GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Just ROCK

+29
Annmarie
raichu
itina
Amrita
SoulOfOcean
simona
Faun
Vax Populi
cris_is
myrk
Obi-Wan Kenobi
pitulicea
Woo Woo
Aliona
vivi222
nandy007
aristeu
parwous
dall
Pingu
kam3l3on
Florin2013
pauletz
Ronin888
atat de simplu
Krissunu
oli
shu
Violoncella
33 participanți

Pagina 44 din 45 Înapoi  1 ... 23 ... 43, 44, 45  Urmatorul

In jos

Just ROCK  - Pagina 44 Empty Just ROCK

Mesaj  Obi-Wan Kenobi Sam 17 Noi - 21:07

Rezumarea primului mesaj :

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

ROCKUL. Huiduit de unii,considerat muzica diavolului.Adorat de altii ,iubit chiar pana la dementa. O plasmuire stranie, o imperechere perfecta a  ritmului si blues-ului cu muzica country. Cat de bizar poate suna o asemenea afirmatie? Si ea totusi nu e foarte indepartata de adevar…O latura a muzicii moderne cu nenumarate categorii si  genuri.
O latura a muzicii denaturata in ultimii ani .amestecata si corcita intr-un mod grotesc ,gen Tokio Hotel, My Chemical Romance si Linkin’ Park
 Acest topic se vrea un abecedar al rockului, o idee despre ce inseamna curentul rock in sine si despre ce inseamna rockul ca gen particular de muzica.
Obi-Wan Kenobi
Obi-Wan Kenobi
5
5


Sus In jos


Just ROCK  - Pagina 44 Empty Re: Just ROCK

Mesaj  pitulicea Lun 6 Ian - 10:11

O melodie care a implinit deja doua saptamani, dar pe care abia acum am descoperit-o. Frumoasa two heart  Ma bucur sa-l aud pe Minculescu cu ceva nou... Frumoase versuri, frumoasa muzica. O melodie ce reuseste sa te atinga prin amintirile pe care le starneste Sad

pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Just ROCK  - Pagina 44 Empty Re: Just ROCK

Mesaj  pitulicea Dum 12 Ian - 19:44

La sugestia unui amic am ascultat melodia asta. Nu suna rau Party Party Party Nu-i genul de muzica cu care sa-mi obosesc creierul, dar din cand in cand merge cate-o melodie. Pe asta as putea asculta-o si de doua ori Laughing

pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Just ROCK  - Pagina 44 Empty Re: Just ROCK

Mesaj  pitulicea Mar 13 Oct - 8:49

Hai sa ne bagam un pic in priza crazy Sa lucram mai cu vlaga, nu sa dormim in papuci Very Happy Muzica de alungat somnul.

pitulicea
pitulicea
6
6


Dianna apreciază acest mesaj

Sus In jos

Just ROCK  - Pagina 44 Empty Re: Just ROCK

Mesaj  Dianna Vin 5 Aug - 7:48

Buna dimineata! Wink Daca e vorba de muzica rock..hop si eu Laughing
Sper sa va placa!

Dianna
Dianna
2
2


Sus In jos

Just ROCK  - Pagina 44 Empty Re: Just ROCK

Mesaj  pitulicea Vin 5 Aug - 10:02

Suna chiar bine Party Desi, cand am vazut clipul ala, ma asteptam sa fie vreo prostie Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Just ROCK  - Pagina 44 Empty Just for rockers! ????

Mesaj  Dianna Vin 5 Aug - 13:30

Pai, e un anime ( chiar nu-s curioasa de el) 🙄😁 dar piesa e buna.

Dianna
Dianna
2
2


Sus In jos

Just ROCK  - Pagina 44 Empty Re: Just ROCK

Mesaj  Dianna Lun 22 Aug - 11:59



Dragutu' de Bryan Adam a lansat aceasta piesa, Summer of '69, in anul 1985. Adams impreuna cu Jim Vallance,cu care a scris acest cantec, ne povestesc prin intermediul piesei, despre inceputul cariei muzicale a tanarului Bryan , care, de fapt in anul 1976 s-a alaturat primei sale trupe rock, Shock.
Dianna
Dianna
2
2


pitulicea apreciază acest mesaj

Dianna nu apreciază acest mesaj

Sus In jos

Just ROCK  - Pagina 44 Empty Re: Just ROCK

Mesaj  Dianna Vin 26 Aug - 8:09

Nu am mai postat demult aici, parca nu as fi rockeritza. thinking
Va las o piesa, The Last Stand by Sabaton, o formatie suedeza de power metall. Versurile pieselor au tematica istorica, elogiind faptele de vitejie si de eroism din cele doua razboaie mondiale (in mod special) dar si din alte evenimente militare de-a lungul istoriei. Acest band a aparut in lumea muzicala in 2005 si pana acum a scos 10 albume. Piesa pe care v-am propus-o este de pe albumul cu acelasi titlu, The Last Stand, lansat in 2016.



Enjoy it! Party
Dianna
Dianna
2
2


Sus In jos

Just ROCK  - Pagina 44 Empty Just pure ROCK

Mesaj  Dianna Mar 30 Aug - 19:48

Buna srara!
Astazi ascultam chitara. Prima piesa este interpreta de Matt Rach. Sublim!

Dianna
Dianna
2
2


Sus In jos

Just ROCK  - Pagina 44 Empty Re: Just ROCK

Mesaj  Dianna Mar 30 Aug - 19:53

Si mai am o piesa superba: Always with me, always with you, in interpretarea lui Joe Satriani.



Enjoy! 🙂
Dianna
Dianna
2
2


Sus In jos

Just ROCK  - Pagina 44 Empty Re: Just ROCK

Mesaj  pitulicea Joi 1 Sept - 10:54

Faina muzica ne-ai pus ok In afara de Satriani, (melodie asta era alarma de la telefonul lui ex-iubi si am ascultat-o aproape 10 ani) celelalte doua mi-s necunoscute, dar tare bine suna. Le-am ascultat cu placere. Party Chiar si pe Brian l-am ascultat cu placere. Melodia lui era imposibil sa n-o stiu Very Happy Nu pentru ca as fi fan, ci pentru ca a fost mult mai mediatizata.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Just ROCK  - Pagina 44 Empty Re: Just ROCK

Mesaj  Dianna Joi 1 Sept - 13:32

Ma bucur ca ti-a placut, Pitu! 🤗

Uite ca imi fac putin timp liber si va mai aduc o piesa rock care-mi place mult. Okay...stiu ca multi dintre voi, cel putin asa am observat din postari, agreati rock-ul clasic. Adevarat ca si eu ascult, doar cu el am crescut si nicioadata nu se va demodal dar...dar de ce nu " o gura de aer proaspat" in cadrul acestui topic.
Astazi va propun sa ascultam trupa Chain's Offering...si nu orice piesa, ci "A night to forget".
Trupa a aparut in industria muzicala rock, mai exact in subgenul power metall in anul 2008, in Finlanda.
"A night to forget" face parte din albumul Stormcrow lansat in 2015.
Cu ingaduinta voastra, LET' S PLAY!
Dianna
Dianna
2
2


Sus In jos

Just ROCK  - Pagina 44 Empty Re: Just ROCK

Mesaj  pitulicea Vin 2 Sept - 11:12

Da, nu suna rau nici asta. Nu am auzit de trupa. De fapt, nu-s mare amatoare de rock, prin urmare n-am auzit de multe trupe Laughing
Desi nu-s amatoare de rock, cand ascult cate o piesa, imi dau seama ca suna mai bine ca alte genuri. In special mai bine ca lalaielile "la moda" Very Happy
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Just ROCK  - Pagina 44 Empty Re: Just ROCK

Mesaj  Dianna Vin 2 Sept - 13:27

Adevarat! Mai sunt si piese "la moda" ascultabile si chiar reusite dar trebuie sa ai noroc sa le gasesti.
Dianna
Dianna
2
2


pitulicea apreciază acest mesaj

Sus In jos

Just ROCK  - Pagina 44 Empty Re: Just ROCK

Mesaj  Dianna Mier 21 Sept - 10:37



Daca e topic Just rock, nu puteam sa uit de Santana.
"Put your lights on" se claseaza printre preferatele mele, alaturi de "Black Magic Woman".
Enjoy! 🙂
Dianna
Dianna
2
2


Sus In jos

Just ROCK  - Pagina 44 Empty Re: Just ROCK

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 44 din 45 Înapoi  1 ... 23 ... 43, 44, 45  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum