GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ai "experimentat" o aventura de-o vara?

+14
mielusica
freda white
Queensland
atat de simplu
kam3l3on
soryn
criss
shadow
pufulete09
Tizona
tegeusa
seaman65
Obi-Wan Kenobi
pitulicea
18 participanți

Pagina 4 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4

In jos

Ai "experimentat" o aventura de-o vara?

Da, inca-mi amintesc cu placere acele momente
 
Da, dar de mult, am si uitat
 
Nu am avut ocazia
 
Nu si nu ma intereseaza
 
Sunt deschisa la orice... provocari
 
 
 
Vezi rezultatele

Ai "experimentat" o aventura de-o vara? - Pagina 4 Empty Ai "experimentat" o aventura de-o vara?

Mesaj  pitulicea Lun 8 Oct - 10:09

Rezumarea primului mesaj :

Vacantele de vara ne conduc pasii spre locuri noi... ne ajuta sa cunoastem oameni noi... ne pun in situatii diferite fata de cele de zi cu zi.
Vacanta de vara e momentul ideal pentru aventuri. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Ati experimentat astfel de aventuri? Daca nu... mai e timp pentru asta. Wink

Fiind vorba de un sondaj, este important sa bifati raspunsul "corect" si sa trimiteti votul. La fel de importante sunt si comentatiile. Nu ezitati sa le faceti.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Ai "experimentat" o aventura de-o vara? - Pagina 4 Empty Re: Ai "experimentat" o aventura de-o vara?

Mesaj  AlexIulia Mar 2 Apr - 8:02

Cine stie? Prima data am fost tentata sa cred ca acel cartonas rosu mi-a fost oferit de un barbat dar la cat de superficiali sunt, nu cred ca s-ar fi obosit. Asa incat, probabil vreo colega deranjata de ce-am spus, dar nu a inteles. Nu criticam pe nimeni, pur si simplu mi-am exprimat opinia. Depinde de felul in care este fiecare construita, de asteptarile pe care le are de la viata, de felul in care vede lucrurile. O aventura de o vara se petrece in conditii aparte, esti mai detasat, mai rupt de problemele vietii. Traiesti un moment in partea roza, in zona idealului. Din pacate, viata nu este asa. este mai dura. Din acest motiv ai nevoie de cineva de cursa lunga langa tine, cu care sa imparti atat bucuriile cat si problemele. Sa nu-mi spuna mie vreo femeie ca undeva, in sufletul ei, nu si-a dorit ca acea aventura sa se intinda pe o perioada mai lunga. Si mai este ceva: ca manifestare a egoismului, poti petrece viata din aventura in aventura, transformandu-te intr-o depozitara de amintiri care nu pot fi impartasite. Sa presupunem ca, la un moment dat, ti-ai gasit alesul. Cu ce contribui la aceasta uniune? Cu un numar nesfarsit de amintiri despre la fel de nesfarsit numar de aventuri? Ce faci? Le impartasesti? Nu cred, pentru ca i s-ar derula in imaginatie un film pentru adulti in care protagonista ai fi tu. Cati barbati ar accepta asta? Mariana pune problema gresit, nu poti defini aventura in alt mod decat prin sex, altfel, daca s-ar reduce numai la latura spirituala, de ce nu ar exista aventuri intre persoane de acelasi sex? Fiecare discutie pe teme de cosmetica, de politica in cazul barbatilor ar echivala cu o aventura? Nu prea cred. Eu asta cred. Decat sa fiu un semn pe rabojul multor amatori de aventuri, prefer sa gasesc o relatie stabila. Nu-mi place sa traiesc din amintiri, sunt mai practica.

AlexIulia
2
2


Sus In jos

Ai "experimentat" o aventura de-o vara? - Pagina 4 Empty Re: Ai "experimentat" o aventura de-o vara?

Mesaj  pitulicea Mar 2 Apr - 8:47

Hai ca le spui bine, Racoiaco Razz
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ai "experimentat" o aventura de-o vara? - Pagina 4 Empty Re: Ai "experimentat" o aventura de-o vara?

Mesaj  mariana m Mar 2 Apr - 11:44

AlexIulia a scris: Sa nu-mi spuna mie vreo femeie ca undeva, in sufletul ei, nu si-a dorit ca acea aventura sa se intinda pe o perioada mai lunga.
Smile si sa nu imi spuna mie, femeie sau barbat, ca nu a trait niciodata o aventura...real, in vis, in fantasma...ca reprimam dorintele inacceptabile, e altceva...
poate ca pun problema gresit, dar pentru cine?!!o aventura, in opinia mea, e o evadare...cu sex sau fara sex, cu atat mai bine daca e cu Very Happy ...cu vinovatia de rigoare, ca de, orice are un pret, dar si cu placerea pe masura
aventuri intre persoane de acelasi sex...as zice ca sunt destule Laughing
mariana m
mariana m
4
4


Sus In jos

Ai "experimentat" o aventura de-o vara? - Pagina 4 Empty Re: Ai "experimentat" o aventura de-o vara?

Mesaj  pitulicea Mar 2 Apr - 12:08

Aici era doar un sondaj Smile Nu era nevoie sa intram in detalii.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ai "experimentat" o aventura de-o vara? - Pagina 4 Empty Re: Ai "experimentat" o aventura de-o vara?

Mesaj  mariana m Mar 2 Apr - 12:18

Embarassed m-a luat valul!
mariana m
mariana m
4
4


Sus In jos

Ai "experimentat" o aventura de-o vara? - Pagina 4 Empty Re: Ai "experimentat" o aventura de-o vara?

Mesaj  pitulicea Vin 17 Ian - 21:58

Ce multi mincinosi pe-aici Very Happy Nu cred in sinceritatea celor care au bifat: Nu si nu ma intereseaza  Evil 
Ii cred ca nu au experimentat, dar nu cred ca nu-i intereseaza  Laughing 
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Ai "experimentat" o aventura de-o vara? - Pagina 4 Empty Re: Ai "experimentat" o aventura de-o vara?

Mesaj  Faun Mier 10 Iul - 7:17

eu nu prefer aventurile
ori e de lunga durata, ori nu ma complic
nu am eu starea necesara ca sa-mi amarasc viata
Faun
Faun
2
2


Sus In jos

Ai "experimentat" o aventura de-o vara? - Pagina 4 Empty Re: Ai "experimentat" o aventura de-o vara?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum