GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Numarul destinului

+5
sahara
monika217
snow
habibi77
pitulicea
9 participanți

Pagina 2 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

In jos

Numarul destinului - Pagina 2 Empty Numarul destinului

Mesaj  pitulicea Vin 26 Feb - 21:20

Rezumarea primului mesaj :

Numerologia este o veche stiinta oculta. Prin numerologie putem sa ne cunoastem mai bine pe noi insine, pe ceilalti dar si sa ne descoperim punctele forte si punctele slabe.

Pentru rezultate foarte bune sunt necesare cateva informatii despre persoana interesata: data nasterii si numele complet.

Numarul destinului (sau vibratia nasterii): se obtine prin procesarea datei de nastere.

Este singura vibratie data la nastere si care nu se poate modifica.
Numarul destinului dezvaluie elementele fundamentale ale personalitatii individului. Acesta mai reflecta si caracteristicile, talentele, motivatiile si drumul in viata.

De asemenea, ora nasterii este importanta pentru o exactitate mai mare.

Exemplu de calcul al Numarului destinului:

Zi de nastere: 25 Martie 1983

25 : (ziua de nastere) = 2+5= 7
Martie: 03 (pentru ca e luna a treia) = 0+3= 3
1983: (anul nasterii) = 1+9+8+3 = 21 = 2+1= 3
suma: 7 + 3 + 3 = 13
________________________________

Numarul destinului: 1 + 3 = 4
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Numarul destinului - Pagina 2 Empty Re: Numarul destinului

Mesaj  pitulicea Vin 26 Feb - 21:52

Da? Acuma-i "modern" intre 26 si 40? affraid
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Numarul destinului - Pagina 2 Empty Re: Numarul destinului

Mesaj  habibi77 Vin 26 Feb - 21:54

Cifra zilei de nastere indica modul in care gandesti si in care te comporti atunci cand esti singur. Ea nu arata directia in viata sau oportunitatile ce ti se vor oferi, si nici nu indica domeniile in care esti talentat. Pur si simplu cifra zilei de nastere evidentiaza acele calitati si lucruri pe care te simti sigur si cu care esti in largul tau.



Cifra destinului este numarul tau individual si reprezinta cheie intregului tablou numerologic. Respectarea directiei indicate de cifra destinului iti poate face existenta mai usoara iar nerespectarea ei, mai dificila. Aceasta cifra este strans lagata de data la care te-ai nascut si iti arata deci directia in viata, principalele sanse pe care le vei avea pentru a reusi precum si talentele si aptitudinile cu care ai fost inzestrat

Cifra energetica mai este numita si cifra fundamentala, sau a realitatii. Efectul pe care il are asupra numerogramei tale este unul subtil, iar influenta sa se face simtita de obicei in plan secund. Acest numar pune in lumina ce anume poate fi realizat din acele lucruri la care te predispun efectele combinate ale cifrei destinului si numerogramei numelui.


Sansele care se ivesc pe parcursul vietii tale apar in cicluri. Numerologia poate indica acest lucru, aratandu-ti sansele si evenimentele cu care este probabil sa te confrunti. Dar ce se va intampla in acele momente depinde doar de tine.

In viata exista o impartire in trei cicluri. Primul ciclu este descris de numarul fadic al lunii in care te-ai nascut. Al doilea ciclu este descris de numarul fadic al zilei de nastere iar al treilea ciclu este descris de numarul fadic al anului nasterii. Toate acestea sunt insa corelate cu cifra destinului
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Numarul destinului - Pagina 2 Empty Re: Numarul destinului

Mesaj  pitulicea Vin 26 Feb - 21:57

Ce complicat e. Multe cifre.... Aia energetica imi place cel mai mult Laughing Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Numarul destinului - Pagina 2 Empty Re: Numarul destinului

Mesaj  habibi77 Vin 26 Feb - 21:57

Asta e copy/paste de pe net. Ti-am spus ca e mai complicat.......Cartea am cautat-o de mi-au iesit ochii, n-am gasit-o, cred ca am imprumutat-o.....am pierut multe carti asa, uit cui le dau. Rolling Eyes
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Numarul destinului - Pagina 2 Empty Re: Numarul destinului

Mesaj  snow Vin 26 Feb - 21:59

Cum spuneam, simplu ca buna ziua. Si daca ma apuc sa rezolv ecuatia asta cine da nota?
snow
snow
6
6


Sus In jos

Numarul destinului - Pagina 2 Empty Re: Numarul destinului

Mesaj  pitulicea Vin 26 Feb - 22:00

D'aia nu imprumut eu nici o carte Very Happy
Cand imi cere cate un prieten o carte, ii spun: "Daca vrei, ti-o cumpar, dar nu ti-o imprumut pe-a mea" Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Numarul destinului - Pagina 2 Empty Re: Numarul destinului

Mesaj  pitulicea Vin 26 Feb - 22:01

snow a scris:Cum spuneam, simplu ca buna ziua. Si daca ma apuc sa rezolv ecuatia asta cine da nota?
Nota ti-o dau eu. De la mine ai un ....4 Very Happy Ziua ta de nastere, nu? Rolling Eyes
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Numarul destinului - Pagina 2 Empty Re: Numarul destinului

Mesaj  snow Vin 26 Feb - 22:03

Daca este de la 1 la 5, merge, daca nu, dau restanta in toamna si gata.
snow
snow
6
6


Sus In jos

Numarul destinului - Pagina 2 Empty http://www.dsclex.ro/astrolog/numerologie/expressionnumber.htm

Mesaj  habibi77 Vin 26 Feb - 22:04

Am gasit ceva on line..destul de interesant....despre nume.....iete ce-a iesit:


Expresia pe care o exteriorizezi este reprezentata de numarul 9. Calitatile tale se concentreaza pe interese si actiuni umanitare. Iti place sa-i ajuti pe ceilalti intrucat esti tipul de 'frate mai mare' sau 'sora mai mare'. Functionezi cel mai bine cand iti urmezi sentimentele si simtul de compasiune si iti permiti sa fi sensibil la nevoile celorlalti. Lucrezi bine cu oamenii si poti sa-i motivezi. Acest lucru inseamna ca poti sa-i inveti sau sfatuiesti pe ceilalti. Calitatile creative, imaginatia sau talentul artistic (adesea in stare latenta) sunt prezente in aceasta expresie la nivele foarte inalte. Este posibil ca tu sa nu-ti folosesti sau dezvolti acum toate aceste calitati. Unele dintre ele au fost probabil folosite mai devreme in viata, iar altele ar putea fi inca nedescoperite. Fii constient de aptitudinile tale, astfel incat sa le poti folosi la momentul potrivit. Daca poti sa realizezi in aceasta viata potentialul expresiei tale naturale, atunci esti capabil de multa intelegere umana si ai multe de oferit celorlalti. Ambitiile personale pot fi mentinute intr-o perspectiva foarte pozitiva, fara a ignora interesele celorlalti si mentinandu-ti o atitudine plina de simpatie si compasiune, toleranta si cu vederi largi. Esti un idealist dezamagit de lipsa de perfectiune din lume. Ai o mare intelegere pentru sentimentele tale si ale celorlalti. Prieteniile, afectiunea si dragostea sunt extrem de importante. Nedezvoltata sau ignorata, partea negativa a expresiei lui 9 poate fi foarte egoista. Daca nu te implici activ in activitati din care sa beneficieze ceilalti vei tinde sa exprimi exact caracteristicile opuse. Este rostul tau sa te implici foarte tare in nevoile celorlalti, dar s-ar putea sa fie greu sa-l indeplinesti. Raceala, neimplicarea si insensibilitatea marcheaza partea nefasta a acestei expresii
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Numarul destinului - Pagina 2 Empty Re: Numarul destinului

Mesaj  pitulicea Vin 26 Feb - 22:08

Asta pentru cine e? Pentru toata lumea? Rolling Eyes
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Numarul destinului - Pagina 2 Empty Re: Numarul destinului

Mesaj  snow Vin 26 Feb - 22:11

9...noua, nu intelegi? Cine e noua aici?
snow
snow
6
6


Sus In jos

Numarul destinului - Pagina 2 Empty Re: Numarul destinului

Mesaj  habibi77 Vin 26 Feb - 22:12

nu pitu , asta este rezultatul dupa ce mi-am introdus numele in celula aia. Laughing
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Numarul destinului - Pagina 2 Empty Re: Numarul destinului

Mesaj  habibi77 Vin 26 Feb - 22:13

snow a scris:9...noua, nu intelegi? Cine e noua aici?

io Very Happy
habibi77
habibi77
6
6


Sus In jos

Numarul destinului - Pagina 2 Empty Re: Numarul destinului

Mesaj  snow Vin 26 Feb - 22:15

Hai la celula atunci sa-mi zici mai explicit.
snow
snow
6
6


Sus In jos

Numarul destinului - Pagina 2 Empty Re: Numarul destinului

Mesaj  pitulicea Vin 26 Feb - 22:18

Si celula...unde-o gasesc? Rolling Eyes
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Numarul destinului - Pagina 2 Empty Re: Numarul destinului

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum