GANDURI EFEMERE
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Este frumusetea necesara si suficienta pentru a reusi in viata?

+20
Demostene
Gigi
pufulete09
tegeusa
habibi77
veronica_franco
ana pop
Blossom777
Krissunu
Queensland
criss
soryn
Doruletz
Mandarax
seaman65
shadow
Obi-Wan Kenobi
Pingu
RALUCA
pitulicea
24 participanți

Pagina 5 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5

In jos

Este frumusetea necesara si suficienta pentru a reusi in viata?

Da
 
Este necesara, dar nu suficienta
 
Inteligenta este mai valoroasa
 
Este necesara frumusetea interioara
 
Nu
 
 
 
Vezi rezultatele

Este frumusetea necesara si suficienta pentru a reusi in viata? - Pagina 5 Empty Este frumusetea necesara si suficienta pentru a reusi in viata?

Mesaj  pitulicea Lun 3 Sept - 13:04

Rezumarea primului mesaj :

Traim intr-o lume in care frumusetea este unul dintre cele mai ravnite idealuri Very Happy
Cat de mult ne ajuta frumusetea in viata? Poti reusi in viata doar bazandu-te pe aspectul fizic, sau e nevoie de mai mult?

Este frumusetea necesara si suficienta pentru a reusi in viata?
Sa vedem ce crede lumea despre asta Smile

Fiind vorba de un sondaj, astept "raspunsul" vostru sub forma de "vot". Dar si comentariile sunt binevenite. Foarte binevenite! Wink
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos


Este frumusetea necesara si suficienta pentru a reusi in viata? - Pagina 5 Empty Re: Este frumusetea necesara si suficienta pentru a reusi in viata?

Mesaj  pitulicea Mar 20 Noi - 10:29

La SONDAJE nu asteptam (doar) raspuns la intrebarea din titlu Very Happy
Raspunsurile, daca alegeti sa le dati, trebuie sa faca referire la varianta de raspuns aleasa... Sa fie o argumentatie a ceea ce ati votat.
pitulicea
pitulicea
6
6


Sus In jos

Este frumusetea necesara si suficienta pentru a reusi in viata? - Pagina 5 Empty Re: Este frumusetea necesara si suficienta pentru a reusi in viata?

Mesaj  Vizitator Dum 19 Ian - 12:12

Nu prea vad ce as mai putea spune aici, s-a spus cred tot pana acum   Smile  Sunt si eu de parere ca o femeie obisnuita ca aspect, aparent anosta, daca este inteligenta stie sa se faca frumoasa si odata ce apuci sa ii vezi frumusetea spiritului, restul conteaza mai putin  Smile  Asa ca un strop de frumusete, ceva noroc si mult creier te ajuta cu siguranta.  Smile Spun ceva noroc pentru ca daca esti o ghinionista de cariera, nici toata inteligenta si frumusetea din lume nu te ajuta.  Smile 
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Este frumusetea necesara si suficienta pentru a reusi in viata? - Pagina 5 Empty Re: Este frumusetea necesara si suficienta pentru a reusi in viata?

Mesaj  atat de simplu Mier 22 Ian - 22:29

Eu n-am apucat sa citesc ce s-a scris pe aici.Frumusetea nu e suficienta in anumite cazuri, in altele e chiar necesara,in unele trebuie completata si cu altceva...acum depinde si de ce-si doreste fiecare ( in viata).
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Este frumusetea necesara si suficienta pentru a reusi in viata? - Pagina 5 Empty Re: Este frumusetea necesara si suficienta pentru a reusi in viata?

Mesaj  Vizitator Joi 23 Ian - 23:02

Am bifat inteligenta este mai valoroasa, o persoana inteligenta, cred eu, reuseste in viata daca vrea, frumusetea este efemera si nu cred ca fara un pic de inteligenta ajuta prea mult. In anumite domenii da, dar nu cred ca te poti asigura pe viata doar cu ajutorul ei.  Smile 
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Este frumusetea necesara si suficienta pentru a reusi in viata? - Pagina 5 Empty Re: Este frumusetea necesara si suficienta pentru a reusi in viata?

Mesaj  atat de simplu Joi 23 Ian - 23:11

Uitasem sa votez.  Laughing Mi-am exprimat doar parerea.Aella, frumusetea este efemera...dar importanta la un moment dat.Cat de apreciata este inteligenta?Si cine e destul de inteligent incat sa o faca?  Razz Si daca m-as referi strict la durata de viata: cat ii rezista inteligenta frumusetii?  Razz
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Este frumusetea necesara si suficienta pentru a reusi in viata? - Pagina 5 Empty Re: Este frumusetea necesara si suficienta pentru a reusi in viata?

Mesaj  Vizitator Joi 23 Ian - 23:52

Sunt cazuri si cazuri. Mai trebuiau variante cred. Nu stiu de ce imi vine in minte Zina Dumitrescu, o femeie si frumoasa si desteapta care a ajuns intr-un azil din Romania. Oare asta era ideea ei despre a reusi in viata. La un moment dat, te consideri implinit, reusit, ai tot ce-ti doresti, esti frumos si inteligent, dar ceva poate rasturna totul.  Smile 
Anonymous
Vizitator
Vizitator


Sus In jos

Este frumusetea necesara si suficienta pentru a reusi in viata? - Pagina 5 Empty Re: Este frumusetea necesara si suficienta pentru a reusi in viata?

Mesaj  atat de simplu Joi 23 Ian - 23:58

Da, timpul trece.Imbatranesti.Asta da totul peste cap.  Smile Frumusete,inteligenta si cele care mai conteaza.  Smile 
atat de simplu
atat de simplu
6
6


Sus In jos

Este frumusetea necesara si suficienta pentru a reusi in viata? - Pagina 5 Empty Re: Este frumusetea necesara si suficienta pentru a reusi in viata?

Mesaj  Faun Mier 10 Iul - 7:14

nu conteaza cum areti, daca ai frumusetea interioara poti ingenunchia(metaforic vorbind) orice persoana
Faun
Faun
2
2


Sus In jos

Este frumusetea necesara si suficienta pentru a reusi in viata? - Pagina 5 Empty Re: Este frumusetea necesara si suficienta pentru a reusi in viata?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum