GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Care este locul tau preferat?

+16
tegeusa
dcbal
Athena
noricel
aristeu
Tizona
Radu
shadow
veronica_franco
seaman65
pana
Mandarax
Obi-Wan Kenobi
soryn
RALUCA
pitulicea
20 participanți

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

In jos

Care este locul tau preferat?

Casa parintilor
 
Casa bunicilor de la tara
 
La mare
 
La munte
 
In mijlocul unui mare oras
 
Nu am un loc preferat
 
 
 
Vezi rezultatele

Care este locul tau preferat? - Pagina 2 Empty Care este locul tau preferat?

Mesaj  pitulicea Lun 10 Sept - 12:28

Rezumarea primului mesaj :

Care este locul tau preferat?

Unde te simti cel mai bine sau unde e locul care "te cheama"? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Fiind vorba de un sondaj, e important sa bifati varianta de raspuns pe care o considerati cea mai potrivita, apoi click pe "Trimite votul". Votul este important, dar comentariile sunt mult mai interesante. Va astept cu cat mai multe comentarii Smile


Ultima editare efectuata de catre pitulicea in Lun 24 Sept - 14:34, editata de 1 ori
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Care este locul tau preferat? - Pagina 2 Empty Re: Care este locul tau preferat?

Mesaj  seaman65 Joi 20 Sept - 15:11

Pai maretia muntilor ne face sa ne dam seama cat suntem de mici (si totusi vrem sa ajungem in varf), aerul curat, linistea, de multe ori lipsa altor oameni, ne trebuie tot ce nu avem in viata de zi cu zi.
seaman65
seaman65
6
6


Sus In jos

Care este locul tau preferat? - Pagina 2 Empty Re: Care este locul tau preferat?

Mesaj  Tizona Vin 19 Oct - 22:32

La munte si eu. Cat mai sus pe munte si cat mai departe de oameni. Cand sunt sus, ma deranjeaza si prezenta celor apropiati, as vrea sa stau singura. Nu-mi explic de unde vine atractia asta irezistibila pentru munte. Oi fi fost conifer intr-o viata anterioara.

Nu citisem mesajul lui seaman.. Smile
Tizona
Tizona
4
4


Sus In jos

Care este locul tau preferat? - Pagina 2 Empty Re: Care este locul tau preferat?

Mesaj  aristeu Joi 28 Feb - 20:27

Muntele, daca se poate fara inghesuiala play ball
aristeu
aristeu
4
4


Sus In jos

Care este locul tau preferat? - Pagina 2 Empty Locul preferat.

Mesaj  noricel Joi 28 Feb - 20:37

Se spune ca oricat ai peregrina prin lume, locul cel mai potrivit, cel mai adaptat sufletului este cel de nastere. Acola si plantele binefacatoare
iti sunt mai eficiente. Nevoile ne adapteaza ca urmare a necesitatii castigarii existentei. Eu am copilarit la tara pana la 15 ani, apoi am fost asa fericit cand am ajuns la Brasov. Am iubit si iubesc natura, muntele, chiar marea. Nu exista frumuseti mai mari decat sa asculti in linistea
interioara cantecul pasarelor, adierea vantului, susurul izvoarelor, varietatea si atragatoarele forme, culori, miscari ale vietuitoarelor in apa limpede a Deltei. Iti da senzatia ca nu esti singur pe lume, ba chiar ai vrea sa fii tu ocrotitorul lor. Trei anotimpuri pe ani mi le petrec la casa mea de vacanta pe care mi-am facut-o. Cine nu iubeste natura, florile, animalele, nu se iubeste pe sine nici nu poate darui iubire.

noricel
2
2


Sus In jos

Care este locul tau preferat? - Pagina 2 Empty Re: Care este locul tau preferat?

Mesaj  pitulicea Joi 28 Feb - 20:54

Bun, dar in sondaj ce ai bifat? Care-i alegerea ta, daca trebuie sa alegi una singura?
Asta era important aici Smile
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Care este locul tau preferat? - Pagina 2 Empty Re: Care este locul tau preferat?

Mesaj  Athena Joi 28 Feb - 21:05

am cateva locuri preferate in lume, adica unde ma simt acasa, deci am bifat nu am un loc preferat.
Athena
Athena
2
2


Sus In jos

Care este locul tau preferat? - Pagina 2 Empty Re: Care este locul tau preferat?

Mesaj  pitulicea Joi 28 Feb - 21:20

Cat de multi prefera muntele Smile
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Care este locul tau preferat? - Pagina 2 Empty Re: Care este locul tau preferat?

Mesaj  Vizitator Joi 28 Feb - 21:27

Muntele il prefer si eu si chiar am votat. Esti mai aproape de cer, departe de aglomeratie, iti incarci bateriile si gata. Smile
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Care este locul tau preferat? - Pagina 2 Empty Re: Care este locul tau preferat?

Mesaj  dcbal Joi 28 Feb - 21:29

Imi place foarte mult ce-au creat INGINERII CERESTI pe aceasta planeta.
Uneori , tot CEI de SUS te lasa in situatii critice , care iti redechid portile amintirilor si intri in GRADINA COPILARIEI.
Se intelege ----Votat 1
dcbal
dcbal
3
3


Sus In jos

Care este locul tau preferat? - Pagina 2 Empty Re: Care este locul tau preferat?

Mesaj  tegeusa Vin 1 Mar - 9:00

mie-mi place cu cortul. liniste, pace, balaceala si bere. tot ce trebuie unui om serios ca mine...
asa ca nu votez Sad
tegeusa
tegeusa
6
6


Sus In jos

Care este locul tau preferat? - Pagina 2 Empty Re: Care este locul tau preferat?

Mesaj  pitulicea Vin 1 Mar - 9:05

Voteaza ca nu ai un loc preferat Razz Poate fi si munte si mare.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Care este locul tau preferat? - Pagina 2 Empty Re: Care este locul tau preferat?

Mesaj  tegeusa Vin 1 Mar - 9:05

gata, am votat. ce primesc? Very Happy
tegeusa
tegeusa
6
6


Sus In jos

Care este locul tau preferat? - Pagina 2 Empty Re: Care este locul tau preferat?

Mesaj  Demostene Vin 1 Mar - 9:11

Intr-un clasament al preferintelor as mentiona: 1. la munte; 2. la mare; 3. in mijlocul unui mare oras; 4. casa bunicilor; si 5. casa parintilor. Muntele ramane prferinta mea, indiferent de anotimp.
Demostene
Demostene
3
3


Sus In jos

Care este locul tau preferat? - Pagina 2 Empty Re: Care este locul tau preferat?

Mesaj  pitulicea Vin 1 Mar - 9:15

Demostene, ai votat si-n sondaj? Sau doar ne povestesti despre? Razz

tege, primesti o bere, cu prima ocazie Wink
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Care este locul tau preferat? - Pagina 2 Empty Re: Care este locul tau preferat?

Mesaj  freda white Vin 1 Mar - 18:45

mie imi place marea dar nu in timpul verii. imi place marea toamna tarziu si primavara devreme. e atat de frumoasa Smile
freda white
freda white
4
4


Sus In jos

Care este locul tau preferat? - Pagina 2 Empty Re: Care este locul tau preferat?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum