Empty Re: Intrebari...... cu sau fara raspuns

Mesaj  atat de simplu Lun 18 Oct - 20:23

pitulicea_de_stepa a scris: Daca ai raspuns penultimul, te-ai inselat din nou. … Cum poti sa-l depasesti pe ultimul ? Daca tu esti in urma lui atunci el nu mai este ultimul.

Pai daca sunt in urma lui si il depasesc( asa spuneai) unde as putea fi?Logic! Laughing
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Intrebari...... cu sau fara raspuns - Pagina 2 Empty Re: Intrebari...... cu sau fara raspuns

Mesaj  pitulicea Lun 18 Oct - 20:24

atat de simplu a scris: Sunt cumva la teste fulger?Crezi ca la ora asta am chef de scoala? Laughing
Pentru ca-i tarziu, ai voie cu minicalculator.
La un calcul fulger am gresit ....iar dupa o fractiune de secunda m-a strafulgerat rapunsul corect Laughing
Era cat pe ce s-o musc, din graba Very Happy Mama ei de aritmetica!
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Intrebari...... cu sau fara raspuns - Pagina 2 Empty Re: Intrebari...... cu sau fara raspuns

Mesaj  pitulicea Lun 18 Oct - 20:25

pitulicea_de_stepa a scris: Daca il depasesti pe ultimul , in ce pozitie vei ajunge ?
N-a zis ca esti in urma lui, doar ca-l depasesti Wink
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Intrebari...... cu sau fara raspuns - Pagina 2 Empty Re: Intrebari...... cu sau fara raspuns

Mesaj  atat de simplu Lun 18 Oct - 20:31

Si atunci care e ultimul? Eu sau el?Tu vezi ce scrii?Atunci inseamna ca nu il depasesc pe ultimul...ala fiind eu...il depasesc pe penultimul...Vrei exercitii de gandire? Laughing
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Intrebari...... cu sau fara raspuns - Pagina 2 Empty Re: Intrebari...... cu sau fara raspuns

Mesaj  pitulicea Lun 18 Oct - 20:35

Eu vad ce scriu. Sunt intrebari incuietoare.... si nu le-am inventat eu, am dat doar copy/paste. Le-am primit pe mail si mi s-au parut amuzante. Sunt concepute asa si trebuie sa raspunzi rapid, tocmai ca sa te incuie si sa gresesti.
In afara de prima si ultima, la celelalte am gresit. La cea cu calculul mi-am dat seama rapid de greseala, dar in prima faza, tot gresit am calculat.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Intrebari...... cu sau fara raspuns - Pagina 2 Empty Re: Intrebari...... cu sau fara raspuns

Mesaj  pitulicea Lun 18 Oct - 20:36

Raspunsul la intrebarea a 3-a:
5000 ??? Gresit din nou!!!
Raspunsul corect este 4100. Refa calculul cu un minicalculator … Se pare ca azi nu este cea mai buna zi a ta !!!
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Intrebari...... cu sau fara raspuns - Pagina 2 Empty Re: Intrebari...... cu sau fara raspuns

Mesaj  atat de simplu Lun 18 Oct - 20:37

Uite, eu, spre deosebire de tine nu vreau sa demonstrez cat de desteapta sunt.Candva am zis ceva si am avut dreptate. Wink
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Intrebari...... cu sau fara raspuns - Pagina 2 Empty Re: Intrebari...... cu sau fara raspuns

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 29 Înapoi  1, 2, 3 ... 15 ... 29  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum