GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Eşti tolerant cu ceilalţi?

+10
atat de simplu
myrk
Florin Popa
Pingu
habibi77
Miryam
Obi-Wan Kenobi
mielusica
elis27
pitulicea
14 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

Eşti tolerant cu ceilalţi?  - Pagina 2 Empty Eşti tolerant cu ceilalţi?

Mesaj  pitulicea Sam 8 Sept - 21:43

Rezumarea primului mesaj :

Există persoane care trec uşor cu vederea peste slăbiciunile celorlalţi sau care n-au nici o problemă să discute şi să accepte puncte de vedere diferite de ale sale. |nsă, sunt şi oameni care taxează fiecare greşeală sau care încearcă cu orice preţ să-şi impună părerile personale, iar dacă nu reuşeşte părăseşte discuţia supărat. Tu ce fel de persoană eşti, tolerant sau intransigent cu ceilalţi? Răpunde sincer şi spontan la întrebările de mai jos, încercuind răspunsul care se apropie cel mai mult de modul tău de a gândi şi acţiona.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Eşti tolerant cu ceilalţi?  - Pagina 2 Empty Re: Eşti tolerant cu ceilalţi?

Mesaj  pitulicea Mier 2 Noi - 14:34

Nu te cunosc foarte bine, dar la cum te-am citit aici, si eu zic ca ti se potriveste Laughing
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Eşti tolerant cu ceilalţi?  - Pagina 2 Empty Re: Eşti tolerant cu ceilalţi?

Mesaj  Florin Popa Mier 2 Noi - 14:36

Si zici bine, nu te inseli Very Happy
Florin Popa
Florin Popa
6
6


Sus In jos

Eşti tolerant cu ceilalţi?  - Pagina 2 Empty Re: Eşti tolerant cu ceilalţi?

Mesaj  myrk Mier 2 Noi - 16:35

Eu n-am facut niciun test. Pot spune din start ca nu sunt tolerant. Laughing Sunt insa foarte rabdator.  Razz
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Eşti tolerant cu ceilalţi?  - Pagina 2 Empty Re: Eşti tolerant cu ceilalţi?

Mesaj  pitulicea Mier 2 Noi - 18:05

Pai fa-l, sa vedem ce iese Razz
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Eşti tolerant cu ceilalţi?  - Pagina 2 Empty Re: Eşti tolerant cu ceilalţi?

Mesaj  atat de simplu Mier 2 Noi - 18:34

Asta mi-a iesit mie la 6 puncte :
Eşti o persoană tolerantă, capabilă de a înţelege punctele de vedere diferite de ale tale. Îţi place să compari ideile tale cu ale altora. Chiar dacă discuţiile sunt foarte stimulative, încearcă să nu fii prea agresiv. Dar în faţa ignoranţei şi a mitocăniei supleţea ta se diminuează, situaţie în care nu eziţi să spui adevărul celor care te rănesc sau inoportunează.
Doar ca as spune ca nu sunt prea toleranta, desi incerc sa-i inteleg si pe ceilalti. Daca mi se explica bine o idee care difera de a mea, fara sa simt ca se atenteaza la ideile mele, as putea spune ca sunt si toleranta.  Very Happy In rest, cred ca mi se potriveste.

Cand am zis ideile mele, in general ma refeream, nu numai la ideea de care vorbeam.
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Eşti tolerant cu ceilalţi?  - Pagina 2 Empty Re: Eşti tolerant cu ceilalţi?

Mesaj  itina Mier 2 Noi - 18:52

Am raspuns la intrebari dar mi-am pierdut rabdarea cand a trebuit sa adun punctajul.  Rolling Eyes
itina
itina
6
6


Sus In jos

Eşti tolerant cu ceilalţi?  - Pagina 2 Empty Re: Eşti tolerant cu ceilalţi?

Mesaj  myrk Mier 2 Noi - 19:52

E clar. Esti toleranta, dar nu ai rabdare.  Laughing Am facut si eu testul. Mi-au iesit 10 puncte. Sunt foarte flexibil!  Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Eşti tolerant cu ceilalţi?  - Pagina 2 Empty Re: Eşti tolerant cu ceilalţi?

Mesaj  lion Mier 2 Noi - 21:20

Am incercat sa fac testul dar imi este imposibil sa raspund la multe din intrebari doar cu da sau nu pentru ca as minti deci este irelevant.Ar fi trebuit sa contina mai multe variante de raspuns Exclamation
lion
lion
3
3


Sus In jos

Eşti tolerant cu ceilalţi?  - Pagina 2 Empty EŞTI TOLERANT CU CEILALŢI?

Mesaj  doorina Joi 3 Noi - 0:28

Mi-au iesit 9puncte, sunt pe acolo

" Eşti o persoană tolerantă, capabilă de a înţelege punctele de vedere diferite de ale tale. Îţi place să compari ideile tale cu ale altora. Chiar dacă discuţiile sunt foarte stimulative, încearcă să nu fii prea agresiv. Dar în faţa ignoranţei şi a mitocăniei supleţea ta se diminuează, situaţie în care nu eziţi să spui adevărul celor care te rănesc sau inoportunează."
doorina
doorina
2
2


Sus In jos

Eşti tolerant cu ceilalţi?  - Pagina 2 Empty Re: Eşti tolerant cu ceilalţi?

Mesaj  atat de simplu Joi 3 Noi - 6:53

Si eu am avut vreo doua intrebari neclare, dar am dat raspunsul care mi s-a parut mai aproape de adevar. In orice test se va gasi macar o intrebare care sa fie o problema pentru cei care-l fac, pentru fiecare in parte. In felul asta, nimeni n-ar mai trebui sa faca nimic. Ma refer la teste. Laughing
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Eşti tolerant cu ceilalţi?  - Pagina 2 Empty Re: Eşti tolerant cu ceilalţi?

Mesaj  myrk Joi 3 Noi - 10:22

Mda. Oricum ar fi facute, la finalul testelor reiese ca suntem niste oameni buni. Sau foarte buni.  Laughing
myrk
myrk
6
6


Sus In jos

Eşti tolerant cu ceilalţi?  - Pagina 2 Empty Re: Eşti tolerant cu ceilalţi?

Mesaj  Elena_A Joi 3 Noi - 14:55

Mi a iesit 7 puncte ,aproape de adevar .
Elena_A
Elena_A
3
3


Sus In jos

Eşti tolerant cu ceilalţi?  - Pagina 2 Empty Re: Eşti tolerant cu ceilalţi?

Mesaj  atat de simplu Joi 3 Noi - 16:26

Nu, la mine spune ca-s agresiva. Laughing  Si nici prea supla ( in exprimare) cica n-as fi. Razz  Si cum pe mine ma ranesc multe lucruri... Nu cred ca suna prea bine. Da-s deschisa tuturor parerilor. Laughing Atata timp cat nimeni nu incearca sa ma convinga de ceva. Razz
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Eşti tolerant cu ceilalţi?  - Pagina 2 Empty Re: Eşti tolerant cu ceilalţi?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum